Jump to content

DPF filter


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 52
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Procitao sam oba topica od DPFa, pa mi kod ove moje Toyote nesto nije jasno...

 

Trenutno ima 27kkm, sljedeci servis je na 30kkm, bilo mi receno da su intervali za ciscenje DPFa jednom u 30kkm, pretpostavljam da bi to moglo sada biti, e sada, kako znati da auto mozda i nije vec zapoceo neku regeneraciju, ali je nije odradio do kraja, pa da se nebi sam od sebe prebacio u safe mode...

Link to comment
Share on other sites

Joe, regeneracija se moze raditi i vise puta u tih 30tkm jer ovisno o voznji i postotku zacepljenosti filtera... u novim automa obicno neskuzis da se to odvije. kod mene je bilo grugacije.

provjeri dali tvoj auto ima posebni tank gdje uljevas onu specijalnu tekucinu za automatsko ciscenje dpf-a. neki imaju a neki ne....

 

ako mozes, rijesi se tog glupog izuma. ako je pod garancijom onda nis :(

Link to comment
Share on other sites

Auto je pod garancijom, tak da piljenje/kemijanje ne dolazi u obzir...

 

Ne znam je li se moze softwaerski otkriti da li he auto ikada pokrenuo regeneraciju...

 

Vise manje sam stalno u gradu, tak da se to sigurno nece tam dogoditi, a kad sam i na autoputu onda je opet 6ta i 130km/h, a to je cca 2k rpm...

 

Kak ga "natjerati" da to odradi?!

Link to comment
Share on other sites

2 Joe, nije to kemijanje. softwerski se moze viditi dali je pokrenuto. ja sam siguran da je vec desetak puta radilo ali nisi skuzio.

problem zna bit kad se pokrene automatska regeneracija a ti taman parkiras auto i ugasis ga u pol procesa. kasnije ga upalis a on nekrene dalje regenerirat i skupljat cestice pa se zna zastopat i nemas snage i prdne turbina.

1. varijanta softwerski pristekas u servisu na obd i ocitas

2. varijanta endoskop kamerom udji pred sami dpf (odsarafis injektor koji ubrizgava) i pogledas kak izgleda, dali je "karmeliziran" ili vidis strukturu kao katalizatora...

3. varijanta ono kaj sam reko ali posto je pod garancijom, jos nista.

 

2 toc; Lastovcic samo fizicki/mehanicki to skida. citius radi softwarski dio. mos kod njega sve dogovorit.

meni napravio to u roku jednog prijepodneva..

Link to comment
Share on other sites

2 Kevin: bum vidio na servisu.... Zar se nebi trebala neka lampica uplatii kad krene ta regeneracija.... bas zbog toga da ga se ne ugasi u pola procesa...

 

2 TT: Sad mi je to nemoguce, jer je opet hladnije, grijanje radi i on u leru stalno drzi okretaje na 1k rpm, dok se ne zagrije, pa cak i onda, to sam vec prijavio u servisu i rekli su da je to sasvim normalno... Da trosi vise, pripisujem tome, ali i to je opet normalno jer je samo gradska voznja i nize temparature...

Link to comment
Share on other sites

2 Kevin: bum vidio na servisu.... Zar se nebi trebala neka lampica uplatii kad krene ta regeneracija.... bas zbog toga da ga se ne ugasi u pola procesa...

 

 

koliko ja znam, na novim generacijama dpf-a se nepali. npr moj brat na novom passatu se nije upalila a ima 30kkm

provjeri u servisu na diagnostici. btw, na toj diagnostici oni mogu preko obda i manualno pokrenuti regeneraciju i u stajanju je obaviti.

Link to comment
Share on other sites

^^

 

I to se može izvesti za sve aute? Htio bi blindirati egr i skinuti fap, a uz to ga čipati? KOja je cijena za to, može na PM... Tnx.

 

Vise manje za sve aute. Samo je za neke kompliciranije(npr mazda), neke jednostavnije(vag koncern).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...