Jump to content

Koje ulje i svjećice ?!?


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

da malo bumpam.. :D

 

trenutno ulje u Golfu je 5w30 castrol.. pa mi dosta njih kaže da su i u servisu počeli točiti 5w40, kao manje ga troši ovo ono.. iako meni dosad nije ništa puno potrošio, max pola litre od izmjene.. dok npr. ovome sa cuprom troši više, i dao sam mu svoju rezervnu kanticu.. :D

 

http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=053.005.054 gledam ovaj fuchs, nebi trebao bit loš..

a onaj 10w50 nebi..

Link to comment
Share on other sites

da malo bumpam.. :D

 

trenutno ulje u Golfu je 5w30 castrol.. pa mi dosta njih kaže da su i u servisu počeli točiti 5w40, kao manje ga troši ovo ono.. iako meni dosad nije ništa puno potrošio, max pola litre od izmjene.. dok npr. ovome sa cuprom troši više, i dao sam mu svoju rezervnu kanticu.. :D

 

http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=053.005.054 gledam ovaj fuchs, nebi trebao bit loš..

a onaj 10w50 nebi..

 

Mislim da nećeš pogriješiti sa ovim Fuchsom u usporedbi sa Castrolom 5w30.

Link to comment
Share on other sites

zasto ?

 

100.000 km ,tj50.000 -60.000 cistog silovanja i ništa mu nije

 

iskreno ,nije moj auto vise pa toci kaj oces

Normalno da mu ništa nije kad si, umjesto ulja, mijenjao motore :lol:.

Link to comment
Share on other sites

zasto ?

 

100.000 km ,tj50.000 -60.000 cistog silovanja i ništa mu nije

 

iskreno ,nije moj auto vise pa toci kaj oces

 

Pa zato jer 5w30 ne valja za seriju a kamoli 150ks preko serije.

Drzite se tih tvornickih gradacija ko pijani plota.

Link to comment
Share on other sites

Gradacija propisana od tvornice je dobra za serijski motor/tolerancije, ali za nasvirani motor treba koristiti ulje sa boljim svojstvima. Castrol je konfekcija, dobar je jedino za ispiranje motora :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Gradacija propisana od tvornice je dobra za serijski motor/tolerancije, ali za nasvirani motor treba koristiti ulje sa boljim svojstvima. Castrol je konfekcija, dobar je jedino za ispiranje motora :lol:.

 

POTPIS KO KUCA!

Link to comment
Share on other sites

Pa zato jer 5w30 ne valja za seriju a kamoli 150ks preko serije.

Drzite se tih tvornickih gradacija ko pijani plota.

 

Pa i ja nekako tako razmisljam.. Nije da silujem auto, ali ipak bi htio nes kvalitetnije.. :) Uzet cu taj fuchs za sljedecu izmjenu.. jos 1000-2000 km mi je do izmjene ( 7000 km interval)..

Link to comment
Share on other sites

Pa zato jer 5w30 ne valja za seriju a kamoli 150ks preko serije.

Drzite se tih tvornickih gradacija ko pijani plota.

 

niti jedan auto koji sam imao nije ostao na serijskoj snazi i drzao sam se ulja koja tvornica propisuje ,nikada problema zbog ulja

Link to comment
Share on other sites

Ja dok sam tocio Seleniu koja je propisana, sve super, natocim Motula iste gradacije i kad je hladno auti mi se poceli cudno cut, vratio Seleniu sve super.

Sad tocim samo ono sto pise pod poklopcem motora i bok, niti trosi ulje, niti cudnih zvukova, nista.

istina da su snage tvornicke, al i kad chipam Alfu opet cu tocit isto ulje

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...