Jump to content

T: izrada silikonskog crijeva po mjeri


2fast

Recommended Posts

Potrebno mi je izraditi po uzorku silikonsko crijevo koje spaja turbo sa IC-om.

Obzirom na specifičnosti smještaja na mogu ništa drugo iskombinirati s standardnim koljenima.

 

Tko je to u mogućnosti izraditi?

 

Osim Pasarića, ostavio sam im uzorak prošli tjedan, obećali se javiti u petak, pa najkasnije u subotu.

Do ovog časa ni traga ni glasa.

Vrijeme koje su potrošili kad sam im ostavio uzorak na filozofiranje je bilo sasvim dovoljno da izrade i ponudu koju mi kao svakako moraju izraditi.

 

Tnx.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Garet said:

meni su uvijek radili ..roosemotorsport co uk..skupo ali vrijedi svakog centa

 

Uzeo sam sad od njih kit crijeva za vodu, ali ovo bih im trebao slati uzorak u UK da po njemu rade novo.

Mislim da je to totalno neisplativo uzevši u obzir dvije poštarine...

 

Pasarić ok radi, ali poslovnost im je zbilja nikakva.

 

Prvo mi frajer drži predavanje i objašnjava da mi mora napravit ponudu, i to mora gore  u ured da izračuna koliko to košta, jer ima valjda dva radijusa na komadu... ja u kraćem vremenu u glavi napravim kalkulaciju za flotu dostavnjaka s ratom leasinga i buy backom. LOL

 

Kažem mu lijepo, nije sad cijena ključna, meni je bitno da mi to napravite i da bude što prije gotovo da složim auto do vikenda.

100 kn gore-dolje, nije bitno.

Ok, kao javit će se najkasnije do kraja dana.

Pa onda ipak nije stigao pa će u subotu.

Danas im šibnem mail da ih podsjetim, odgovora nema...

 

Cijenim svačiji posao, ali nemoj mi objašnjavat da moraš radit kalkulacije za napravit 35 cm silikonskom crijeva, ne radiš raketni motor za novu interkontinentalnu raketu.

 

Na kraju će ispast da bih prije to riješio sa Roose Motorsport, ovaj kit koji sam trebao sam u petak ujutro naručio, u petak su ga počeli raditi da bi ga već u subotu mogli poslati za HR.

I to na temelju kratkog maila u kojem sam ih samo zamolio da mi to ubrzaju jer bih htio auto što prije složiti... naravno, ako mogu.

Frajer u roku 5 min odgovara da ide provjeriti i za idućih 5 min šalje mail da je već dao sve u izradu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od 2 crijeva jedno napravio kak spada i u dogovorenom roku (i za svaku preporuku), a drugo:

 

Prošli tjedan stari u ponedjeljak odnese uzorak crijeva povrata ulja i pita kad će biti gotovo (trebalo nam je za vikend).

Kažu da bude do petka do 12h.

Odlično, stari napomene da je jako bitno da crijevo bude u petak gotovo, a oni kažu nema problema.

 

U petak u 10-11h stari dolazi u Zaprešić da vidi da li je gotovo crijevo i čeka ga papir sa natpisom da su gospoda spojili dane (čet/poet/sub/ned). Jebeno.

 

U ponedjeljak zovemo da li možemo doći po crijevo koje nam je bilo obećano u petak do 12h da bi gospodična za telefonom rekla da ne zna za nikakvo crijevo pošto ona nije radila u petak (no shit Sherlock - spojili ste) na što moj stari odgovara da je toga svjestan pošto ga je u petak dočekala cedulja gdje piše da ne rade. Ali bude se ona njemu javila. Prođe 2h, gospodična ne zove - nazove stari nju, onda kaže da ne zna za crijevo, da bude nas nazvala. Prođe 2h, gospodična ne zove, a već je cca 12-13h. Stari zove nju, ona nema pojma o crijevu, bude nas nazvala. Prođe 1h, gospodična ne zove. Stari zove, ona govori - začudo - crijevo nije napravljeno ali možemo doći oko 16h u Zaprešić. Sutradan ujutro ide stari po crijevo (dakle, za cca 30cm crijeva im je trebalo 7 radnih dana) i konačno dobio šta sam tražio. Bili su toliko fer pa nisu naplatili, ali mi to nije ništa značilo u principu kad sam radi toga izgubio gotovo 2 tjedna.

 

Summa summarum, nisu mi baš za preporuku, a nisu ni za popljuvat - ali kako god, morat ću opet k njima kad ću trebat crijevo neko.

Link to comment
Share on other sites

ista drama ovih dana sa pasarićem... makar mi je za prijašnje aute radio brzo i ok cijena... sad 7 dana ništa pa zovi i navlači .. na kraju preko Mislava uzeo pa radje cekam...ali ne znam da li sam to ja ali pasarić je počeo brijati sa cijenama.. za redukciju i koljeno cca 800kn

 

Vep je uvijek na razini.. kad je frka znaju odmah napraviti čekam pola sata

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, puki said:

ista drama ovih dana sa pasarićem... makar mi je za prijašnje aute radio brzo i ok cijena... sad 7 dana ništa pa zovi i navlači .. na kraju preko Mislava uzeo pa radje cekam...ali ne znam da li sam to ja ali pasarić je počeo brijati sa cijenama.. za redukciju i koljeno cca 800kn

 

Vep je uvijek na razini.. kad je frka znaju odmah napraviti čekam pola sata

Da, cijene im baš nisu popularne ali ako napravi kako treba, ja sam zadovoljan.

Ne bih povoljnije prošao ni da sam slao u recimo Roose Motorsport da rade.

 

Frajer mi je obećao to (u mailu) napraviti u roku do 2 dana od potvrde narudžbe, naravno, prvo sam ponudu čekao tri dana.

I naravno, uz to me iziritirao svojim litanijama i kompliciranjima.

Utorak ujutro sam potvrdio narudžbu.

Jučer mi nisu odgovorili na mail.

Čekam ih danas, ako ne bude gotovo, raspoložen sam da im zapaprim...

Nedo mu Bog da mi ne izda račun nakon svega, šaljem mu inspekciju.

 

btw: zna netko proceduru za prijaviti trgovca / prodavatelja za neizdavanje računa?

Link to comment
Share on other sites

Da zaključimo priču, u petak poslijepodne je crijevo napokon bilo gotovo.

Zadovoljan sam kako je napravljeno, djeluje čvrsto i kvalitetno.

Napravio ga je po modelu koji sam mu ostavio.

 

jkbofn.jpg

 

2cdk2o2.jpg

 

somvd2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da zaključimo priču, u petak poslijepodne je crijevo napokon bilo gotovo.
Zadovoljan sam kako je napravljeno, djeluje čvrsto i kvalitetno.
Napravio ga je po modelu koji sam mu ostavio.
 
jkbofn.jpg
 
2cdk2o2.jpg
 
somvd2.jpg


Možda bolje da si ovaj dio za vakuum napravio od inoxa da ne počne puštati nakon nekog vremena/naprezanja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raptor6767 said:

 


Možda bolje da si ovaj dio za vakuum napravio od inoxa da ne počne puštati nakon nekog vremena/naprezanja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

 

Dobro je ugrađeno i vjerujem da neće biti problema.

Ako bude, onda će Mille raditi sve od inoxa. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja sam kod Pasarica radio crijeva za povezati PCV delete i Catch can. Ista stvar, neposlovno, ali dobro odradjeno. Dva puta sam dolazio na mjerenje, tjedan dana duze je trajala izrada i crijeva su 500kn bila, dakle skuplja nego PCV delete i Catch Can zajedno, ali to sam znao, tako da to nije minus, samo info. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...