Jump to content

savjet za turbinu i injektore i ponudu ako ima tko


Recommended Posts

Ne znam koliko si sentimentalno ili bilo kako drugačije vezan za taj auto, ali ako mene pitaš bolje sada stat na loptu nego se upuštati dalje u avanturu sa njime. Previše je to zaje8ancije i na kraju nećeš biti zadovoljan, a para će otići puno kako god okreneš.

 

Promijeni bazu, uzmi neki auto koji je u turbak već u startu i bit će ti puno lakše, jeftinije doći do pravih rezultata. A i imat ćeš kud i kamo pouzdaniji auto.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Tcode

 

Veci je problem u tome da auto mora biti od trkaceg do plac auta za mamu spreman. Tu uvijek nesto zapne. Ovo sa puzdanoscu i nije problem koliko je sa svim ostalim da bi to bila kvalitetna cjelina

Link to comment
Share on other sites

Decki, zaboravljate da se auto ne slaze za 402... To kaj je Joža vozio Goricu to je bilo onak, reda radi.

 

I ovako slozen bez turba iznenadi mnoge. Pitajte Renea. :D

 

ma nitko nikad ne slaže za rejs pa završi na rejsu :D

 

ja sam isto od bube 2.0i radio turbaka tj ubacivao 1.8t i kemijao da bi shvatio da koliko god da bude jak auto od serijskog da to nije to....

kubi auto s baznim motorom i pogonom i rokaj....da sam to shvatio na vrijeme i slušao druge sad bi imao od 5000 pa do 10.000e u djepu

mnogi to ne vjeruju ,ali tko ne proba ne zna.....evo vam dokaz Tcode (volvo), Semper(octavia), ja (buba)

sve se to posloži s vremenom ali za otklanjanje tih sitnica i bolesti treba vremena vremena i para

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko si sentimentalno ili bilo kako drugačije vezan za taj auto, ali ako mene pitaš bolje sada stat na loptu nego se upuštati dalje u avanturu sa njime. Previše je to zaje8ancije i na kraju nećeš biti zadovoljan, a para će otići puno kako god okreneš.

 

Promijeni bazu, uzmi neki auto koji je u turbak već u startu i bit će ti puno lakše, jeftinije doći do pravih rezultata. A i imat ćeš kud i kamo pouzdaniji auto.

istina da bi bilo bolje uzet auto koji je u startu turbak, ali NFH ikome, fiata ili opela turbaka nebi hvala, ne sviđaju mi se. a za nešto ozbiljnije trenutno nemam para. ovaj auto mi paše kako se vozi i od opreme ima ono što mi je potrebno pa nemam potrebu mijenjat korito

 

ti spal ventilatori ne hlade golog kurca, imam stotine primjera. Pogotovo bez oklopa!

+

Moji se nisu gasili po ljeti i ništa nisu uspjeli ohladit, kad sam stavio dvije mrcine s oklopom riješio sam problem.

aha, ja skužio da neće bit dobar 1 ventilator. u tom slučaju mogu montirat svoj originalni (1 skinut samo) na to isto mjesto. ne sjećam se kad su mi zadnji put radili u 2.brzini ventilatori. znači spal 0 bodova a za ovo možda i ima nade?

ovakvi su 10488010_10203304808953412_8249905761722651624_n.jpg

 

Tcode

 

Veci je problem u tome da auto mora biti od trkaceg do plac auta za mamu spreman. Tu uvijek nesto zapne. Ovo sa puzdanoscu i nije problem koliko je sa svim ostalim da bi to bila kvalitetna cjelina

 

mama ako i vozi taj auto 1 godišnje do prvog dućana, manje je zahtjevna od mene i ne treba joj više od 40 konja. hoće da kad upali auto da može krenut, da ne cuka, da se ne gasi, da se ne turira bez veze.

imam i 4 buraza od kojih 3 imaju vozačku i ako njihov auto zapne na dizalici ili iz nekog drugog razloga trebaju provozat 106 bilo bi dobro da mogu sjest i odvest se kamo trebaju

ne slaže se trkaći auto nego cestovni sa pojačanim motorom i malo boljim ovjesom i kočnicama, to što se 6-7 puta godišnje odvozi par kilometara slaloma(4 vožnje po cca 1.4km) mu nebi smjelo smetat

 

 

znam da će koštat(koštalo je do sad više od neke realne vrijednosti auta), za sve što se dogovori cijena platim, a sad kolko vremena će mi trebat da skupim novce za sve potrebne dijelove jbg to sam si sam kriv

 

 

Joži ce Pug biti rejs vozilo, a CBR-ka za do placa. Vrecice ce objesit na rucke. :rofl:

:thumbup: evo sad montiram donji strut bar i tvrdi nosač getribe i skužim da nema kruha. torbu na leđa i do šipca po kruh :bag:

pug neće (u skoroj budućnosti) biti rejs vozilo ali cbr-ka bi trebala bit safety "car" dok se ovo slaže :lol:

 

bit će pita skuplja od tepsije..........kriva baza auta ....amen....

već je sad skuplja

 

 

 

2 Mario, ugurat ću ipak skroz naprijed IC, samo je sad pitanje dal će jedan ventilator(originalan) montiran sa zadnje strane moći ohladiti antifriz

 

 

e da, nemojte zaboravit da ne izvlačim sad 350konja (što englezi znaju imat za daily drive 280-350+) nego "samo" 200-tinjak

 

 

znači, vani izvlače dosta više konja, imaju manje hladnjake, imaju 1 tanki ventilator sa zadnje strane kilera. jedino kaj nemaju klimu, koju ja ionako rijetko palim ali ju nebi skidao

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

na godišnjem sam i imam nešto slobodnog vremena pa sam išao isprobati ovo što je fire napisao i usput malo napraviti mjesta za turbo i IC

 

ovoliko je mjesta između bloka i kilera serijski kod mene

 

epy8yza6.jpg

 

 

teško da bi turbina stala pa je malo radila bušilica i jako jako malo flekserica. odrezao sam komadić (5x5cm) veznog lima koji je smetao kileru da ide naprijed i zabušio sam novu rupu za nosač kilera

nakon toga se može kiler vode pomaknuti naprijed 4.5cm i sad razmak blok-kiler izgleda ovako

4uzatahu.jpg

 

nakon toga, maknuo sam prednje ventilatore (ostao samo nosač jer se kiler klime drži na njemu) i stavio najmanji ventilator koji sam našao doma, od AX-a 1.1 i montirao ga na zadnju stranu kilera (na brzinu skrojio nosač) . spojio ga da puše prema motoru tj.da vuče zrak iz kilera

upalio sam auto, pustio da se zagrije i pričekao dok se 4 puta ventilator nije ugasio pa upalio. pred kraj sam još upalio klimu(7-8 minuta) i u autu je bilo hladno a kiler klime se nije zagrijao (iako je ventilator jedno vrijeme bio ugašen)

 

znam da sad u garaži nije vruće kao u sred ljeta na zelenom valu ali čini mi se da bi to moglo funkcionirati kad bi stavio jači ventilator na mjesto ovog malog nikakvog.

 

neznam kolko turbo dodatno toplinski opterećuje motor, tako da možda ovo mjerenje (na dizalici, ne u vožnji jer nemam pol dijelova na autu) na atmo nije nikakav pokazatelj?

 

sad bi neka normalna trubina trebala stati između bloka i kilera a kad porežem nepotrebne plastike na original nosaču ventilatora onda bi u braniku bilo mjesta za neki FMIC od 5-6 pa možda i više centimetara debljine

 

 

Evo i slike tog baby ventilatora

 

a8uzygu5.jpg

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

ovo na slici nema ventilator nikakve obloge oko sebe...to ti je jedna od najvažnijih stakvki,idealno da je dobro zabrtvljen taj "konus" nekom spužvom za ventilator

 

probali smo sa i bez te obloge i čak se i na oko vidi razlika u temperaturi motora i hlađenju jer ovako vuče zrak od svuda a onako ga praktički prislno vuče kroz kiler

 

što se ventilatora tice da ne kupuješ novi potraži si ventilator od klime koji,oni su obično jako tanki a sposobni

Link to comment
Share on other sites

jasno mi je i ovo što ZOD piše i ovo tvoje Vucko

 

ja sam samo htio napravit mjesta u braniku za FMIC i isprobat kako će se ponašat najslabiji ventilator(privremeno) na toj poziciji gdje sam ga stavio i čini se OK.

nisam probao u vožnji, to ću malo kasnije kad sve pošarafim natrag (raskopao sam i neke druge stvari), možda se i na Sljeme zaletim

e sad, prvo ovih dana je u planu stavit jači ventilator na to isto mjesto i složit oblogu a ako to nebude dosta kad dođe turbo onda se još može stavit aftermarket kiler, nešto tipa ovoga što je ZOD stavio sliku

Link to comment
Share on other sites

evo i nakon gradske vožnje, temperatura se ne diže iznad točke ukopčavanja ventilatora iako je ler previsok.

u koloni treba mu dosta dugo da ugasi ventilator a jako brzo nakon kretanja temp se spusti i ventilator ugasi

tako da mislim da kad se sve složi i stavi veći ventilator da bi moglo biti dobro

Link to comment
Share on other sites

imam ti turbo od coswortha garett tb3403 sa 48 ispusnim kucistem turbo je u odlicnom stanju nema apsolutno nikakvog lufta na autu je moze se probati

injektori kratke imam 660 ili 680cc neka glupa velicina

intercooler cijeli alu imam par komada tako da bi se nesto naslo da ti pase u branik

širokopojasnu sondu imam komplet sa kontrolerom

BOV imam par komada pa mozes izabrati

spal SLIM ventilator imam par komada raznih velicina

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...