Jump to content

OEM TPMS senzori i aftermarket felge


Recommended Posts

Da li je netko od vas imao slucaj da ne moze montirat tpms senzore na aftermarket felge ?

 

Da li postoji razlicitih velicina rupa za ventile na felgama ?

 

Nekako nisam isao za time, ali ispada da felga mora imat pripremu ili da rupa za ventil mora bit dovoljne sirine da prihvati ventil sa tpms senzorom.

 

Nalazim na netu da bi se to moglo rijesit sa sirenjem rupe ventila na felgama ali mi se ta ideja nekako ne svidja, isto tako naviknuo sam na taj podatak tlaka u gumama i ne bi bas volio montirat felge bez senzora...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzmi univerzalne TPMS senzore sa odgovarajućom veličinom ventila, i daj ih programirati kod ugradnje, i mirna bosna.

 

Ili kupi OEM felge :)

 

Nema baš nekog trećeg pametnog rješenja

 

Ako ne staviš senzore ne samo da nećeš imati očitanje tlaka nego će te na 'grešku' upozoravati kod svakog paljenja auta, te izbacivati na displayu grešku... moraš kliknut na OK da se upozorenje makne, i opet ostane onaj trokutić na displayu ispod brojača okretaja... mene bi to previše živciralo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nije ti do rupe rupa je na svakoj felgi ista to je standard za auto ventil.

Problem je s unutarnje strane jer mora bit ravna kako bi mogao ucvrstit i stegnit senzor.

 

157178cb04acfba81a4d874572a9a2f8.jpg

 

Mislim da postoje i neki uzi ventili i da nisu sve rupe iste sirine.

Ovo da mora imat taj ravni dio nisam do sad znao.

 

@msporis taj dio s resetiranjem i greskom bi i mene iritirao, zato mi se ne kemija bez senzora.

Oem felge nisu opcija, jer nije neki izbor.

 

@cyber za bmw su 2 tipa senzora, za tlak i za temperaturu i tlak pa sad kako za koga, nisam previse proucavao te univerzalne senzore, ali izgleda da cu morat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kaj nema BMW preko ABS-a riješen taj pritisak u gumama?

 

Na Audiju je bilo tako rjeseno... na bmw-u je senzor tlaka i temperature u gumama.

 

Pretpostavljam da ovisi od modela do modela... da li je verzija preko abs-a ili senzor na ventilu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na Audiju je bilo tako rjeseno... na bmw-u je senzor tlaka i temperature u gumama.

 

Pretpostavljam da ovisi od modela do modela... da li je verzija preko abs-a ili senzor na ventilu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da, sad sam gledao na 330xd coupe E92 ima preko ABS-a..valjda ovisi od modela do modela

Link to comment
Share on other sites

Imaš zamjenske ventile kako je netko ranije predložio.

Mi to s time rješavamo.

 

Daj neki link sta pouzdano radi di mogu vidjet / narucit po velicini ventila ili kako se to vec kupuje...

 

Frekvencija znam da je 433Mhz

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sasaa

 

Daj mi neki link ako nije problem, koji model/proizvodjac i gdje ih mogu narucit... jer mi se kod Furlana za to ne ide i ne gubi cijeli dan + logisticki je malo problem.

 

 

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/

 

Nazovi pitaj/dogovori ako ti pase....po meni najbolje otic gore rijesit to s deckima u pol sata i miran si ,velim ako je moguce...tipa napravi izlet ,odpeljaj zenu na klopu u "ladanjski raj " cca 20 minuta od furlana tak da usput poslje i to rijesis ..win/win situacija, a i cesta je fina za peglaonu:D

Link to comment
Share on other sites

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/

 

Nazovi pitaj/dogovori ako ti pase....po meni najbolje otic gore rijesit to s deckima u pol sata i miran si ,velim ako je moguce...tipa napravi izlet ,odpeljaj zenu na klopu u "ladanjski raj " cca 20 minuta od furlana tak da usput poslje i to rijesis ..win/win situacija, a i cesta je fina za peglaonu:D

 

Tnx

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sta se tice senzora continental ti vecinom bude prva ugradnja na bmw ali oni se nedaju reprogramirat tako da bi ja od ovih aftermarket stavio HUF.

Mi ti u firmi isto radimo s tim ako ti kako mogu pomoc javi se na 091 559 2989

 

Prva ugradnja na BMW su VDO. Do 3/2014 bili HUF.

 

I to ništa ne znači, jer ako i kupiš VDO, kupio si neprogramirani, jedino ako kupiš VDO sa oznakom BMWa (BMW kataloškim brojem), onda je to VDO rađen za BMW i raditi će sa istim.

Link to comment
Share on other sites

Prva ugradnja na BMW su VDO. Do 3/2014 bili HUF.

 

I to ništa ne znači, jer ako i kupiš VDO, kupio si neprogramirani, jedino ako kupiš VDO sa oznakom BMWa (BMW kataloškim brojem), onda je to VDO rađen za BMW i raditi će sa istim.

4b8a47105e0e0562dc8fe88bfc5ec2a0.jpg

 

Zasto je onda na f30 contijev?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...