Jump to content

Preporuka HU,novo,polovno


doggy

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Yatour je proizvođač, probaj pronać ovak jer mi je to frend uzimao, oko 440kn je ispalo, iz Njemačke. Ovak nabrzaka nalazim dva komada, ali nisam 100% siguran da li su za AI konektor koji je na Alpine-u

 

Niš budem ga onda čupno van da vidim kakav je točno konektor, kolko sam ja gledo tu je negdje cjena al ih ima tona verzija

 

Foldere i to klasika preko njega kontroliraš?

Link to comment
Share on other sites

AI net konektor se to zove na njemu. Tu se inače changer spaja tako da se sve kontrolira kao da imaš njega spojenog. Jedino mi se čini da možeš imat max. 6 foldera, kolko i cd-a inače u changeru. Foldere moraš nazvati CD01, CD02 itd. da bi ih prepoznao. Drugo sve radi najnormalnije i kvaliteta zvuka je odlična (bolja nego kad sam pržio na mp3.

 

Evo slika konektora:

alpai-din_m.jpg

Link to comment
Share on other sites

AI net konektor se to zove na njemu. Tu se inače changer spaja tako da se sve kontrolira kao da imaš njega spojenog. Jedino mi se čini da možeš imat max. 6 foldera, kolko i cd-a inače u changeru. Foldere moraš nazvati CD01, CD02 itd. da bi ih prepoznao. Drugo sve radi najnormalnije i kvaliteta zvuka je odlična (bolja nego kad sam pržio na mp3.

 

Evo slika konektora:

alpai-din_m.jpg

 

Bravo majstore :thumbsup:

Idem kopat po ebayu :naughty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Trebam mišljenje o ovom HU, jel to ok ili ?

 

Koliko sam skužio, nema CD, nego sam USB, preko moba i sl.

 

http://www.alpine.hr/p/Products/digital-media-receiver-4660/ide-178bt

 

Rabljeni, oko 1000 kn je cijena.

 

CDE-178BT - sa CD-om

 

ide-178bt - isti radio kao i gore ali bez cd-a

 

EDIT: ako danas kupuješ novi radio - jako dobar odabir :thumbsup:

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

Da se..... jednom sam naletio na 9855 za 300 kn...... i ode.

Moj je bio 500 i mislim da je jedini razlog što je mene dočekao taj što nigdje u oglasu nije pisao model, čak je i u naslovu pisalo "Alpina", a fotografija je bila takve kvalitete da se jedva primijetilo koji je model

Link to comment
Share on other sites

Ja bi za tu lovu uzeo nekaj novo i prst u uho.

 

1) trebaš imati dobar ostatak setup-a da taj radio krene "davati svoje"

 

2) radio star 10+ godina, izlizan koji ima samo radio i CD - hmmm (da se razumijemo za duža putovanja, stavim original CD izvođača koji me interesira i slušam, za ostalo je tu mp3 kovertiran iz flac-a)

 

3) nov radio - garancija i latest feature-i

 

4) 3 predizlaza imaju ti Alpinci koje spominjete. Kaj fakat ima potrebe za pojačavanje 3 kanala?

 

5) mogao bih još nabrajati ali nema smisla

Link to comment
Share on other sites

Ja bi za tu lovu uzeo nekaj novo i prst u uho.

 

1) trebaš imati dobar ostatak setup-a da taj radio krene "davati svoje"

 

2) radio star 10+ godina, izlizan koji ima samo radio i CD - hmmm (da se razumijemo za duža putovanja, stavim original CD izvođača koji me interesira i slušam, za ostalo je tu mp3 kovertiran iz flac-a)

 

3) nov radio - garancija i latest feature-i

 

4) 3 predizlaza imaju ti Alpinci koje spominjete. Kaj fakat ima potrebe za pojačavanje 3 kanala?

 

5) mogao bih još nabrajati ali nema smisla

Malo si zabrazdio, nitko mu ne preporuča 10 godina stari radio za 1000+ kuna.

Link to comment
Share on other sites

 

4) 3 predizlaza imaju ti Alpinci koje spominjete. Kaj fakat ima potrebe za pojačavanje 3 kanala?

 

 

 

Ma ti nemas pojma :P Uglavnom jedino to i ima smisla ako ides na neku kvalitetu zvuka, 1 i 2 kanala nemaju bas smisla osim ako hoces da Ceca dere na najjace da ceo kvart cuje :)

 

9855 radi i na stock zvucnicima bolje od vecine danasnjih uređaja, kad ga postelas tesko da ga moze koji HU stici. Nema bluetooth i USB, ali sto se tice zvuka nenadjebiv je.

Link to comment
Share on other sites

9855 radi i na stock zvucnicima bolje od vecine danasnjih uređaja, kad ga postelas tesko da ga moze koji HU stici. Nema bluetooth i USB, ali sto se tice zvuka nenadjebiv je.

 

Mene je oduševio kolika je razlika bila između serijskog Honda radija i njega kad sam ga instalirao...nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

Realno ti treba 1 kanal za prednje sisteme i jedan za sub - tu je 95% zvuka u autu,

 

ostali kanali su 5% bitni u SQ autu isto kao i u SPL autu.

 

1. upgrade je prednji dvosistemac ganjati posebno po kanalu. Manje bolji upgrade je staviti zadnje zvučnike na pojačalo.

 

Tu si na 3 kanala.

 

radio sa 4 kanala - zna se kaj to je

 

Slažem se za zvuk, da je bolji od današnje "riže" do ~ 100€.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...