Jump to content

savjet za turbinu i injektore i ponudu ako ima tko


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Moze na pm ponuda neka okvirna pa se lako cujemo telefonom za detalje. Za novu pumpu sam vidio u nekom drugom topicu pa nemoras slati za to

 

Hic cujemo se sutra, maloprije saznao da mi je utrka u porecu ipak otkazana pa mi neka veća glupost pala na pamet

Link to comment
Share on other sites

Istina.

ne izvlacim max snagu pa trazim ispravan, jeftiniji turbo

 

Ako mi to postane preslabo i nabavim kovane klipove i klipnjace, javio bi mu se da slozi pravu turbinu za to

 

Ali ako ima netko nek mi posalje broj pa da ga pitam za injektore

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Miki mi je preporučio interesantan turbo, to ću zadnje uzimat pa ću još razmislit gdje i kako. tnx za broj

 

nabavljena je širokopojasna sonda

ovih dana vjerojatno napokon nabavljeni i injektori (490cc)

 

sad sam u garaži malo raskopao prednji kraj. mislio sam da će se moći staviti SLIM ventilator i onda skupa sa kilerom klime i vode premjestit par centimetara naprijed da bi turbo stao između bloka i hladnjaka vode.

nažalost, moj originalni ventilatori su dosta tanki (oko 6cm) a nisam vidio da ima za kupit aftermarket (SPAL ili slično) od npr samo 3cm debljine da bi mi to bilo dosta, tako da otpada ideja stavljanja FMIC-a. englezi koji stavljaju turbine na ove aute nemaju klimu (ni jedan 106 gti sa volanom na desnoj strani nema klimu, to sam saznao tek prije par dana) tako da je njima lakše sve to ugurat. osim toga, oni IC montiraju skroz naprijed da se vidi i strši kroz branik a ja i to hoću izbjeć

 

 

sad me zanima druga stvar, dal je jako štetno ako se IC stavi iza hladnjaka vode i klime? to bi jako pojednostavnilo sve skupa jer bi mi tamo imao mjesta za ovakav IC i bilo bi puno jednostavnije spojit crijeva

http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/intercooler-citroen-peugeot-hdi-oglas-8422025

 

u tom slučaju bi mogao pomaknuti sve kilere naprijed jedno 3-4cm pa bi turbo imao dosta mjesta od bloka do kilera vode a na drugoj strani kilera vode bi taman stao ovakav intercooler

 

za razliku od engleza, ako bi stavljao FMIC ja bi imao problema i sa crijevima od turba do IC i od IC do usisa jer imam veliki kiler vode i još neke dijelove klime pokraj njega pa nebi imao gdje provući crijeva

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

Dal bi pomoglo kad bi na taj ic stavio ventilator da vuce zrak kroz njega?

 

 

Charge cooler sistem bi vjerojatno stao ali bi taj dodatni kiler opet trebao biti iza obicnog kilera. kolko sam vidio cijene nisu bas male za to... Koliko litara bi trebao biti taj dodatni kiler? Ako je dovoljan mali onda bi ga se moglo probati ugurati negdje u branik...

Link to comment
Share on other sites

Ammut vraćat ću se u nedjelju popodne ako vrijeme bude OK jer je u planu rastegnut šator...uglavnom, cujemo se. A ti mozes doc sutra/preksutra ako bude suho da ono izmjerimo

 

ZOD tnx, sat vremena trazim slike hladnjaka s mjerema od drugih auta koji bi mogli pasat ali honde se nisam sjetio, sad vidim da npr civic EG 125 konja ima pribliznu visinu i debljinu kao moj samo je 15-ak cm uži, taman da stane onakav IC :)

 

Samo, dal bi to dovoljno hladilo?

I opet ostaje kiler klime jer je skoro iste dimenzije kao kiler vode, ali mislim da to nebi smetalo IC-u?

Link to comment
Share on other sites

Josipe, a zašto ne složiš kako i drugi slažu?

 

Za FMIC je najbolje da bude ispred svega. Ako ne želiš rezati auto, imat ćeš dosta cijevi osim ako nećeš kao jedan Hondaš iz Austrije skrivati cijevi kroz blatobrane + provoditi cijevi kroz tvornički usis zraka itd..

 

IMG_0565.jpg

 

9f89790e.jpg

 

IMG_0049.jpg

Link to comment
Share on other sites

ufff kolki turbo je na ovome... taj jede malu djecu :fear2:

 

imaš link na taj projekt da malo pročitam? (pročitao ih dosta do sad ali ne škodi)

uglavnom, na slici vidim samo alternator, znači ni ovaj nema klimu. a i na ovome je neki drugi kiler vode stavljen(kod mene je širi, ide kroz cijelu rupu na veznom limu

auto mi je još na dizalici pa sutra malo poslikam.

znam da je najbolje da je FMIC skroz naprijed ali mi se čini da tu neće stati neki normalne veličine bez da režem branik pa da se vidi iz aviona.

nebi htio prvi dan na izvanrednom tehničkom završit

 

inače, ovo gore jako uredno izgleda. glava motora od C2 vts, custom ispušna grana, usisna i klapna su original, ogroman IC, druge bobine, akumulator u gepek, maknut original kiler ulja i stavljen drugi, a ima čak i pravu getribu koja drži 350+ konja

Link to comment
Share on other sites

Nicol prasica :P

 

francuz ova zadnja slika mi je ipak dala jednu ideju :thumbsup: samo treba nać rupu da se od IC-a progura crijevo u motorni prostor (tu gdje njemu ide to crijevo je kod mene neki dio od sistema klime a iza toga mi je motor serva koji ovaj lik nema)

Link to comment
Share on other sites

Pa tako je direktore moj! :)

 

Ja bi uzeo ovakav IC, ofarbao ga u crno sprejem (da je sprej izolator, ljudi ne bi fasade stavljali na kuće, već za svaki 1°c stavljali jedan sloj spreja). Eventualno nekakvu crnu mrežicu ispred, a na utrkama je skineš.

 

Sva silikonska koljena neka budu u crnoj boji, a pod haubom što urednije, da baš ne iskoči iz kutije onaj klaun na federu

 

rossbigintercooler.jpg

Link to comment
Share on other sites

ako trebaš za probu dimenzija imam ti ja od honde kilera koji su pustili,oš klime oš vode,debljih i tanjih (novi kiler od vtia je cca 300kn s rabatom)

 

a ako ti oni pašu vodenih ima dosta jeftino i debljih aluminijskih,imam ti i takav za posudit za probu ako trebaš

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

francuz da se na ovoj zadnjoj slici samo stave original mrežice (vidim da ima mjesta) već bi bilo OK

sad malo gledao, trebam hladnjake pomaknut 2-3 cm naprijed(da stane turbo), nabavit slim ventilator i stavit ga sa zadnje strane da vuče zrak i biti će mjesta za IC naprijed kao na toj slici. samo se nadam da će taj 1 ventilator moći odradit posao

 

 

Vucko hvala puno, za sad mi se čini da neće trebat ali ako bude trebalo javim se :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...