Jump to content

Tekucine za pranje stakala ljeto/zima


Recommended Posts

Ja uzimam 5 litara u Konzumu za 25 kn (pise do -25, al ne znam gdje da to isprobam kad kod nas nije tak zima) i jos ima onaj nastavak da ne proljevas dok tocis i sada na -15 pere bez frke, nista se nije smrzavalo. Tu vec godinama kupujem.

Jbg, jedino nije neka marka i ne kosta dovoljno da se moze stavit u Recent pickups :D

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

A pogle tek ovog msporisa, troši više tekućine za šajbe nego benge.

 

b479873fee1a368ce36b04ad24a5e83a.jpg

 

Mogao si i meni tako spremit ccccccc

 

Nisam se ni sjetio, sad kupujem ovdje kod nas po 8€ - 2l :lol:

 

Ja uzmem neki u njemackoj, -20/-25 nisam ziher nemam problema nikakvih, a trosim toga dosta jer prvo se po farovima posprica...

Link to comment
Share on other sites

Pusti ti tekućinu, i lampa ću trebat još, sam da vidim tjedan dva jesu ove Osram OK, pa da uzmem i za duga svjetla... možda za duga uzmem Laser, čist da probam i te...

Em zalijeva, em svjetli...pravi direktor. :D

 

Javi se, imamo lasere, stroboskope, dim mašine, sve što vole mladi.:D

Mogao si i meni tako spremit ccccccc

 

Nisam se ni sjetio, sad kupujem ovdje kod nas po 8€ - 2l

 

Ja uzmem neki u njemackoj, -20/-25 nisam ziher nemam problema nikakvih, a trosim toga dosta jer prvo se po farovima posprica...

A jbga, nisam ni znao da si u HR. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio sonaxovu u takvoj vrečici i nisam baš zadovoljan tj. čini mi se da je masna. Ne znam, možda to mora bit tako. :/

 

Mislim da je to ona s nekim nano premazom... Da, ona je takva...

 

Sonax sam ja neki kupio na Petrolu kao -20 ili -22 tak nešto, uglavnom na ovih -8,-9 sve smrznuto naravno :lol:

 

Jesi potpuno ispraznio sistem prije Sonaxa?

 

Tak i meni Croduxova ne funkcionira baš ispod - 10...

 

http://www.oryx-asistencija.hr/pomoc-na-cesti/savjeti/sredstva-pranje-stakla-otkrivamo-kojoj-temperaturi-se-zaista-smrzavaju-7996

 

http://www.oryx-asistencija.hr/pomoc-na-cesti/test/ispitali-smo-zimska-sredstva-pranje-autostakala-7911

 

Koliko vidim ovi su i taj Crodux testirali, ne smrzava se... Ali isto pitanje kao i za BM-a, da li je u sistemu bilo neke tekucine, jer moguce da je razrijedilo...

 

Stavio sam si u Leona neku tekucinu za pranje stakla (-25), a prije toga sam prespricao stakla u slucaju da je ostalo nesto ljetnje tekucine i u 5 ujutro ja krenem sa Grobnika fino za Split.

Cesta fino vlazna i taman me preleti neki bajo i uleti ispred mene 3 metra i usere pola auta. Fino ja rucicu potegnem a kad ono samo zamutilo stakla i nikakva voda ne izlazi. Dosao sam u Split nervozan za podivljat i taman se popodne to odledilo.

 

Nakon tjedan dana ja sa Audijem rano ujutro za Split. Snijeg pada i prljava sajba. Da cu prespricat stakla, a kad ono opet zaledjena tekucina. (-25) na pakiranju. U oba slucaja sumnjam da je bilo ispod minus 9.

 

I tako stanem na benzinskoj i vidim tekucinu koju moram priznati da nisam prije vidio. Defrost minus 40 stupnjeva. Ulijem i gle cuda. Sve odlicno, a vani za krepat hladno.

Kaze mi prodavac na benzinskoj da ljudi masovno uzimaju tu tekucinu jer da im lede tekucine iako imaju "zimsku".

Ukoliko imate problema sa tekucinama probajte tu defrost jednu uliti...

 

 

To je ovo:

 

http://www.ina-maziva.hr/hr/proizvod/ina-defroster-40/540

 

Je možda da do -20 neće smrznuti tekućina kad auto stoji :D ali kad se ti voziš 80 km/h na -12 ko npr danas i špricaš, smrzne sve do jedne! ;)

 

Kod spricanja na hladno je problem sto se led otopio i ti sad na sajbi imas smjesu vode od tog leda i sredstva za pranje... A i smjesa vode i npr. alkohola (slicno je i s drugim smjesama otapala) ne isparava ravnomjerno tj. ne isparava ista kolicina vode i leda... A na niskim temperaturama i nemas isparavanje nego sublimaciju koja je opet prica za sebe...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...