Jump to content

Trazim majstora koji zna i moze komplet zastiti auto od ispod nanovo


SVEN

Recommended Posts

Nikad neću shvatit ovaj dio:

 

 

 

 

radiš perfekciju a flexom je piljeno po autu da bi stao u njega motor koji nikad nije imao veze s autom...jbg odluči što hoćeš ali po meni je sve više od onoga što sam napisao bez veze i bacanje love. Kako god napravio trajat će isto, osim ako ti smrdi u novčaniku lova jbg... znam lika koji je novi A6 odvezao meštru kad je bio star tjedan dana nek mu cijelo podvozje, sve dijelove ovjesa, podnice, kliješta, sve sve sve polakiraju u bijelo da bi on lakše vidio kad se zaprlja...

 

Neces shvatiti ?

 

Pokusao sam ti objasniti da zelim imati apsolutno sve i jedan dio ispravan i funkcionalan. Ako se radi o glupom senzoru koji kosta kao prosjecna placa jednog hrvata onda sam i u stanju dati isti novac da se preventivno pod auta uredi kako treba dok mi ti na nacin na koji si opisao taj postupak, sugeriras na nekog fus majstora koji ce me brzo oprat za 100e i ajmo sljedeci. Zasto sam to shvatio kao takvo ? Zato sto je tu dvoje troje ljudi opisalo temeljit(iji) postupak kojim se radi dok ti sve to uvelike pojednostavljujes i ostavljas dojam da ti nije jasno cemu tolika pedantnost u cijeloj prici. Eto samo toliko.

 

 

 

P.S. - koji je to dio tocno piljen fleksom da bi stao motor ? Jedini dio je tunel zbog saltunga i on je piljen protiv moje volje, tj piljen bez mog znanja i kao takav se mogao izbjeci.

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Da, ostavljam dojam da mi nije jasno čemu sve to jer kad pogledaš oko sebe par foruma na kojima ima ljudi koji dnevno rade taj posao, dnevno se bave i restauracijom vozila starih i po 50 godina pa i više nitko od toga ne radi naučnu fantastiku, 90% ih radi kako sam napisao i svi naprave dobar posao. Ljudi na novopjeskarene aute ne stavljaju drugo osim temeljne boje i na nju body i to je to, to provjereno radi kako treba i dugo vremena.

 

Ne sugeriram fušera, sugeriram dobar i trajan posao na normalan jednostavan način, sugeriram vožnju uzbrdo u nižoj brzini na većem broju okretaja, ako se tebi gazi junački samo naprijed, nisu moje pare niti auto.... Piljen sam napisao na brzinu jer sam neke stvari letimično valjda vidio u tvojoj temi ili temi od petra, ne sjećam se više...

 

EOD od mene

Link to comment
Share on other sites

Onda moja isprika za Opel, bratić ima trulu Insigniju, njegova je valjda koju godinu starija od tih 15...

 

ima garanciju,ako nije bila lupana nesmje hrdjati.

 

Onda meni izbija neka žuta boja na Combu iz 2003....:naughty:

dobro je dok je zuto,taman kada napuni 15 god bude bio trul:rofl:

imam astru cabrio iz 2002 godine i auto nema uopce hrdje dok recimo gledam neki dan merc c klasa onaj noviji sa okruglim svijetlima,nevjerovatno koliko je auto trul po vratima.:no2:

Link to comment
Share on other sites

Da, ostavljam dojam da mi nije jasno čemu sve to jer kad pogledaš oko sebe par foruma na kojima ima ljudi koji dnevno rade taj posao, dnevno se bave i restauracijom vozila starih i po 50 godina pa i više nitko od toga ne radi naučnu fantastiku, 90% ih radi kako sam napisao i svi naprave dobar posao. Ljudi na novopjeskarene aute ne stavljaju drugo osim temeljne boje i na nju body i to je to, to provjereno radi kako treba i dugo vremena.

 

Ne sugeriram fušera, sugeriram dobar i trajan posao na normalan jednostavan način, sugeriram vožnju uzbrdo u nižoj brzini na većem broju okretaja, ako se tebi gazi junački samo naprijed, nisu moje pare niti auto.... Piljen sam napisao na brzinu jer sam neke stvari letimično valjda vidio u tvojoj temi ili temi od petra, ne sjećam se više...

 

EOD od mene

 

Ja nisam registriran na sto i jednom forumu u hr da bi sada tamo ispitivao sve te majstore na koje ti aludiras. Svi smo tu, neki se bave time neki znaju nesto pa sam racunao otvoriti temu koja ce mi biti od koristi a na kraju krajeva i svima onima koji ce kasnije o tome htjeti saznati nesto vise. Racunao sam skup informacija u jednoj temi ali ocito nije bas krenulo kako sam zamislio.

 

Ako netko zeli posao za koji se moze garantirat karikiram sad 5-7 godina, u cemu je problem naci majstora koji ce to moci odraditi dok ce mozda manje kvalitetan posao sljakati 3-4 godine sto opet po necijim ocekivanjima ispada i vise nego dobro. Zato postoje ljudi koji voze mercedes i ljudi koji voze opel. I jedni i drugi uzivaju samo sto su nekima neke stvari bitne i to zele platiti. Ocito je problem sto ja to zelim platiti. Da, izmedju ostalog i ja vozim mercedes.

Link to comment
Share on other sites

Od banalne stvari radite nauku... jebo me pas ko da šeiku uređuju Rollsa a ne potrošen auto star 15 godina ili koliko već... odvezi limaru nek ga washom opere odispod, osuši, iščetka četkama hrđava mjesta, premaže ih antikorozinom, malo napacka temeljnom i preko toga body i bok, ne radite NASA raketu za put na mjesec. Sljedećih 15 godina će izdržati bez greške a nakon toga vidjet ćemo

 

Ako tako radis, za 1-2 godine ce hrdati. Uzalud takav posao.

Link to comment
Share on other sites

po mojem bi trebalo skinut zadnji most i auspuh. stari body iskefat cetkom na brusilicu ili busilicu,ak ima kaj hrdavog sanirat,i onda sve to pospricat. i obavezno izvana onim najlonom obljepit auto da nejde po laku body.i to sve ostavit da se osusi.

 

Sve osim skidanja zadnjeg mosta sam prije 11god radio na Reneko Traficu iz '89. Koristio sam, ako se dobro sjećam Valvolineov Tectyl i stvar je držala 4-5 god besprijekorno i onda smo prodali kombi. Međutim, nakon par godina otkupio ga je susjed jedan iz kvarta i zadnje šta sam ga uspio vidjeti kod Laste kad je mijenjao ispuh, sve ono šta sam radio je i dalje izgledalo zdravo.

 

Rene_cagivaampkombi3.jpg

 

Žao mi je da nisu tad bili mobovi sa kamerama normalnim pa da to poslikam od ispod.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

na kombiju ni ja nebi skido most nego ga mozda malo omoto da ga se ne zasere tolko.a na golfu bi skinuo iz razloga jer iza ima dosta tocaka di bi mogo pocet trunut,a i gore u blatobranima se da ljepse zastiti dok nema nicega. i usput napuniti pragove i ostale gluposti s voskom i mila majka.

 

za ove metode je najbitnije jedno. RADIT NA VRIJEME. odnosno napravit preventivno.kad on pocne hrdat,vise ga bog ne zastiti

Link to comment
Share on other sites

baš gledam ovo kod Mirca.

to j obično špricanje u body.

mi na aute špricamo debeli sloj undercoatinga koji je gumen i veže se za sebe pa kada ga lupi kamen ne obije komadić i ne skida zaštitu nikada.

 

ovo kaj je stavljeno je vec provjereno kod nekoliko automobila i drzi jako dobro...

 

sven, daj me nazovi dns pa cemo popricat malo...

Link to comment
Share on other sites

u hr sve ide prema tablici koliko je auto star... umjesto po tablici vrsta usluge...

 

ja sam svoj sam ogulio do kosti, 2 tjedna zabave na +30 sa guljenjem flex i brusilic, pa onda ide slijed od sedam jela :D hahaha

 

tretiranje antikorozinom di treba, pranje degreasserom, 2k rekativni temelj, pjeskarenje nedostupnih mjesta, 2k rekativni temelj, varenje flekova, na to temeljna 2k brodski program, dekalin po svim spojevima, onda boja 2k brodski program pa na to ide gumeni bitumen kaj odbija kamenje :)

 

jbga lud sam pa sta.... hahahaa

Link to comment
Share on other sites

evo da stavim dve slike nasa projekta za one koji vole svemir

 

frw3.jpg

 

kazy.jpg

 

crveno oznaceno sam slao na pjeskarenje jer je bilo nedostupno ili dosta odmakli stadij hrdje, a zlatno je cromos wash primer 2k, prvi premaz na goli lim sto ide..

Link to comment
Share on other sites

po mojem bi trebalo skinut zadnji most i auspuh. stari body iskefat cetkom na brusilicu ili busilicu,ak ima kaj hrdavog sanirat,i onda sve to pospricat. i obavezno izvana onim najlonom obljepit auto da nejde po laku body.i to sve ostavit da se osusi.

 

Meni je receno da je dovoljno matirat postojeci sloj, da netreba bas sad ici do nule. Naravno ako se ne zeli..

 

Ako tako radis, za 1-2 godine ce hrdati. Uzalud takav posao.

 

Kaj uzalud, kad taj stari golf 15 godina bu ovak i onak zavrsio u stupu :D Kaj i ti ne kuzis

 

baš gledam ovo kod Mirca.

to j obično špricanje u body.

mi na aute špricamo debeli sloj undercoatinga koji je gumen i veže se za sebe pa kada ga lupi kamen ne obije komadić i ne skida zaštitu nikada.

 

Izgleda bolesno, slazem se.

 

Vas dvoje ako se cujete, taj razgovor nece zavrsit barem dva sata jer ne znas koji moze duze pricat. :lol:

 

Peks pusi mi ga. Nabavi si ajfon da te mogu na Biber zvat.

 

aj ti Sven lijepo mene nazovi iza 8 cca, pa da rijesimo to :)

 

A startovo sam te nekoliko puta i slao sms ali tiha misa sa tvoje strane :D E sad sam u kraljevstvu smrdljivom. Mislim to ne znaci da nemres odradit poso i dok mene nema ali ..

 

Imas Viber ?

 

u hr sve ide prema tablici koliko je auto star... umjesto po tablici vrsta usluge...

 

ja sam svoj sam ogulio do kosti, 2 tjedna zabave na +30 sa guljenjem flex i brusilic, pa onda ide slijed od sedam jela :D hahaha

 

tretiranje antikorozinom di treba, pranje degreasserom, 2k rekativni temelj, pjeskarenje nedostupnih mjesta, 2k rekativni temelj, varenje flekova, na to temeljna 2k brodski program, dekalin po svim spojevima, onda boja 2k brodski program pa na to ide gumeni bitumen kaj odbija kamenje :)

 

jbga lud sam pa sta.... hahahaa

 

Ovo boldano je najveci problem u nas.

 

Nego, kako to sve odraditi a kad je auto u kompletu, ne samo karoserija. Nemres ga onda ovak vrtit kad je i motor i interijer i sve gore. Koja je onda solucija ? Nekom bukirat 2 tjedna dizalicu ?

 

 

Koliko bi ruke za ovakav posao kostale ?

 

 

btw posao izgleda mamojebacki :D

Link to comment
Share on other sites

kad je auto u kompletu je puno teze al jbga ko hoce radit napravit ce... ne radim to ali iz hobija sam ogulio 3 auta do sada :P i to je hebacki posel.

 

 

kako bi ja kad je u pitanju citav auto; na nacin da auto dignem na jedan bok max koliko moze a da ne prevrnes ga kad upres brusilicom - dakle odgovarajuće metalne "noge" upore za tu stranu koja ide gore i tu stranu prvo obradit pa onda sve isto na drugoj zbog nagiba.

 

0. oprat auto od ispod i napravit inspekcion sta cemo

1. dici na bok sa nogicama najvislje i najsigurnije sto ide

2. odvojit od karoserije sve sto se moze odvojit a da ne boli, ostalo zastiti

3. onda guli kozu do tvornickog temelja za ostalo ako ne treba do golog lima necemo jer tvornicki temelj je najbolji

4. tretiranje rust povrsina

5. ono di je golo sljed 7 jela

6. sve skupa u temeljnu

7. dekalin po svim spojevima (tvornicki nije isao na sve jer auto nebi kostao koliko je kostao)

9. boja na sve ako si pacijent

10. gumirani bitumen protiv kamenja

11. sve kaj se slucajno posralo ocistiti i vratiti na mjesto

 

*nisam stigao provjeriti ima gumirani bitumen ako se ne varam koji se moze i prebojati - odnosno podrzava lakiranje

 

e tako sad to isto ponoviti za drugu stranu.. radit obavezno vani u toplije dane zbog 5 lopati bitumena naokolo i susenja slojeva

 

po meni cijena 500jura + 200jura materijala kanta wp, kanta temelj, kanta boje, pikse dekalina, bitumen, cetke hebene raznih vrsta.. ode mjesec dana vremena.

Link to comment
Share on other sites

*nisam stigao provjeriti ima gumirani bitumen ako se ne varam koji se moze i prebojati - odnosno podrzava lakiranje

 

.

 

Imas od Wurtha bitumen obicni i za farbat tako da se moze i ta kombinacija napravit...

 

Taj bitumen ti je kod mene na prednjem i straznjem veznom limu :D

Link to comment
Share on other sites

Ajme topica ovo je strašno ... svani limar radi tu zaštitu podnice ...ako ti je izbila ruzina nikakvo brušenej nepomaže kidaj vari sa novim komadom ili krpaj kako ti drago .... stari bitumen skineš sa industriskim fenom i špatulom .... bitumen se nikad ne brusi jer se lijepi za četku i traje 345 puta duže ..... onda lipo to malo zagladiš sa papirom 60 ...... pituraš u temeljnu reaktivnu ( ona zelena očajna boja ili matun crvena ko ograda izgleda) , uzmeš lipo veliku špricu i poštrca se PLASTOBIT ( jer kobit ( bitumen) stvar prošlosti) ... i nakon toga staviš i platik prajmer i pituraš podnicu u boju auta .

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...