Jump to content

cometic iskustva


Recommended Posts

nije uopče stvar u motoru,motor vrijedi 1000kn...pumpa za taj promjer radilice se nije mogla nabavit trenutno,sad ima dvije viška doma...ugl nikakva nauka nije bila što je trebao napravit,trebao je samo jednako skinut dakle nekih pola mm oba zupčanika i poklopac kučišta,jedan zupčanik je skinuo više i tu je nastao problem,dakle rekao sam to i to trebam,reako je možemo 150kn reko ok,došao dao im 200 da bude za cugu i otišao...sve djelovalo ok,nije bilo lufta ali unutarnji zupčanik je bio tanji i na koso a to se ne vidi na oko...

 

Valjda je on neki jebeni majstor...sta sam ja trebao mikrometar posudit i ici mjerit okolo po obodu koliko je gdje skinuo?

 

Znači nikakva naučna fantastika jednostavan posao je imao,pumpa uljna je jednostavna da ne može jednostavnija bit...

Ne, nego izmjeriti tlak ulja. Pa nemreš tak drkat po pumpi metodom prst oko i očekivati da bude sve super. Ja kontroliram tlak ulja i sa novom novcatom pumpom, a gdje nebi sa kemijom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

imaš strojnih obrada koje rade dobro stalno i nekih kojima je dobro/loše 50/50 omjer pa kak srece imaš...ne vidim kako može netko radit strojnu obradu tko na jednostavnom komadu skine 3/10mm s jedne a 4/10 s druge strane na nečemu gdje je tolerancija 3/100

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego izmjeriti tlak ulja. Pa nemreš tak drkat po pumpi metodom prst oko i očekivati da bude sve super. Ja kontroliram tlak ulja i sa novom novcatom pumpom, a gdje nebi sa kemijom.

 

drugi čovjek koji je sad na bolovanju bio mi je prije to isto radio i savršeno je bilo,samo u biti počišćena pumpa tj zaglađena da nema gubljenja pritiska...inače je problem da pumpa ne povuče odmah ulje,stavio petrolejski gel unutra i povukla je relativno brzo i ugasila lampicu...nakon desetak minuta na leru sve ok,lampica se nije palila,znači pritisak ok bio...i nakon laganih 500 metara se upalila lampica i pao pritisak i nakon par sek u blokadi (puko film) :D zacvikao motor...drugi dan skinuo glavu i bacio ga u aluminij...

 

Doslovce skinut dio milimetra sa tri ravne plohe je pičkin dim od posla i tko to ne može jednolično napravit ne bi se trebao tim poslom bavit.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da se ti ipak malo više kužiš u motore :D. Ta lampica je samo INDIKATOR i kad se ona upali već je kasno. A pritisak na hladno ulje uvijek imaš 5x veći nego sa zagrijanim uljem.

Da ponovim, trebao si mjeriti pritisak ulja. I točka :P.

Link to comment
Share on other sites

na motoru od 1000kn koji ima 200+k km nije friško složen ne zelim to radit ;) osobito nakon tako jednostavne radnje...nabijem strojnu obradu na kurac koja ne zna svoj posao...dobra je za uljne pumpe od opela samo valjda gdje je 5/10 tolerancija...

 

lampica jako brzo reagira ;) da sam se brinuo za motor toliko ne bi ga zabio u blokadu s lampicom upaljenom ;)

 

SAMO sam rekao da jebeš strojnu kojoj kvaliteta toliko varira...

Link to comment
Share on other sites

Vidim, sve "strucnjaci" koji blate Bozicevica, a tri ciste o obradi nemaju, da ne govorim o "kontroli".

99% vas koji kenjate nemate pojma o tolerancama, niti imate to cime izmjeriti.

Najlakse je okriviti Bozicevica za stvari koje su vam u najmanju ruku, SF.

Edited by d.e.n.i.s
Link to comment
Share on other sites

Ako se ovo odnosi na mene- nismo strucnjaci pa zato nosimo "strucnjacima". Ako nezna odradit posao nek zatvori radnju. Ne pljujem po njemu jer dugo nisam nista nosio njemu ali ako se na jednom forumu naslo nekoliko nezadovoljnih ljudi onda to valjda nesto znaci

 

 

To je kao da meni netko donese printer na servis a ja mu ga vratim kao ispravnog bez da sam pustio test stranicu. Samo sto je steta u ovom mom slucaju puno puno manja

Link to comment
Share on other sites

"Nekoliko nezadovoljnih ljudi" je najcesce krivo samo za ono sto slazu a ne strojna obrada, ali je najlakse krivnju prebaciti na drugog, tj. Bozicevica.

 

Samo jedna digresija, u 15 godina samo je jednom bio problem i covjek sve priznao i dao drugo.

Eto toliko od mene.

 

Btw, ne, nije se odnosilo na tebe nego opcenito.

Link to comment
Share on other sites

Realno ako kažeš strojnoj obradi trebam to i to da napraviš...strojna obrada kaže možemo to napravit 500kn...dođeš po to,platiš 500kn...i dobiješ sastavljeno...dođeš doma i ugradiš...jer valjda strojna obrada stoji iza toga što rade

 

Sta je vama normalo nakon poštene strojne obrade da oni ne provjere to što su napravili i isporuče mušteriji bez da su sigurni u posao koji su napravili ?

 

To su faking gluposti...i sad ceš dat nekom takvom da ti piksira motor...očeš kurac...kolika budala uopče mora bit da ako ima dimenziju pikse,vidi do kud je orginal piksa,vidi njenu dimenziju i onda novu upusti prenisko...nisam to jednom čuo...vidio i različito upuštenih...

 

To nisu majstori,to su obični fušeri...strojna obrada ima mikrometar i ne može tu bit varijacija ako oči i glava rade...

Link to comment
Share on other sites

Realno ako kažeš strojnoj obradi trebam to i to da napraviš...strojna obrada kaže možemo to napravit 500kn...dođeš po to,platiš 500kn...i dobiješ sastavljeno...dođeš doma i ugradiš...jer valjda strojna obrada stoji iza toga što rade

 

Sta je vama normalo nakon poštene strojne obrade da oni ne provjere to što su napravili i isporuče mušteriji bez da su sigurni u posao koji su napravili ?

 

To su faking gluposti...i sad ceš dat nekom takvom da ti piksira motor...očeš kurac...kolika budala uopče mora bit da ako ima dimenziju pikse,vidi do kud je orginal piksa,vidi njenu dimenziju i onda novu upusti prenisko...nisam to jednom čuo...vidio i različito upuštenih...

 

To nisu majstori,to su obični fušeri...strojna obrada ima mikrometar i ne može tu bit varijacija ako oči i glava rade...

Slažem se s tobom u vezi toga da oni trebaju stajati iza navedenog no ako želiš biti miran onda provjeriš.

Ide se na povjerenje i zato je tako kako je,kod nas ne postoji normalan CRM,jer ako i on zezne te ispravi svoju grešku o svom trošku ostaje onaj dio koji svi pušimo a to je naknada tvog vremena i ponovnog odlaska njemu.

Nisam nikada čuo da je netko nekome sve to platio.

Da je sve kako treba biti još bi zbog reklamacije on trebao tebi doći ili ti isplatiti troškove tvog dolaska kod njega.

Pretpostavljam da neki ne isplate ništa ali ti daju neki popust pa je i to s jedne strane ok.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom u vezi toga da oni trebaju stajati iza navedenog no ako želiš biti miran onda provjeriš

a s cime bi ja npr. to trebao provjeriti? prvo, laik sam, znam osnove o tome, drugo nemam ni alate za to. Zato dok nekom odnesem glavu na obradu pretpostavljam da ima i jedno i drugo i da ce onda i napraviti navedeni posao kak se spada...

Link to comment
Share on other sites

to i ja velim

 

znači, možda se može dogodit greška u proizvodnji dihtunga, postoji i šansa da "majstor" krivo stegne glavu ili s preslabim šarafima ali greška na strojnoj obradi se ne smije dogodit. ako netko naplati obradu onda je u redu i da provjeri-izmjeri dal je sve u redu

Link to comment
Share on other sites

Uvijek možeš odnijeti glavu na još poneku provjeru,ako nigdje drugdje onda na strojarski faks pa nek mjere.

No opet imaš problem sa naknadom,tko će platiti tebi to drugo ispitivanje ako glava nije dobra?

Opet se ide po novčaniku korisnika.

Slažem se da je glupo da neki laik to mora provjeravati,to je kao da ti majstor postavi centralno pa ti nakon njega ideš tlačiti sistem da vidiš drži li ili negdje pušta.:doh:

Moj post vezan uz provjeru se odnosi na one koji imaju znanja i mogućnosti to odraditi.

Npr ja brusim neke materijale i po standardu po kojem radim to mora biti izbrušeno unutar 5/100 mm,svaki uzorak provjeravam prije slijedećeg koraka,a to je preša.

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

a s cime bi ja npr. to trebao provjeriti? prvo, laik sam, znam osnove o tome, drugo nemam ni alate za to. Zato dok nekom odnesem glavu na obradu pretpostavljam da ima i jedno i drugo i da ce onda i napraviti navedeni posao kak se spada...

Tražiš onog tko ti je radio strojnu obradu prije preuzimanja da sve premjeri pred tobom. To dogovoriš prije samog posla, ako ne želi tako, nosiš drugome na strojnu obradu.

Link to comment
Share on other sites

Tražiš onog tko ti je radio strojnu obradu prije preuzimanja da sve premjeri pred tobom. To dogovoriš prije samog posla, ako ne želi tako, nosiš drugome na strojnu obradu.

 

sve ja to kuzim, zato sam i naveo da bi to trebao raditi strucnjak koji se bavi tim poslom, a ne laik (ko ja) koji dofura glavu na obradu. i nedavno bas radio glavu na svom bmw.u i napravio kak si gore napisao, tako da je glava istestirana ako kojim slucajem meho zezne nes, da znamo da nije u glavi bio problem. Kostalo me puno, ali znam da je sve po p.s.-u

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...