Jump to content

Trazim majstora koji zna i moze komplet zastiti auto od ispod nanovo


SVEN

Recommended Posts

Trazim majstora koji zna, moze i voljan je obaviti uslugu zasticivanja auta od ispod. Pretpostavljam da bi trebao skinuti amortizere, zadnji most, sve lajtunge koji se drze za pod auta i sve sto bi eventualno smetalo da se taj posao odradi sto lakse i jednostavnije.

 

Na autu nemam nikakvih rupa, i slicno. Sve sto treba je na mjestima postrugati sloj koji se malo ljusti/hrdja do cistog i onda staviti sto vec tu ide, sloj ovog onog itd. Eventualno bi trebalo skinuti plasticne pokrove pragova a ja bi mozda kupio novi prag pa da se on zavari ali to sve po dogovoru jer je postojeci dobar ali ono bas kad bi isao do te mjere.

 

Da li netko ima iskustva po tom pitanju, sto sve od zastite ide na pod auta, koji su to slojevi, sto se koristi i koja je najbolja kombinacija ?

 

IronicGTI to radi ali ne javlja mi se na mobitel. Za druge neznam. Svaki savjet je dobrodosao.

 

 

Na forumu ima ljudi koji to dosta kuze pa bih bio zahvalan sa par recenica objasnjenja i eventualnom cijenom materijala bar, a ako moze i ruku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

većina majstora opere podvozje i pošprica bitumenom (mislim da je ona smjesa za zaštitu ubiti to) . Lajtunzi i plastike se samo odvoje od šasije bez skidanja. Uglavnom fuša majstori pošpricaju sve bez skidanja ičega. Ići samo kod provjerene ekipe. Susjed mi se tim bavio al zbog posla u firmi više nestigne.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi one djelove koji su rdjavi ocistit dok se ne skine sva rdja(ukoliko su rupe odrezat do zdravog i zavarit zdravi komad lima),pa namazat s nekim sredstvom protiv rdje(ima vise vrsta rih emulzija,svaka je dobra),nakon toga temeljna zastita za aluminij(moze minij ili neka druga),i na kraju prespricat s kobitom(zastita donjeg postroja). Bitno je da kad se sprica da se ide malo preko ruba praga gore i da se sve dobro presprica da nigde ne ostane nepospricano

Link to comment
Share on other sites

Da se razumijemo, radio sam to i skidanje bitumena sa podvozja je JEBANJE MAJKE... i zaboravi na taj posao tako detaljno jer nema potrebe niti smisla, moze se skinut sve dole (ovjes, rezervoar, lajtunzi) nek se jako dobro opere posusi i na to se stavi novi sloj kvalititnog bitumena... ja sam sa Pekxom i Romchiem skidao na kecu sve do kraja i nema krvavije stvari...

 

ovako smo poceli, i Ironc je zastitio...

 

DSC00974.jpg

 

IMG_1580.jpg

 

IMG_1585.jpg

 

IMG_1587.jpg

 

IMG_1588.jpg

 

IMG_1589.jpg

 

IMG_1591.jpg

 

IMG_1600.jpg

 

IMG_1606.jpg

 

sa time da je sav bitumen skinut dole osim manjeg dijela zadnjeg kraja jer je bitumen bio zdrav, nije bilo hrde i u svakom slucaju orginal 30 godina je bolji od ove nove kemije, tako da radije pospricaj samo po starom bitumenu i miran si...

Link to comment
Share on other sites

ovo izgleda super dobro.

 

Pa gledaj, ja bi volio da se poskida sve dole sa poda i postruze kako treba na mjestima gdje je to potrebno. E sad ti kazes da je dovoljno samo premaljat sa novim slojem ? Koliko je to trajno ?

 

Nekakve cifre za materijal ?

 

 

Kak to odradit ak ti se auto ovak nemre vrtit u krug ?

Link to comment
Share on other sites

ja sam ti koristio Wurthov program, a tezi test ocekujemo ovo ljeto da vidim kako ce se ponasati bitumen.

 

mislim moze se poskidati sa cijelog auta, ali to ti je kao da radis pragove jer su hrdavi pa odmah promjenis cijelu stranicu auta jer eto, radi se nanovo :D

 

p.s. auto na dizalicu i polako od ispod strugat i skidat, ali to je valjda najgora moguca opcija :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Neki mješaju limarenje podvozja i nanošenje zaštite. Limarenje je proces i radi se kad je auto trul. Zaštita se radi radi prevencije hrđanja u zimskim uvjetima. Ako je auto OK na dizalicu i špricaj. Malo micanja lajtunga radi estetike. cca 100e kako kaže pero.

Link to comment
Share on other sites

Od banalne stvari radite nauku... jebo me pas ko da šeiku uređuju Rollsa a ne potrošen auto star 15 godina ili koliko već... odvezi limaru nek ga washom opere odispod, osuši, iščetka četkama hrđava mjesta, premaže ih antikorozinom, malo napacka temeljnom i preko toga body i bok, ne radite NASA raketu za put na mjesec. Sljedećih 15 godina će izdržati bez greške a nakon toga vidjet ćemo

Link to comment
Share on other sites

Bas zbog takvih majstora koji na posao gledaju kao na kramu staru 15 godina, a ne posao koji se mora odradit kao i da se o rolsu radi, imamo na cestama trule krame. I teme u kojima se ljudi boje opce pitati kamo odfurati auto na npr lakiranje jer svi znaju uzet velike pare, a posao odraditi prikladno "15 godina staroj krami". ;)

Link to comment
Share on other sites

Od banalne stvari radite nauku... jebo me pas ko da šeiku uređuju Rollsa a ne potrošen auto star 15 godina ili koliko već... odvezi limaru nek ga washom opere odispod, osuši, iščetka četkama hrđava mjesta, premaže ih antikorozinom, malo napacka temeljnom i preko toga body i bok, ne radite NASA raketu za put na mjesec. Sljedećih 15 godina će izdržati bez greške a nakon toga vidjet ćemo

 

Bas zbog takvih majstora koji na posao gledaju kao na kramu staru 15 godina, a ne posao koji se mora odradit kao i da se o rolsu radi, imamo na cestama trule krame. I teme u kojima se ljudi boje opce pitati kamo odfurati auto na npr lakiranje jer svi znaju uzet velike pare, a posao odraditi prikladno "15 godina staroj krami". ;)

 

Uzeo mi rijeci iz usta. Usluge nam i jesu na takvom "nivou" jer kaj to je auto star xy godina. Ako je majstor tu da meni uzme lovu, pa onda mora napravit sve od sebe da mu ostavim sto je vise moguce love i naravno na krjau opravdati cijelu pricu. Ako sam u stanju 15 godina star auto odvest u ovlasteni i za jebeni senzor unutarnje temperature koji je velicine siljila za olovku dat 500 eura onda mogu i platit majstora za taj jebeni bitumen. Nes ti pristupa..

 

Pitam tu jer se ne kuzim u to

 

 

@zivac2 - ma ne trazim detailing nego me cisto zanima koji se slojevi stavljaju i kako ide. Sad ocito kuzim da ovisi o stanju dole. Da li se radi o prevenciji ili sanaciji trulexa. To nisam znao prije. Ok idemo dalje..sad mi preostaje dic auto i vidjet kako to izgleda i odlucit koja od dvije varijante mi treba i onda naci dobrovoljca da mi to odradi jer ja to neznam niti imam kompresor.

Link to comment
Share on other sites

Nije potrebno "samo" oprat i prespricat nego treba sve precetkat da se novi sloj ulovi jer samo "gladit" nema smisla jer to nije posao. Mislim da je sven negde spomenul da ima neki rdjavi dio i zato sam napisal da treba ocistit do zdravog,obavezno emulziju protiv rdje i temeljnu zastitu. Nakon toga ide kobit i to je to. Radil sam 3 godine autolimariju i tako smo mi radili. Idealno je radit na dizalici na koju se auto naveze a ne na dvostupnoj jer ti onda ne smetaju ruke dizalice.

Link to comment
Share on other sites

Nije potrebno "samo" oprat i prespricat nego treba sve precetkat da se novi sloj ulovi jer samo "gladit" nema smisla jer to nije posao. Mislim da je sven negde spomenul da ima neki rdjavi dio i zato sam napisal da treba ocistit do zdravog,obavezno emulziju protiv rdje i temeljnu zastitu. Nakon toga ide kobit i to je to. Radil sam 3 godine autolimariju i tako smo mi radili. Idealno je radit na dizalici na koju se auto naveze a ne na dvostupnoj jer ti onda ne smetaju ruke dizalice.

 

Grga, jesi ti radio seiku rollsa ili i ove obicne aute ?

Link to comment
Share on other sites

Nikad neću shvatit ovaj dio:

 

Ako sam u stanju 15 godina star auto odvest u ovlasteni i za jebeni senzor unutarnje temperature koji je velicine siljila za olovku dat 500 eura onda mogu i platit majstora za taj jebeni bitumen. Nes ti pristupa..

 

 

radiš perfekciju a flexom je piljeno po autu da bi stao u njega motor koji nikad nije imao veze s autom...jbg odluči što hoćeš ali po meni je sve više od onoga što sam napisao bez veze i bacanje love. Kako god napravio trajat će isto, osim ako ti smrdi u novčaniku lova jbg... znam lika koji je novi A6 odvezao meštru kad je bio star tjedan dana nek mu cijelo podvozje, sve dijelove ovjesa, podnice, kliješta, sve sve sve polakiraju u bijelo da bi on lakše vidio kad se zaprlja...

Link to comment
Share on other sites

Bas zbog takvih majstora koji na posao gledaju kao na kramu staru 15 godina, a ne posao koji se mora odradit kao i da se o rolsu radi, imamo na cestama trule krame. I teme u kojima se ljudi boje opce pitati kamo odfurati auto na npr lakiranje jer svi znaju uzet velike pare, a posao odraditi prikladno "15 godina staroj krami". ;)

 

 

Ja sam napisao ono što sam vidio na svoje oči ne jednom nego puno puta i probao na svojoj koži ne jednom. Na taj način su mi radili bivši kombi, meni je trajao 5 godina bez greške (a mercedes je bio koji truli gotovo kao opel) i već ide sedma godina od kad smo ga prodali i sadašnjem vlasniku je i dan danas ok, ništa se nije proširilo niti zahrđalo jače, čak niti probilo nije nigdje. Ako treba bolje od toga onda nek cijeli auto rastavi na proste faktore i slaže iz nule, jedino tako bi bio zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao ono što sam vidio na svoje oči ne jednom nego puno puta i probao na svojoj koži ne jednom. Na taj način su mi radili bivši kombi, meni je trajao 5 godina bez greške (a mercedes je bio koji truli gotovo kao opel) i već ide sedma godina od kad smo ga prodali i sadašnjem vlasniku je i dan danas ok, ništa se nije proširilo niti zahrđalo jače, čak niti probilo nije nigdje. Ako treba bolje od toga onda nek cijeli auto rastavi na proste faktore i slaže iz nule, jedino tako bi bio zadovoljan

 

kolega u velikoj zabludi si!

opelovi modeli vec 15 godina nemaju problema sa hrdjanjem sto se nebi reklo za mercedesa.:P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...