Jump to content

NE ide max snaga iz turba


Recommended Posts

Radi se o GT2560 koja bi "trebala biti za 300+ konja, ona jednostavno ne daje preko 270 nategnuto!

Motor je 1.6 16v (u mojoj mazdi) sve je kovano, motor radi zdravo i bez greske.

Prije 5 godina dok je bio skoro pa serijski motor isto snaga nije isla preko 265 (ja mapirao na MS), 3 godine poslije sve je kvano, promjenjeno je sve zivo u motoru, auspuh , grana, ma bas sve osim turba, snaga je i dalje ostala ista.

Jucer sam opet na valjcima bio (sad je VEMS) isao da izvucemo MAX i preko 270 opet ne ide. na 1.2-1.3 bara.

Dizanjem tlaka na 1.5 snaga ostaje ista.

 

Meni samo na pamet pada premali protok intercoolera?

 

Jer vani ima brdo tih mazdi sa istim setupom i svi su oko 310-330 ks

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja taj turbo na 1.8 motoru, ali nisam mjerio snagu. No garrett kaže

 

Horsepower : 200 - 330

Displacement : 1.6L - 2.5L

 

Što bi u mom prijevodu značilo da možda i daje 330ks,ali ne na tako malenom motoru? Ili ja pricam pizdarije?

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja taj turbo na 1.8 motoru, ali nisam mjerio snagu. No garrett kaže

 

Horsepower : 200 - 330

Displacement : 1.6L - 2.5L

 

Što bi u mom prijevodu značilo da možda i daje 330ks,ali ne na tako malenom motoru? Ili ja pricam pizdarije?

 

Posto turbo nece napuniti preko 1.4bar(s skinutim crijevom od wg), zapravo snaga ispada kako treba. Posto je to 115HP motor, sada ima manju kompresiju, tj ima ispod 110HP ispada taman na tom tlaku. 110*2.4=264HP.

Link to comment
Share on other sites

Posto turbo nece napuniti preko 1.4bar(s skinutim crijevom od wg), zapravo snaga ispada kako treba. Posto je to 115HP motor, sada ima manju kompresiju, tj ima ispod 110HP ispada taman na tom tlaku. 110*2.4=264HP.

 

Cek ako sam dobro skuzio alfa ima isti problem kao i ja?

Link to comment
Share on other sites

danas sam bio u marofu sa mazdom i u 5 na 4000 jednostavno cupa nenormalno do 6800. razlika nebo i zemlja u odnosu na prije.

 

htio sam izmjerit 100-200 ali mi na 180 jednostavno prestane vuc jer je na 7000 di nema snage :(

 

Produži omjer ili 5-te ili cijelog mjenjača pa ćeš moći izmjeriti 100-200 jer će ti 200 biti na ranijim okretajima od ovih spomenutih 7000.

To što nećeš moći razvući 5-tu na 7 000 te zaboli jer i tako se nemaš gdje voziti tako brzo. (možda samo na kratko :))

Naravno to se odnosi samo na to ako nemaš drugog izbora.

Link to comment
Share on other sites

Na autocesti nikad nisam ispod 160 sa njom. auto drzi ko sumanut!

 

Onaj izlaz sa autoceste kad ides od buzina za zg istok, znaci kad se spustas sa mosta i odvajas desno opet na onaj drugi most (onaj di dole na cosku zna murija stajat u travi) bez greske gore po mostu 180 samo smotas i ko po tracnicama ide! Vidli fire i G jucer, strasno kako drzi!!!!!

 

 

 

A getribu trebam od 1.8 6 brzina al nemrem naci nigdje :(

Link to comment
Share on other sites

Na koji auto mislis? Na 1.6 ili 2.0?

 

Na Sierru. Autu treba 3 gladne godine da zaspoola.

 

Imaš snimku gdje sam u Sierri i snimamo Hitreca i Logica iz nule - Živac krene za njima i čuješ mene kak mu govorim da da gasa, a on na to: čekaj dok zaspoola. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na Sierru. Autu treba 3 gladne godine da zaspoola.

 

Imaš snimku gdje sam u Sierri i snimamo Hitreca i Logica iz nule - Živac krene za njima i čuješ mene kak mu govorim da da gasa, a on na to: čekaj dok zaspoola. :lol:

 

Nesto se ujebalo, auto spoola dosta kasnije i vise nece preko 1.4bara boosta. Bude se popravilo.

Link to comment
Share on other sites

Garrett za GT2560R kaze;

 

Horsepower : 200 - 330 Displacement : 1.6L - 2.5L

 

Turbo Compressor Turbine

Turbo PN CHRA PN Ind Whl Dia(mm) Exd Whl Dia(mm) Trim A/R Whl Dia(mm) Trim A/R

466541-1 446179-12 46.50 60.10 60 0.60 53.00 62 0.64

466541-4 446179-38 46.50 60.10 60 0.60 53.00 62 0.64

 

http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/turbocharger#GT2560R

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...