Jump to content

A4 B6 - Problem sa strujom


Recommended Posts

Nešto se čudno dešava u autu...

 

U autu se slušala muzika, kad je bio ugašen, ali se umedjuvremenu palio da ne bi izvukao akumulator i sve je bilo ok...

Nakon par sati mirovanja, kad sam hteo da upalim auto, zaverglao je i gotovo.. očito ni paljenje nije pomoglo, da bi akumulator ostao živ...

 

Došao kolega i sa kablovima upalimo auto... e tu su onda počeli problemi..

 

Osvetljenje na armaturi nije radilo nikako, kazaljka za obrate stoji na 0, cager za gorivo pokazuje da je totalno prazan (a nije)... auto je ostao upaljen i nakon 10 sekundi upalila se lampica za ulje... a ulje je ujutru toga dana provjeravano i na max je, tako da to nije problem...

 

Odvezem se kuči, cca 2 km.. sat i dalje ne pokazuje znakove života... čak ni kilometražu ne broji...

ventilacija, radio, svjetla rade normalno... no na prvom razkršču iskazuje se, da nerade ni žmigavci..

 

Ujutru sam auto priklopio na VCDS, normalno čitava linija grešaka, sve sam ih pobrisao i ponovo upalio auto... ista priča...

 

Evo greške koje ostaju...

 

 

Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-614-517.lbl

 

 

01826 - Sensor for Steering Angle (G85); Supply Voltage Terminal 30

35-10 - - - Intermittent

 

 

Address 17: Instruments

 

 

00576 - Terminal 15

27-00 - Implausible Signal

 

 

Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl

 

 

01206 - Signal for Duration of Ignition Off Time

27-00 - Implausible Signal

 

 

Ima li ko ideju, šta da se radi i šta bi moglo biti?

 

Probao sam i sa drugim akumulatorom (star 2 mjeseca) i stvar ostaje ista...

Link to comment
Share on other sites

Nije Audi, ali sam imao slicnu situaciju. Znaci nije mi radilo osvjetljenje komandne ploce, nisu radili brisaci, ventilacija, podizanje sajbi i stelanje retrovizora. Na kraju je izgorio jedan osigurac od 5A. Daj prvo pregledaj SVE osigurace. To ti je najjednostavnije i moze bit rjesenje problema. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kad dodjem sa posla, idem sve pregledati...

 

Vidiš za brisače nisam ni probavao :) Šajbe rade odnosno mogu se otvarati i zatvarati..

 

Tnx

 

Nemoraju biti isti simptomi posto sam ja taj problem imao na Alfi. Ja sam mijenjao prekidac za sva 4 zimgavca i spalio taj osigurac. Kreni od osiguraca. To je najjednostavnije i najjeftinije ako je problem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako je taj 2 mjeseca star bio dobar, a valjda je.... onda osigurači i / ili releji, nema šta drugo biti. IMO na A4 postoje osigurači i na kutiji sa akumulatorom.

 

Inače ne bi bilo prvi puta da se prodaju slabi akumulatori ako su dugo stajali. Najbolje i najlakše je provjeriti.

Link to comment
Share on other sites

Ako je akumulator slab ili mrtav mogu se događati jako čudne stvari... ne bi mislio da je zbog akumulatora, a je

 

potpis.. recimo ima struje za upalit radio, ali nema struje da zaključa auto na daljinsko, a kamo li upalit auto.. na kraju se ispostavilo greška u manje od godinu dana starom akumulatoru..

 

tako da bih i ja prvo krenuo od osigurača i akumulatora, ako to ne pomaže, onda se obratiti nekom stručnijem..

Link to comment
Share on other sites

Meni je radio najnormalnije, ugasio auto dok sam cekao nekog, kad sam ga pokusao upaliti samo je poludio odjednom, svi cajgeri poludili, milijun gresaka, otkljucava se i zakljucava sam, brisaci poceli raditi... novi akumulator i kao da nista nije bilo...

Link to comment
Share on other sites

Nama na A4 B6 2.5 TDI takva situacija bila kad je imao 5-6 godina. Skroz je podivljao. Imao je neke lude fore da bi palio alarm čim zatvoriš vrata i zaključaš, ali ne bi tulio ako zaključaš a prozor je otvoren. Onda je randomly palio alarm, radio lightshow usred noći, palio TV i radio kad mu se prohtjelo.... Najjače je da je počelo na svi svete pa je bilo dosta neugodnih scena tipa naš auto svira narodni radio na parkingu i radi lightshow dok svećenik drži misu na groblju...

 

Uglavnom, na kraju je zamjenjen cijeli kompjuter i to zadovoljstvo je firmu koštalo 7.500kn u Zubaku. Od onda je napravio 450.000 i nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Auto je zabilježio pad napona i gasio je potrošače. Neki imaju self reset a neki ne...treba original dijagnostikom poništiti to sve i trebalo bi biti ok, kolega je imao isti problem an BMW-u nije riješio dok nije otišao u ovl. servis

Link to comment
Share on other sites

Kleme su bile skinute čitavu noč... stavljen nov akumulator, provereni svi osigurači, svi su ok...

 

Brisači, klima, daljinsko odključavanje, otvaranje prozora, CH/LH... to sve radi... i žmigavci rade, samo se ne pokazuje na satu... jedino što na displaju radi je upozorenje za ulje... ili kad se da kontakt, lijepo pokazuje vanjsku temperaturu i ostalo je pokazivanje koliko km se može napraviti sa ostatkom goriva... kad se auto upali onda se pali lampica za ulje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nikakvih grešaka nema na VCDS što se tiče sata...

 

Nabavljen je novi sat (polovan) ali se nemože upariti sa autom..

 

Ima li ko ideju šta da se radi? Novi sat je ispravan 100%

 

sta tihi ti ne moze pomoci?

Link to comment
Share on other sites

Sredili smo sinoč, nakon 2 sata preklapanja raznih aparatura i kablova, dobili kodove jednog sata i drugog, pa prvo nije hteo novi sat da primi stare podatke.. ali ipak je popustio, tako da se sad sredilo i auto opet mi tacho u fuknciji...

 

Hvala vam za sve savjete

Link to comment
Share on other sites

Pa sotavio sam sad kod kolege koji se bari autoelektronikom, pa če on otvoriti i pregledati sve, ma da to što se moglo pregledati sve je bilo uredno.. jedino ako je ispod šta otišlo..

 

Javiče za nekih par dana, dok uhvati malo vremena.. pa ču javiti rezultate..

 

Jer je zanimljivo da pola table radi, a pola neradi...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...