Jump to content

Tesko paljenje na hladno


Recommended Posts

Ujutro kada palim auto,nekada se lampica zna upaliti za grijace i to na sekundu a nekada ne.

 

Na filmicu prvo teze paljenje je sa grijacem upaljenim na sekundu-dvije i najslicnije je paljenju kakvo je i inace,samo sta traje duze,cak i do 4-5 sekundi duze i bez grijaca da se prikaze na tabli.

 

Ako se grijac ne pojavi,teze i duze se pali i iza je oblak dima. Plavo-crni. Nesagorito?

 

Po vama,sta mislite? Grijaci? Akumulator? Mozda dizne?

 

Ne ocekujem da cu popravit preko foruma,ali mozda je netko imao slicno iskustvo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno rješio problem na svom 1.9 CDTI 120 ks motoru sličan ko tvoj (dugo verglanje od par sekundi dok ne sastavi,) uvijek ujutro na hladno, međutim kod mene nikakvog dima nije bilo. Tako duže verglanje bi znalo ne pojaviti se 20 dana pa zaredati par dana zaredom.

Opelova dijagnostika nije ništa pokazala, ja skinuo anlaser (elektropokretač), reparirao ga jer su piksne koje drže rotor dobile lufta i rotor je znao dirati stator/kućište, i tu je gubio snagu, tj sporije vrtio. Sada sastavi kroz 1-2 sekunde i čuje se kako "življe" vergla, ne muči se.

Edited by perka
Link to comment
Share on other sites

Meni astra redovno tesko pali na hladno i vergla par sekundi unatoc grijacima svako jutro. Ima 260tkm i nikad ju u zivotu nisam zagrijavao i pazio nago na hladno do blokade sto prije da prije pocne grijat unutra. I dalje vozi ali ima taj problem. Isto neznam sta je.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Prvo jutro ispod nule i eto problema..

 

Naime, stiskom na tipku elektropokretač zavrti u prazno...zuji ali ne vrti..stišćem STOP i ponovim radnju...stišćem START, opet zujanje i ništa se ne dešava..STOP.

Rekoh treća sreća..START - auto upali veselo...odvezem na posao, još uvijek -2...auto dostigao radnu temp..stišćem STOP..opet START za provjeru, ali kifla..zujanje u prazno..idem na posao..poslije posla, upalio nakon 5 zujanja u prazno.. otišao po malu u vrtič, pekara, autodijelovi...poslije palio veselo odmah na prvu.

 

Reparacija elektropokretača?

Link to comment
Share on other sites

Prvo jutro ispod nule i eto problema..

 

Naime, stiskom na tipku elektropokretač zavrti u prazno...zuji ali ne vrti..stišćem STOP i ponovim radnju...stišćem START, opet zujanje i ništa se ne dešava..STOP.

Rekoh treća sreća..START - auto upali veselo...odvezem na posao, još uvijek -2...auto dostigao radnu temp..stišćem STOP..opet START za provjeru, ali kifla..zujanje u prazno..idem na posao..poslije posla, upalio nakon 5 zujanja u prazno.. otišao po malu u vrtič, pekara, autodijelovi...poslije palio veselo odmah na prvu.

 

Reparacija elektropokretača?

 

Promjeni tzv. Bendix i to je to.

To je jedna vrsta kuplunga za zupcanik na anlaseru koji se vri u jednu stranu a u drugu blokira.

Kod tebe je slucaj da u tu stranu u koju treba blokirati, .......proklizava.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Promjeni tzv. Bendix i to je to.

To je jedna vrsta kuplunga za zupcanik na anlaseru koji se vri u jednu stranu a u drugu blokira.

Kod tebe je slucaj da u tu stranu u koju treba blokirati, .......proklizava.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/STARTER-DRIVE-BENDIX-PINION-GEAR-RENAULT-CLIO-II-GRAND-SCENIC-II-III-KANGOO-I-II-/152212607710

 

To je to?

Znači solenoid ubaci bendix, ali ovaj proklizava...to je neki česti problem kod Renfaulta?

Link to comment
Share on other sites

Aku ti je slab.

Sporo vrti a to dizeli ne vole.

 

Nov akku i ja imam benzinca sa plinom...tako da...2/2 fail..jurtos kupio nov aku za Xsaru, ona je diesel i ovaj od 60Ah je bio star i eto veselja sa prvim minusom ove godine.

On zavrti, ali kao što kaže KIMI u prazno, a nekad sastavi sasvim normalno...

 

To se može kupiti normalno u autodijelovima?

Edited by Swordfish
Link to comment
Share on other sites

bendix kako kaze miki, samo pitanje ako ce znati po modelu auta, vecinom pitaju broj sa alnasera

 

 

 

kasnis samo dvije godine :lol:

 

Znam kod..

 

SX 2151 od konkurencije...po broju šasije mi rekli iz europarts preko njuškala..

probam sutra po autodijelovima pitati..

 

Sad našao na netu, to je od Starline kod..i ide na sve benzinske modele Renaulta i Nissana tih godišta...

Edited by Swordfish
Link to comment
Share on other sites

Znam kod..

 

SX 2151 od konkurencije...po broju šasije mi rekli iz europarts preko njuškala..

probam sutra po autodijelovima pitati..

 

Sad našao na netu, to je od Starline kod..i ide na sve benzinske modele Renaulta i Nissana tih godišta...

 

Mjesto na kojem ces sigurno naci ono sto ti treba po prihvatljivoj cijeni je: Cargo d.O.o. - Zagrebačka 192

Link to comment
Share on other sites

Mjesto na kojem ces sigurno naci ono sto ti treba po prihvatljivoj cijeni je: Cargo d.O.o. - Zagrebačka 192

 

Hm..nije mi baš usput...iz Istre sam..

Hvala na info, poslao sam sad mail...pa cemo vidjet ako šalju kome u Istru ili Labin

Edited by Swordfish
Link to comment
Share on other sites

Mjesto na kojem ces sigurno naci ono sto ti treba po prihvatljivoj cijeni je: Cargo d.O.o. - Zagrebačka 192

 

Svaka čast na info, dečki profesionalni, odgovorili na mail, ja nazvao, čovjek se povratno javio (zanimljivo u HR) uputili na partnera u Puli, i mislim da ću riješiti stvar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...