Jump to content

cipanje Skode


Recommended Posts

To mi je jako cudno, da se sve tri verzije pokazu istima na valjcima. I plus, 1.2 TSI i TFSI nisu iste masine (TFSI ima samo turbo a TSI masine imaju kompresor i turbo) pa mi je sumnjivo da se isto pokazuju i s identicnim boxom dizu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

To mi je jako cudno, da se sve tri verzije pokazu istima na valjcima. I plus, 1.2 TSI i TFSI nisu iste masine (TFSI ima samo turbo a TSI masine imaju kompresor i turbo) pa mi je sumnjivo da se isto pokazuju i s identicnim boxom dizu.

Krivo sam napisao - 1.2 TSI - ne pokazuju isto sve 3, ovdje nisu napisali koja ima 115ks. Zato i pitam koliko ima ovaj od 86 :). APR sigurno ne diže snagu BOX-om nego reprogramiranjem.

Link to comment
Share on other sites

Krivo sam napisao - 1.2 TSI - ne pokazuju isto sve 3, ovdje nisu napisali koja ima 115ks. Zato i pitam koliko ima ovaj od 86 :). APR sigurno ne diže snagu BOX-om nego reprogramiranjem.

 

Kod mene bila 105HP verzija. Zelena stock

nf1d06.png

ostale boje postavke s nekom varalicom(dvije najbolje od 10 postavka). Ali vidi se da ta varalica bas i ne radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

+52ks +90nm :eek: kewl :notworthy:

 

Ja sam sa sedoxom (doduse 1.5dci) dobio +21ks +21nm :lol: ali ima jedan mali detalj, ja sam za razliku od tebe bio u istom danu na valjcima prije i poslije remapa :naughty:

 

serijski je gore turbina s modela koji je 38 ks jači, a 700 ccm je puno.. :)

 

što se valjaka tiče, tak mi to niš ne predstavlja u životu, jednom ću otići tek toliko da vidim krivulje, nego sad kad si spomenuo.. koliko je deklarirano ks/nm i kaj si izmjerio na valjcima? ove brojke su s valjaka? čiji valjci? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

serijski je gore turbina s modela koji je 38 ks jači, a 700 ccm je puno.. :)

 

što se valjaka tiče, tak mi to niš ne predstavlja u životu, jednom ću otići tek toliko da vidim krivulje, nego sad kad si spomenuo.. koliko je deklarirano ks/nm i kaj si izmjerio na valjcima? ove brojke su s valjaka? čiji valjci? :thumbsup:

Kako ti nista ne predstavlja? Kako ces drugacije provjeriti dali si dobio ono sta si platio?

 

Podrazumjeva se da su podaci su sa valjaka, kad vidim onu "odokativno" frazu odmah se sjetim power in your dreams i one famozne integre :D:D

Mislim da su brojke isle 112->133ks i 230->251nm, provjeriti cu da budem 100% siguran kad dodjem doma i pregledam grafove.

Link to comment
Share on other sites

Kako ti nista ne predstavlja? Kako ces drugacije provjeriti dali si dobio ono sta si platio?

 

Podrazumjeva se da su podaci su sa valjaka, kad vidim onu "odokativno" frazu odmah se sjetim power in your dreams i one famozne integre :D:D

Mislim da su brojke isle 112->133ks i 230->251nm, provjeriti cu da budem 100% siguran kad dodjem doma i pregledam grafove.

 

 

Willy, molim te ukoliko nisi zadovoljan sa mojom uslugom da mi se javiš, da ti vratimo automobil na tvornički te da ti vratim novce. Nitko za mene ne može reći da sam nepošten, pa tako želim i nastaviti. Ukoliko se ne varam, rekao sam ti da će tvoj automobil dobiti 23-25ks i 50Nm, i ukoliko ti držiš da ja svoje nisam ispunio, te držiš da je rezultat koji si dobio mjerenjem realan (da si dobio 21ks i 21Nm), molim te javi mi se i odraditi ćemo kompletan povrat sredstava i automobil na tvornički.

Link to comment
Share on other sites

nisam kod Hrvoja upao s marsa i da sad strepim od nečega, nit sam lud da mislim da su to 100% točne brojke, niti itko na svijetu može garantirati e sad ću ti dignut na 257 ks i 385 Nm.. prije svega nije svaki auto isti taman da je isti motor, a o ispravnosti da ne pričam..

 

platio sam što sam tražio i to sam evidentno dobio, na valjke ću otići radi krivulja, ne radi konačnih brojki..

Link to comment
Share on other sites

Hrvoje je profesionalan i nema greske..

Znam za jos par decki ako nisu bili slucajno nes zadovoljni da je sve rijeseno. Tj. nigdje nisam cuo da je odbio udovoljit stranci.. :) :thumbsup:

 

Dobro kaj se sad ulizuješ, hrvoje ne dila revo :lol:

Link to comment
Share on other sites

i hrvoje di bi ti bio kraj da mozes nacipat i ono sto si rekao da mozes :)

 

A lijepo sam ti objasnio, makar je kraj 2014, unutra je već TP od 2015, i to za sad još nitko ne može riješavati. Nebitno, ne želim o svome poslu raspravljati na ovom forumu (niti bilo kojem). Medo, složit ćemo kad će se moći. :)

Link to comment
Share on other sites

A lijepo sam ti objasnio' date=' makar je kraj 2014, unutra je već TP od 2015, i to za sad još nitko ne može riješavati. Nebitno, ne želim o svome poslu raspravljati na ovom forumu (niti bilo kojem). Medo, složit ćemo kad će se moći. :)[/quote']

 

moze javi kad ces imati nove informacije

Link to comment
Share on other sites

 

Može i LOCTITE 5699, Bosch ga također koristi u svojim ECU-ima.

 

od mercedesa se ecui nedaju otvorit s druge strane, ja sam sve pokušavao grijao, silovao, hladio na -30, al jebeno nejde i to

ni stariji edc16 ni noviji delphi

 

Daju se ali je jako riskantno, kombinacija grijanja i rada sa jednim "specifičnim" alatom. Zna potrajat i po sat vremena dok se ne otvori (barem meni jer sam picajzla) ali da se. Ali je riskantno.

 

bmw f10 se rade vec kod sradana 3mjeseca. To je isti ecu?

 

Ako Srđan to radi već 3 mjeseca to znači da je on taj koji je probio zaštitu na F-seriji. Komercijalno je protokol za F serije pušten u kraju 12. mjeseca, dok ga je mjesec dana ranije za Flashtec testiralo 5 tunera (koji i inače testiraju nova rješenja za Flashtec), i svaki od njih je morao slati ECU u Švicarsku na očitavanje boot passworda što je koštalo 800EUR po ECU-u.

Link to comment
Share on other sites

Ova zadnja recinica bas i nije istina za nove aute. Nazalost dosta autiju od 2009 imaju antituning i moraju se otkljucati. A za otkljucavanje treba otvarati ecu i spajati se direktno na memoriju. To je vise praksa za dizele, ali i ima i dosta benzinca s time.

 

Bila je zadnjih par godina, ali sada se večina tih istih ECU-a može slagati preko OBD-a. Npr, od VAG koncerna jedino se Siemens PCR2.1 sa 1.6TDI mora otključavati, ostalo sve ide preko OBD-a ukoliko imaš pravi alat. Preko OBD-a ide i EDC17C64 na novim 1.6TDI motorima.

 

Ako se ECU i mora otvarati, to nije ništa teško i komplicirano ako imaš prakse, prave alate i strpljenja. Neki su teži za otvoriti, neki lakši, ali 90% ih se sigurno bež žurbe otvori za manje od 5 minuta... i kasnije zatvori da nema vidljivih tragova otvaranja.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...