Jump to content

Bakrena mast


Recommended Posts

 

nesto ispod 300kn je bila kila s dostavom u RI.... ona mala pakiranja su pljacka (200grama-16GBP+dostava)... ovako se jos i isplati uzet.. samo "approved" :rofl:

 

eto ti spec:

Description

OPTIMOL™ PASTE TA for screw connections up to + 1100°C/+ 2012°F. It is used as assembly paste and

prevents seizing, welding or scaling. OPTIMOL PASTE TA ensures a good separating and sealing effect in high temperature and wet environments as well as under the influence of aggressive media.

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

nesto ispod 300kn je bila kila.. ona mala pakiranja su pljacka (200grama-16GBP)... ovako se jos i isplati uzet

 

eto ti spec:

Description

OPTIMOL™ PASTE TA for screw connections up to + 1100°C/+ 2012°F. It is used as assembly paste and

prevents seizing, welding or scaling. OPTIMOL PASTE TA ensures a good separating and sealing effect in high temperature and wet environments as well as under the influence of aggressive media.

 

Zato bas i pitam, kila jos ok, a ona mala pakiranja su kako ti kazes pljacka :) Za ovu sa njuskala pise -40°C do +1350°C, iako to meni ne znaci previse, dobra bi mi bila i neka "slabija"... A i cijena za ovu s njuskala se cini ok... Samo jos nisam odlucio da li je bolje u spreju ili sa kistom/rukavicom...

Link to comment
Share on other sites

Jebote, kad sam stavljao alu felge poslije zime tražio sam tu bakrenu mast po dućanima u ZG i KR. Svi me gledali ko nekog čudaka, kao što ja to trebam, nikad čuli itd. Kad bi im objasnio opet su me gledali u čudu. Pa rekoh šta sad onda ću i ja biti čudak pa nisam stavio niš! :D

Link to comment
Share on other sites

Jebote, kad sam stavljao alu felge poslije zime tražio sam tu bakrenu mast po dućanima u ZG i KR. Svi me gledali ko nekog čudaka, kao što ja to trebam, nikad čuli itd. Kad bi im objasnio opet su me gledali u čudu. Pa rekoh šta sad onda ću i ja biti čudak pa nisam stavio niš! :D

 

bauhaus, pevec, tokic, kreso, intercars, regnemer itd svi ti to drze..

Link to comment
Share on other sites

Koju bakrenu mast upotrebljavate za vijke kotaca i dosjed felge? I opcenito za vecinu vijaka?

 

I da li upotrebljavate obicnu mast ili mast u spreju, odnosno sto je od toga bolje?

 

http://autovalet.hr/ducan/proizvodi/liqui-moly/masti-paste-suha-i-kontaktna-maziva/paste/paste-za-ko/kupfer-paste-100-g.html

 

 

Ne stavljati bakrenu mast na bremze pogotovo ne na bremze koje imaju aluminijsku čeljust, imaš anti-squeel pastu koja je namjenjena za bremze, ove recepte naših djedova prepusti zaboravu.

Link to comment
Share on other sites

http://autovalet.hr/ducan/proizvodi/liqui-moly/masti-paste-suha-i-kontaktna-maziva/paste/paste-za-ko/kupfer-paste-100-g.html

 

 

Ne stavljati bakrenu mast na bremze pogotovo ne na bremze koje imaju aluminijsku čeljust, imaš anti-squeel pastu koja je namjenjena za bremze, ove recepte naših djedova prepusti zaboravu.

 

Necu je stavljati na kocnice, pa nisam ja prof. dr. sc. Zeljko Marusic :lol:

 

I anti squeal plocica niti pasta kod mojih disk plocica ne pomaze :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavio i ništa ne škripi. Između pločice i klješta podmazao u jako malim količinama ( računaj zrno riže) Vijke sam podmazao i lakše se skida bez napora.

 

Sprej je ok. Ali radije mast i kist radi čuda.

 

Tko je taj Marusic?

 

Ja imam trkace plocice, nema tu pomoci :)

 

Marusica googlaj :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...