Jump to content

Diy zamašnjak - materijal


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Na gta je serijsko kvačilo auto se šalta ko putar u odnosu na prije

 

da si mi ti radio zamašnjak valjda bi onda auto imao 20ks više ovako sam tokaru dao za pivu i razlika se osjeti

 

A mora se osjetit i u vožnji jer se ukupna masa auta smanjila

 

Nije bas tako. Ja bi bio sretan ako bi samo malo olaksavanja zamasnjaka puno profitirao. Pa jeftinije mi je kupiti alu remenicu za radilicu, nego ovu od 3kg koju imam. Nije stvar novaca, nego jer sve to testirali ali na pravoj opremi.

Jer ako pogledas u ovom topicu, postoje potpuno razlicite price kako se auto ponasao s olaksavanjem zamasnjaka. To je normalno dok se subjektivno mjeri, po osjecaju. Kada mjeris s pravom opremom onda se uvijek isto ponasa i jako malo dobivas.

 

A da ne kazem kolko vidio klipnjaca po cesti od ekipe s alu remenicama i raznim olaksavanjem.

Link to comment
Share on other sites

moze pitanje ovako

isti motor sve isto odemo na mjerenje

nakon toga olaksamo sve radilicu zamasnjak remenicu radilice ujedno ju i malo smanjimo, remenice bregaste, pumpe vode i alternatora, alternator sa manjim rotorom manji fi

kad ce motor imati vise ks?

prije ili nakon olaksavanja?

Link to comment
Share on other sites

moze pitanje ovako

isti motor sve isto odemo na mjerenje

nakon toga olaksamo sve radilicu zamasnjak remenicu radilice ujedno ju i malo smanjimo, remenice bregaste, pumpe vode i alternatora, alternator sa manjim rotorom manji fi

kad ce motor imati vise ks?

prije ili nakon olaksavanja?

A da vidiš tek snage kada makneš skroz vodenu pumpu i alternator!

Link to comment
Share on other sites

A da vidiš tek snage kada makneš skroz vodenu pumpu i alternator!

 

I to radio na atmosvercima, gasio alternator na punom gasu, a vodenu pumpu zamjenio s elektricnom. Znaci na punom gasu niti alternator niti vodena pumpa ne trosi snagu motora(jer iz baterije radi). Dobitci nisu bas nesto spektakularni, daleko od 0.5duzina po billi.

Link to comment
Share on other sites

I to radio na atmosvercima, gasio alternator na punom gasu, a vodenu pumpu zamjenio s elektricnom. Znaci na punom gasu niti alternator niti vodena pumpa ne trosi snagu motora(jer iz baterije radi). Dobitci nisu bas nesto spektakularni, daleko od 0.5duzina po billi.

Debelom na SRu GTR napravio isti dan za 0.3s bolje vrijeme da bi skužio odmah nakon runa da je GTRu pao kanalni remen...sad, koliko to veze ima.

I to na tak jakom autu...

Link to comment
Share on other sites

Debelom na SRu GTR napravio isti dan za 0.3s bolje vrijeme da bi skužio odmah nakon runa da je GTRu pao kanalni remen...sad, koliko to veze ima.

I to na tak jakom autu...

 

Znaci cca 100HP dobio padanjem kanalnog remena. Dobro da znam, da skidamo to.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je dobio. Ali ako ti tako kažeš, onda mora biti tako.

 

U tim klasama treba oko toliko da se poboljsa vrijeme za 0.3s.

 

Treba konopeku predloziti da skine remen, mozda pocne voziti ispod 8.5s samo s tim upgradom.

Link to comment
Share on other sites

Jacu korpu sa duplim federom i sinter lamelu ti mogu ja rjesit. Na Saxu turbo se vec 4 godine vozimo na tu kombinaciju.

Prvo se slozila jaca korpa ali onda je strgalo lamelu, metalni dio original lamele se raspo. Onda smo stavili i sinter lamelu i od tada nema problema.

Osim dva mjenjaca kaj su se raspala posle toga. Kad kuplung drzi onda je mjenjac onaj koji se pojaca.

 

 

gdje kupiti tu jaču korpu ili korpu sa duplim federom ili tko to može napraviti na originalnoj (ako se može) ?

sinter sportsku lamelu mi mogu napraviti u HBT-u ali fire piše da nije samo lamela bitna?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...