Jump to content

Opel greska p1243


Recommended Posts

  • 1 month later...

spojili smo boost na cukicu primjetili smo da:

overboost kada krene auto puni 1.5 bar, nakon kaj se se smiri na ja mislim 1.2 (ili 1bar nezan ni sam vise) ima male varijacije gore dolje. to znam osjetit u 6 oj kada ga do kraja poklopim oko 3500 i kada prode okretaje dalje ide normalno

stavio sam drugi solenoid na turbo zatim i iza motora za BOW i isto greska dalje. cim napuni boost i ja pustim gas bum ta greska

graska nije da mi ju stalno prikazuje, samo na ocitanju i ja se vozim sasvim normalno svaki dan s tim.

 

da li je moguce da serijski bow ne radi kako treba i radi taj problem?

 

da li je to normalno?

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

greska se ponovo vratila i nervira me.

koliko sam istrazivoa ili je blow off ili su ti soleonidi.

da li ima tko tu da mi moze pomoci oko tog.

dogada mi se da kada jurim i saltam pri punom gasu auto ima stanku jedno sekundu izmedu brzina i onda pocne ponovo vuci. ko da ne krene boost odmah

Link to comment
Share on other sites

Prije isušena i popucala vakum crijeva ili vac box propušta nego BOV/solenoid. Kak smo pričali maloprije, nabavi silikon pa ćemo izmijenjat crijeva.

Ova stanka može bit i radi overboost-a pošto nemaš precat. Otpuštanje wastegate-a bi trebalo pomoć.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Onda vakum ne upravlja s turbinom nego tlak. Znaci , ako pukne to tanko (tlacno) crijevo, turbina puni koliko god moze jer N75 ventil ne otvara WG. 

 

Vakum odnosno ECU preko solenoida upravlja recirc BOV-om, to je ovaj P1243 ;)

 

WG/overboost je drugi problem :D

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kic said:

 

Vakum odnosno ECU preko solenoida upravlja recirc BOV-om, to je ovaj P1243 ;)

 

WG/overboost je drugi problem :D

Obicno BOV-pm upravlja vakum ili tlak direktno s usisne grane ovisno u kojem je polozaju klapna gasa (ako je klapna otvorena onda je na cjevcici tlak koji drzi BOV zatvorenim, a ako je zatvorena onda je podtlak/vakum (jer kad se klapna zatvori, motor u usisu stvara podtlak) i taj podtlak vuce membranu koja oslobadja tlak u sistemu  usisa - ponovo ga vraca u usis turbine i tako radi recirkulaciju. 

 

Malo gledam te turbine i naletim na ovu sliku. Ovo ovako ne moze raditi. Cjevcica koja ide na BOV sigurno ne ide sa el. ventila. Ta cjevcica mora ici negdje na tlacni dio jer WG-om upravlja tlak a cjevcica sa BOV-a negdje na usisnu granu iza klapne gasa (strana prema glavi motora).

 

opc.jpg

Uglavnom, ove membrane na recirkulirajucem BOV cesto puknu (napuknu) i stvaraju slican problem koji ima.

Link to comment
Share on other sites

@KIMI_1.8T Na toj tvojoj fotki je sve krivo pospajano.

To na turbu je  WG solenoid, boost kontrola, a BOV otvara ova skalamerija sa svojim solenoidom (zaokruzen):

 

dump-33c4a20.jpg

 

 

Prvi i najjeftiniji korak je izmijenjat sva ova crijeva, raspadnu se nakon 10 godina.

BOV membrana se lako provjeri.

Edited by Kic
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...