Jump to content

Sredstvo za održavanje brtvi oko stakala?


Recommended Posts

To mene isto zanima. Operem auto i kad prođem krpom da obrisem stakla (i uz rub stakla prođem po brtvi) ostane mi skroz crno na krpi. :(

 

Ja ih prođem sa Meguiar's sprejem za kokpit. I dobro je, ali meni nisu brutalno prlljavi nikada.

 

Možda sa megs APCom?

Link to comment
Share on other sites

Glicerin ili sil. ulje nece ocistiti to crno sa brtve. Znaci trebamo nesto sto ce prvo dobro ocistiti.

 

Mislim da tu nije problem da je brtva od nečistoće počela puštati crnilo, nego od sunca itd izgubila površinska svojstva...Znači trebalo bi nešto da ih "osvježi" tj vrati im svojstva + zaštiti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da tu nije problem da je brtva od nečistoće počela puštati crnilo, nego od sunca itd izgubila površinska svojstva...Znači trebalo bi nešto da ih "osvježi" tj vrati im svojstva + zaštiti.

 

Tocno, ali sad bi prvo to crnilo trebalo pocistiti i onda staviti neku zastitu. Barem ja tak mislim, ak sam u krivu, slobodno me ispravite. ;)

 

 

Javim se. Preksutra vjerojatno. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kupi novo ili pomiri se s tim. ovo je sve bacanje para i prodaja placeba dok su ti gumice još u ok stanju pa briješ da ih spašavaš. nema vraćanja izgubljenih svojstava. da ima, živjeli bi vječno

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Ajd , nećemo u extreme. Gume nisu propale/otvrdnule/raspadaju se. Smeta mi jedino šta malo puštaju crnilo.

Da ću zbog toga ići mijenjati ih (a sigurno nisu jeftinjara) neću. Ako mogu nać nešto da ih osvježi i produži im vijek, zašto ne. Pogotovojer ovo sredstvo ne košta neku lovu, samo ne znam gdje kod nas ga naći.

Btw, malo sam u oldtimer vodama pa sam se uvjerio kako se gumama starim 50ak godina vrati puno toga sa nekim cakicama. Al to je već skroz druga priča.

Link to comment
Share on other sites

perka ja to koristim za kedere. Nije se pokazalo bajno za vanjske gume. gume treba dobro očistit kako ste već zaključili. Najbolji je neki apc. Ja koristim bilt humber. Kupljen na dls.com.hr. dobro našpricam, ostavim da malo nagrize šporkicu i onda prođem glinom. Kad ih jednom očistiš više nikad neće biti takve kao do sad, naravno uz redovno održavanje. Na istoj toj stranici imaš i razne proizvode za održavanje gumenih dijelova.

Ja trenutno koristim chemical guys g6 i tire and trim gel. Odlični su i gume su stvarno kao nove. To sam kupio ovdje

 

http://www.chemicalguys.eu/menu/interior/dasboard-vinyl-dressings/

Edited by mrky047
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije koristio taj Sonax i ono ništa posebno. Jest da to sve lijepo izgleda sve dok ga prva kiša ne ispere, govorim o estetskoj strani :lol:

 

Ali zato mi nije smrzavalo kedere na spoju vrata jer mi je na bivšem autu znalo totalno zamrznuti vrata da ih nisam mogao niti otvoriti, ok jest da su bile one extremne hladnoce od -24°c ali zato nakon Sonaxovog tretmana više nije zamrzavalo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...