Jump to content

Obnova zamašnjaka


Recommended Posts

Obicno se skine vise tamo di sjeda lamela da se dobije veci potisak. Ja obicno skinem 2mm vise, pa se s podloskama igram da dobijem kombinaciju najjaces potiska a da pritom dobro odvaja. Tako se moze korpa "pojacati" i preko 30%.

 

Ti stvarno vjerujes u povecanje od 30% na std korpi?

Tocno se zna gdje je najveca sila dijafragme.

Link to comment
Share on other sites

Obicno se skine vise tamo di sjeda lamela da se dobije veci potisak. Ja obicno skinem 2mm vise, pa se s podloskama igram da dobijem kombinaciju najjaces potiska a da pritom dobro odvaja. Tako se moze korpa "pojacati" i preko 30%.

 

 

Sta ne misliš da skineš više tamo gdje korpa sjeda a ne lamela ?

Link to comment
Share on other sites

neznam baš da može 30%...tim načinom se može pojačat potisak ali ako pretjeraš, ovisno i o tipu korpe, može doči i do kontradiktornosti + može se desit da korpa ne odvaja pa ne možeš šaltat

Link to comment
Share on other sites

zamasnjak se tokari ako nemas gdje brusiti... nemozes dobiti bolju ravnost i paralelnost tokarenjem od brusenja...

 

da... samo je puno više majstora koji ima tokarski stroj nego brusilicu koja to može... razlika u finoći obrade između tokarenja i brušenja nije opče važna... premala je da bi to bilo upitno...kad dobro podesiš posmak na stroju i tokarski stroj ti ga može napravit da bude idealan stime da mislim da je bolja varijanta tokarenje jer se obrada radi u rotaciji zamašnjaka dok brušnje iskreno neznam kak se radi jer nisam nikad radio ali pretpostavljam da zamašnjak miruje a stroj odrađuje brušnje provršine... ili ???

 

 

sad sam vidio filmić, ok...

Edited by Seb
Link to comment
Share on other sites

neznam baš da može 30%...tim načinom se može pojačat potisak ali ako pretjeraš, ovisno i o tipu korpe, može doči i do kontradiktornosti + može se desit da korpa ne odvaja pa ne možeš šaltat

 

Zato pazis sto radis i mjeris. Prvo si izmjeris maks hod sistema kojeg imas(dal na sajlu dal na hidro). Onda kada znas te podatke, na presu mozes isprobati dal ce odvajati. Pa se sve isprobati vani bez montiranja na auto.

Meni je falilo hoda, pa sam kod sebe i to modificirao. Serijski auto ima maks hod 7mm(u mom slucaju), a sada vozim na 11mm hoda.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...