Jump to content

cometic iskustva


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pise u prvom postu da je poravno glavu i blok itd... sve po ps-u. Jedino ako ga nije zajebo ovaj na strojnoj obradi :)

Bas me zanima u cemu je problem jer nije jedini da mu se to desilo ??

 

Npr kod danijela je glava bila podkoso pobrusena, zeznula strojna obrada.

Link to comment
Share on other sites

Ovisi. Ako osjetno dižeš snagu u odnosu na serijski motor, standardni šarafi vjerojatno neće biti dosta, čak i da su novi i stegnuti po PS-u. Možda niti ARP neće biti dovoljni u std navoju, pa se ide na deblji šaraf.

 

U svakom slučaju duhovi ne trgaju dihtunge glava :D, nešto od svega do sada napisanog je vrlo izgledno uzrok.

Link to comment
Share on other sites

znaci ja sam napravio 50 000 km i onda je pukao dihtung, ajde da je odmah pukao rekao bi ok ja sam nesta sjebao ili muha ali napravio sam 50 000 km

sto se vijaka tice orginal su 12mm tako da mislim da nema potrebe ic na deblje, arp stud hoce napraviti ovo, a o long studu necu ni razmisljat jer neznam kome bi dao blok da ga busi

Link to comment
Share on other sites

Nama je radio bozivevic svij 10 komada na 3 bloka besprijekorno.

 

Meni je Božičević radio prije par godina ravnanje bloka,brušenje glave,niveliranje košuljica,brušenje radilice na 1. specijalu - fulao je visinu košuljica i radilicu pobrusio u glavnim i letećim ležajevima tak da je cvikala - biće da je neki fušer to uhvatio raditi.

 

Ovakvo izbijanje brtve glave sam imao jednom vrlo slično radi problema sa dovodom goriva - siromašna smjesa,detoniranje,....dok sam isprobavao auto i podešavao desila se slična stvar.

Link to comment
Share on other sites

Ali moras biti tamo....inace brus

 

Ma to je sranje,svatko može pogriješiti radi ljudskog faktora najviše,rijetko je kriv stroj....ali najpametnije je nakon obrade uzeti mjerne instrument i sam si sve na miru prekontrolirati da si ziher.

Link to comment
Share on other sites

Ma to je sranje,svatko može pogriješiti radi ljudskog faktora najviše,rijetko je kriv stroj....ali najpametnije je nakon obrade uzeti mjerne instrument i sam si sve na miru prekontrolirati da si ziher.

 

Mislim da je i alfaludjak to jednom rekao - nema ugradnje nicega bez premjeravanja i da je nasao na gresku par puta

Link to comment
Share on other sites

Božičevicu ne bi dao ništa da radi...dao sam mu uljnu pumpu da skine za tri stote i kučište i zupčanike...fulao je toliko da je pumpa jedva digla pritisak iako napunjena i za par km samo se upalila lampica ulja i motor zaribao...jeben majstor ugl...

Link to comment
Share on other sites

Meni je Božičević radio prije par godina ravnanje bloka,brušenje glave,niveliranje košuljica,brušenje radilice na 1. specijalu - fulao je visinu košuljica i radilicu pobrusio u glavnim i letećim ležajevima tak da je cvikala - biće da je neki fušer to uhvatio raditi.

 

 

 

Meni je radio isto na 2.0 16v motoru i prvo mi je prodao krive ležajeve,kada sam ih stegnuo blokirala je radilica te sam reklamirao. Onda mi je rekao da donesem sve tamo i da će oni sve provjeriti i stegnuti. Dao sam im to tamo,složili su motor,ugradio sam ga te napravio 2-3000 km. Izvadio motor,prodao ga poznaniku kod kojega je dugo stajao i nakon što se počeo voziti i nakon što je napravio par stotina km motor je riknuo,nisu bili dobro stavljeni ležajevi,nije bio dobro podešen zazor radilice i sve skupa se može baciti u staro željezo.

Očito je radio isti fušer kao i kod tebe,moja je greška što sam vjerovao u taj rad i nisam provjeravao jer do tog slučaja nikada nisam imao većih problema sa njihovom strojnom obradom,a one sitnice koje sam reklamirao su otklonili bez pogovora i o svom trošku.

Nakon ovoga svega ne znam da li ići opet tamo pa OBAVEZNO premjeravati sve nakon obrade ili otići nekom drugome.

Link to comment
Share on other sites

Jednu 2.0 glavu smo dali Bozicevicu da ju spusti, nakon par tisuca km se ispostavilo da glava nije bila ravna, vec u koso skinuta..

Svu obradu motora na mojoj Eclipsi je radio Poga.

Takodjer imam Cometic dihtung glave gore.

Edited by Gizmo
Link to comment
Share on other sites

Božičevicu ne bi dao ništa da radi...dao sam mu uljnu pumpu da skine za tri stote i kučište i zupčanike...fulao je toliko da je pumpa jedva digla pritisak iako napunjena i za par km samo se upalila lampica ulja i motor zaribao...jeben majstor ugl...

Trebao si iskontrolirati pritisak kad si već išao kemijat i škrtarit na pumpi.. po meni je ovo čisto tvoj zajeb. Pa ne košta nova pumpa više od novog motora.

Link to comment
Share on other sites

možda si da malo više truda zbog tebe pošto zna da ćeš mu donijeti još posla ako bude sve u redu

a onda valjda nas obične DIY fušere odradi tek tolko da naplati... nisam bio kod njega dugo tako da ne tvrdim da je ovo istina ali po iskustvima par forumaša ispada da je tako

Link to comment
Share on other sites

Trebao si iskontrolirati pritisak kad si već išao kemijat i škrtarit na pumpi.. po meni je ovo čisto tvoj zajeb. Pa ne košta nova pumpa više od novog motora.

 

nije uopče stvar u motoru,motor vrijedi 1000kn...pumpa za taj promjer radilice se nije mogla nabavit trenutno,sad ima dvije viška doma...ugl nikakva nauka nije bila što je trebao napravit,trebao je samo jednako skinut dakle nekih pola mm oba zupčanika i poklopac kučišta,jedan zupčanik je skinuo više i tu je nastao problem,dakle rekao sam to i to trebam,reako je možemo 150kn reko ok,došao dao im 200 da bude za cugu i otišao...sve djelovalo ok,nije bilo lufta ali unutarnji zupčanik je bio tanji i na koso a to se ne vidi na oko...

 

Valjda je on neki jebeni majstor...sta sam ja trebao mikrometar posudit i ici mjerit okolo po obodu koliko je gdje skinuo?

 

Znači nikakva naučna fantastika jednostavan posao je imao,pumpa uljna je jednostavna da ne može jednostavnija bit...

Link to comment
Share on other sites

na kraju ispada da Božićević niš ne valja? OK, možda ne on nego neki njegovi zaposlenici...

kakav je to majstor kraj kojeg moraš stajat (i dobro se razumjet u taj posao) da bi on dobro i kvalitetno napravio posao?

 

Meni skoro sve sto radio bilo krivo osim poliranja radilice. Prvo krivo spiksirao blok, pa vadio van pikse pa novo. Pa na noveme napravio krivu toleranciju. Pa na glavi pustalo 7 ventila(od 16), pa piksirao klipnjace i imale nakon toga puno vise lufta nego prije, pa vodilice ventila ostavio preduge ....

 

Uglavnom popusio dosta love zbog toga, da ne govorim da je to sve radio puno mjeseci. Uglavnom izbjegavati.

 

I nazalost kod nas nakon svake strojne obrade moras sve sam izmjeriti, nitko ne stoji iza svog posla.

Link to comment
Share on other sites

pa onda ga radije doma sam poravnam, moglo bi bolje ispast :lol:

 

stvarno nema smisla takav način poslovanja. ja sam zadnjih par glava nosio u strojnu obradu Žuga, nijednom nikakvih problema, cijena OK, rok OK

nisam nikad mjerio nakon obrade, ako se mene pita oni moraju izmjerit prije nego jave da je posao završen

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...