Jump to content

Gornji nosač amortizera - sa ili bez "kugličnog prstena"


Recommended Posts

Odlučio sam na Astri malo "osvježiti ovjes" preko zime pa pripremam potrebne dijelove.

Morao bih zamijeniti i gornje nosače amortizera, i u Opelovom programu za dijelove mi nudi dvije vrste:

 

1. Nosač amortizera bez "kugličnog prstena"  (MEKI)

2. Nosač amortizera sa "kugličnim prstenom" (TVRDI)

 

Moram priznati da nisam ni znao da postoji nosač sa ili bez tog kugličnog prstena.

Program ne definira da na auto po broju šasije mora ići jedna ili druga vrsta već nudi opciju oba.

Jedino u čemu se razlikuju je to što je navedeno da je jedan "tvrdi" a drugi "meki".

 

Da li netko ima s time iskustva, odnosno uopće zna u čemu se konstrukcijski razlikuju te koji je bolje koristiti?

 

Radi se o ovom dijelu, po fotkama koje sam našao ne vidim nikakvu očitu razliku između ta dva kataloška broja i tipa.

 

acztk1.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Risbo said:

Neznam kak bi to bio bez ležaja.... ja sam na svim autima imao kugljični ili valjkasti ležaj unutar te gume....

Kak se rotira kotač ako nema ležaja?

 

Ne znam u čem je fora i kako funkcionira, ni ja nisam znao da postoje dva tipa.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Raptor6767 said:

Mora ti biti ležaj ali ponekad ekipa mijenja samo ležaj ili pak samo nosač pa ti zato odvaja u programu i ima zasebno za kupiti.

 

Jok, nije to. Zbilja postoje dvije verzije, sa i bez tog "kugličnog prstena".

 

Moguće da oba imaju standardni ležaj a da ovaj drugi ima još neki dodatni, ali ni to mi nema neke logike.

 

2lc92e9.jpg

 

velua8.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih mijenjao nekoliko puta tj te gume. lezaj mora ici, 

razlika jedno moze biti u tome kako si naveo tvrde i mekse gume. nista drugo

ako uzimas uzmi tvrđe jer ove zacas pocnu lupat na spuštenom autu

slika je samo radi demonstracije djela

1932210_10152223174224446_1454765292_n.j

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ND4SPD said:

Zar nema nekih camber platesa za tvoj auto? Ako nema, onda bi se dalo napraviti, ali vjerujem da ima...

 

 

Ima npr. GAZ, ali sami mi kažu da ako se auto vozi i po cesti to ne stavljam, da je jednostavno pretvrdo i da će lupat.

To je više manje i iskustvo dečki koji ih voze na svojim Astrama u UK i DE.

Većina ih je poskidala dolje, osim ako ne voze aute samo po stazi.

 

btw: ispada da je ova "tvrđa" varijanta noviji model i da njih treba stavljati, tako da ću njih naručiti.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Unknown said:

to je za H mogel a on ima G.

 

pardon, nisam bas na detalje pazio, samo sam vidio Astra Coupe, to mi je bilo dovoljno, ali znam da mora biti toga i za Astru G :)

 

15 hours ago, 2fast said:

 

Ima npr. GAZ, ali sami mi kažu da ako se auto vozi i po cesti to ne stavljam, da je jednostavno pretvrdo i da će lupat.

To je više manje i iskustvo dečki koji ih voze na svojim Astrama u UK i DE.

Većina ih je poskidala dolje, osim ako ne voze aute samo po stazi.

 

btw: ispada da je ova "tvrđa" varijanta noviji model i da njih treba stavljati, tako da ću njih naručiti.

 

A cuj, tvoja Astra tako i tako nije DD auto, a ako stavis Powerflex biti ce tvrdje... Ja sam prvi za meski ovjes, pogotovo ako se auto pretezno vozi po cesti, ali ovo je dosta zgodno za igrati se sa postavkama ovjesa... Na kraju krajeva, odluka je na tebi... :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...