Jump to content

Problem EGR ventil Mercedes A 180 cdi


Recommended Posts

Pozdrav.

 

Imam frku sa EGR ventilom na Mercedesu A 180 cdi.Simptomi su: s upaljenom greškom na egr ventilu u početku vožnje auto nakon pokretanja ide normalno, preko 3000 okretaja, vuče, pali turbinu itd. Nakon nekog vremena, par min ili par km, više ne dozvoljava vožnju preko 3000 okretaja niti preko 140 km/h, dakle baca ga u safe mode, odnosno auto nema snagu.

Bio sam u ovlaštenom servisu i nakon dijagnostike su mi rekli da je problem u EGR ventilu i da je cijena 2900 kn + PDV. Čitam malo po forumima i vidim da su neki ljudi uspjeli rješiti problem čišćenjem samog egr-a. Zanima me tko bi mogao odraditi čišćenje egr-a ili pogledati da li postoji još neka solucija, da auto ima snage kada se zagrije (na otprilike 75 stupnjeva radne temperature gubi snagu) i da mi se više ne pali lampica motora koja baca auto u safe mode.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

AK imaš DPF baš te briga, neće dimit, osim što će se DPF zaštopat u narednih par hilajda km ... pa ćeš skidat i njega :)

Ja sam DPF skinuo, EGR je nedavno riknuo i slični su simptomi ko kod tebe, samo se ne pali lampica ni niš nego nekad ima snage, nekad ne ..

Link to comment
Share on other sites

AK imaš DPF baš te briga, neće dimit, osim što će se DPF zaštopat u narednih par hilajda km ... pa ćeš skidat i njega :)

Ja sam DPF skinuo, EGR je nedavno riknuo i slični su simptomi ko kod tebe, samo se ne pali lampica ni niš nego nekad ima snage, nekad ne ..

Onda mu ovo i nije od neke koristi ako automobila malo ima malo nema snage.

Link to comment
Share on other sites

neznam kako je na mercedesu pogotovo a klasi gdje ima malo mjesta pod haubom,al svaki malo bolji mehanicar ti ga moze skinuti u pola sata i ocisti ga fizicki ....

osim ako nije neko cudo od tehnike... valjalo bi ocistiti i usisnu granu ako vec skidas egr cistiti ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao zajebancije sa EGR ventilom na svom autu. Čišćenje je pomoglo tjedan dana i nakon toga opet ista priča :/ Par puta sam čistio misleći da je problem u gareži koja ometa rad ali očito nešto unutar samoga egr-a ode (elektronika ili elektromotor). Naravno, moj motor ima najsloženiji model EGRa, vodom hlađeni kojeg nije moguće zablokirati: 7375.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo jučer opet bio na dijagnostici u ovlaštenom Mercedes servisu u Varaždinu. Napravili dijagnostiku jer sam imao još jedan problem za otkloniti. Uglavnom pitao sam ih za deaktivaciju egr-a i rekli su mi da nije pametno to raditi, na što je cura odmah rekla da nećemo to raditi (ona je vlasnik auta). Zatražio sam ih da mi vele informaciju da li se može egr očistiti i rekli su da može ali da će biti kratkog vijeka jer je navodno problem elektronski dio na njemu. Pitao sam ih kako znaju tako da mi je tip zaokružio gdje se to vidi na dijagnostici. Pitao sam ga da li zna ikog da se to može popraviti, rekao je da ne zna. Sad mene zanima da li se to može ikako rješiti. Pitao sam lika na Mercedes Hr forumu ali ništa ne odgovara.

 

UtDeScB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za 2000 kn si rješio problem :)

 

ma vraga 2.000 kn. Zavojnica nova jer sam probao 3 korištene i ni jedna nije radila kako treba, sve tri su ugrađivali u ovlaštenom. Nova je sve greške poništila, cijena prava sitnica 2.200 kn + pdv + posao, sveukupno 3.060 kn. Ali egr nema šanse da kupim nov jer je 2.900 kn + pdv, zato i tražim neko jeftinije rješenje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...