Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

btw pogledajte te gubitke(zelana crta). Identicni su u oba mjerenja, jer su valjci isti. A snaga motora je razlicita. Znaci nikakvi postoci i te prevare.

 

Isto tako se vidi, kolko je snaga na "kotacima" porasla tolko je i na radilici, za isti iznos. E sada ako te tjuner oce sjebati, e onda ce doci nekakva mnozenja i svasta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moze pitanje jedno, mozda ce spadat u ovaj topic... ako se auto mapira na 100 oktana, i tu ima npr jednu snagu, koliko se snage gubi ako se vozi na 95? pretpostavljam da dodje do knocka, i odmah se paljenje stavlja u retard, i tu pada snaga? da li je moguce trokiranje usljed pomicanja paljenja? ili se to ne osjeti

Link to comment
Share on other sites

Ako je mapiran na 100 oktana, a tocis 95 komp sam skida paljenje.. zbog toga nece trokat nego ce imat 10 ks manje na 95 nego na 100..

Ako pitas za Leona, ne trokira ti zbog goriva..

A elmin ti moze promjenit postavke paljenja, ali nema potrebe kad imas gdje tocit es100..

Link to comment
Share on other sites

moze pitanje jedno, mozda ce spadat u ovaj topic... ako se auto mapira na 100 oktana, i tu ima npr jednu snagu, koliko se snage gubi ako se vozi na 95? pretpostavljam da dodje do knocka, i odmah se paljenje stavlja u retard, i tu pada snaga? da li je moguce trokiranje usljed pomicanja paljenja? ili se to ne osjeti

 

Sta si uzeo ?

Ako je mapiran za 100 toci 100 o amen, mozes i 95 ali nemoj sitskati

 

nazovi me ako zelis pa ti objasnim sta te zanima ja sam prosao skolu :)

Edited by robert
Link to comment
Share on other sites

moze pitanje jedno, mozda ce spadat u ovaj topic... ako se auto mapira na 100 oktana, i tu ima npr jednu snagu, koliko se snage gubi ako se vozi na 95? pretpostavljam da dodje do knocka, i odmah se paljenje stavlja u retard, i tu pada snaga? da li je moguce trokiranje usljed pomicanja paljenja? ili se to ne osjeti

Osjetis samo kada klipnjaca proviri kroz blok.

Uzdajete se previse u knock senzore a ne razmisljate da motor knocka prije nego je senzor ista izmjerio.

Ako je mapiran na 100oktana onda vozi na isti a ako bas moras 94-95oktana(nase gorivo) onda vozi polako dok ne natocis odgovarajuce gorivo.

Trebao si mapirat na 95 i povremeno tocit 100 kada se ukaze prilika.

Naj cesce se dogadjaju havarije motora zbog agresivne mape kao sto je npr. Revo mapa a skvadra na +35 kolje motor na 95oktana kao da je ga ukrao,i onda idu klasicne price kako tuner ne zna svoj posao.

Link to comment
Share on other sites

moze pitanje jedno, mozda ce spadat u ovaj topic... ako se auto mapira na 100 oktana, i tu ima npr jednu snagu, koliko se snage gubi ako se vozi na 95? pretpostavljam da dodje do knocka, i odmah se paljenje stavlja u retard, i tu pada snaga? da li je moguce trokiranje usljed pomicanja paljenja? ili se to ne osjeti

 

Tesko je reci. Neki motori uopce nisu knock limit i ne gube snagu s 95 oktana. Neki ne izgube maksa snagu, ali izgube moment. Jako su rijetki koji izgube i maks snagu i moment(to su strikno trkaci motori). I pomicanje paljenja moze dovesti do missfire-a ako je sustav paljenja lose. Jer kasnije paljenje, veci tlak u cilindru i treba veci napon. Kada imas te simptome onda i s 0.05 bara boosta isto trokira. Ali 99% to kod tebe nije slucaj, nego neispravne bobine/svijecice/ i vrlo cesta pojava izgorena elektrona na svijecici zbog knocka(onda je i klip vec nacet).

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Tek sam uzeo auto.. vozen je na 95 oktana,a mapa je za 100 koliko znam. Revo stage 3.. to se mapira na 100?

Malo mi je glupo da kupiš takav auto i točis 95 u njega.. Al opet nije problem potrošiti gorivo i uliti 100..

S druge strane Šta u Ri nitko nema sps pa da ti smanji paljenje/tlak?

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je glupo da kupiš takav auto i točis 95 u njega.. Al opet nije problem potrošiti gorivo i uliti 100..

S druge strane Šta u Ri nitko nema sps pa da ti smanji paljenje/tlak?

 

Pa nije problem nit ako tocis 95, ako je mapiran na 95.. ja npr kad mapiram necu imat gdje tocit 100, nego samo95.

Link to comment
Share on other sites

Al kod reva imaš sps pa si promjenis u par sec 95/100 oktana

Ja bi na Leonu spojio sps i pogledao koje su postavke za početak. .

Nebi me čudilo da je tko god je prodavao sve dignuo na max kako bi auto išao bolje kod prodaje il sl..

Link to comment
Share on other sites

Al kod reva imaš sps pa si promjenis u par sec 95/100 oktana

Ja bi na Leonu spojio sps i pogledao koje su postavke za početak. .

Nebi me čudilo da je tko god je prodavao sve dignuo na max kako bi auto išao bolje kod prodaje il sl..

 

Postoji samo optimalno paljenje. Manje paljenja od toga auto ide losije. Vise auto ide losije. Da je vise bolje, onda se nista nebi mapiralo, nego samo dignulo do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Nekužim da na tim motorima bobine po defaltu se mjenjaju kad i ulje, kak to, zar nisu izlazile neke revizije s poboljšanjima, koliko košta jedna bobina,,,,,?

 

Vise manje svi motori s bobinama na glavi imaju te probleme. Ubia ih grijanje pa hladenje nomstop.

Link to comment
Share on other sites

Pretplstavljam da je tako, jer ih moraš furat u gepeku pošto svako malo rikavaju, inače na svom Volvu TB u 100 tkm vožnje, LPG, sam ih jednom mjenjao, zato pitam da li postoje neke poboljšane, kao recimo dizne na PD motorima koje su sad navodno revidirane....

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...