Jump to content

K04 turbo i TFSI tuning


Recommended Posts

1 hour ago, Rallye VR6 said:

Kupis oem kuciste u servisu

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Na koje kučište misliš? Od dv-a?

A TB cijev, cijev za povrat, produženi kablovi, sve custom kemijanje ili oem? 

 

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

Flandju je preporuka da uzmes oem, ja sam kupio kineski set i OEM flandju (koja je par puta skuplja od kita haha).

Ali znam barem 5-6 ljudi koji voze na kineskim kitovima i nikad problema, druga stvar je moja prokleta sreca.

 

06F 145 751 je OEM flandja, cca 700-800kn kako kad i gdje.

Ovo je kit: https://www.aliexpress.com/item/32969169086.html

 

Sve to mozes uzeti sa Golfa Edition30, Cupre ili S3 ako zelis oem look, ili ovako neki kit posloziti da uredno izgleda. Ovaj sto sam ti linkao gore, nije kratak konektor (tj. zice) ako spajas tipa na Golf 5, cesto su ti kineski kratki par cm i taman ti toliko fali da nisu napete zice/konektor.

 

Popis dijelova ako zelis sve original:

 

Rme4NIb.jpg

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na koje kučište misliš? Od dv-a?
A TB cijev, cijev za povrat, produženi kablovi, sve custom kemijanje ili oem? 
 
Bar ovome ima sve na guglu.
Sve moze ici oem .
Zice ne treba produziti nego se razmotaju instalacije i izvuce kabel

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajd da ne otvaram novu temu... Koliko se moze izvuci iz golfa vi gti sa serijskim turbom? Znaci drugi ispuh i intercooler, bez methanola itd, serijski injektori, 100ka benzin...
Imam neku okladu sa frendom...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pekx said:

Flandju je preporuka da uzmes oem, ja sam kupio kineski set i OEM flandju (koja je par puta skuplja od kita haha).

Ali znam barem 5-6 ljudi koji voze na kineskim kitovima i nikad problema, druga stvar je moja prokleta sreca.

 

06F 145 751 je OEM flandja, cca 700-800kn kako kad i gdje.

Ovo je kit: https://www.aliexpress.com/item/32969169086.html

 

Sve to mozes uzeti sa Golfa Edition30, Cupre ili S3 ako zelis oem look, ili ovako neki kit posloziti da uredno izgleda. Ovaj sto sam ti linkao gore, nije kratak konektor (tj. zice) ako spajas tipa na Golf 5, cesto su ti kineski kratki par cm i taman ti toliko fali da nisu napete zice/konektor.

 

Popis dijelova ako zelis sve original:

 

Rme4NIb.jpg

 

 

Svaka čast, kasnije sam se i ja sjetio aliexpressa, a negdje sam i ovu sliku vidio prije...

Trebalo bi naći i dobre K04 charge pipes (oem su isto skupe) i treba promijenit još dijelova usisa da se može spojit DV relocation kit. (Silikonski inlet za k04 s pipom i šira cijev koja bi išla u njega. Tu ostaje i pitanje šta s PCV-om ako uvalim neku custom cijev).

 

Manje više sve znam, samo ostaje realizirat to sve. 

 

I btw. auto je A3 1.8 TFSI, nije Golf 5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

cim vidim da kemijas sa kineskim glupostima i oem je skup. nebu to provozalo kako si ti zamislio 

 

ili slozi kako spada ili nemoj nista dirat.ako nisi spreman otvorit novcanik 

 

 

 

 

4 hours ago, Lovrek said:

Ja sam rekao da ima oko 265ks, on kaze da ima 290ks... Revo mapa

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

zdrav TSI 6ica ce pokazat 300 bez problema 

Edited by epicuser
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, epicuser said:

cim vidim da kemijas sa kineskim glupostima i oem je skup. nebu to provozalo kako si ti zamislio 

 

ili slozi kako spada ili nemoj nista dirat.ako nisi spreman otvorit novcanik 

 

 

 

Turbo uvijek original, a što se ovih gluposti tiče, nisam spreman plaćat jedan Unitronic DV relocation kit 200$+shipping iz USA+vjerojatno i rvacki PDV.

A di su ove charge cijevi za K04....

 

Postoje ljudi koji daju za ispuh 2000 eura, dok mene recimo no name 3" DP za 200 eura isto dobro služi. Ostatak ću dat napravit, sigurno neću plaćat Miltek.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo je zalosno sto se takvi auti na kraju prodaju za istu cijenu kao i auti koji su slozeni sa vrhunskim (ajde ne vrhunskim, ali puno boljim) dijelovima i softwareom, pa se svi cude kako isti stage 3 sa noname turbom i nategnutim wg, budget mapom, rabljenim injektorima i lasta auspuhom kosta ko stage 3 slozen sa wagnerom, milltekom, novim oem turbom, provjerenom mapom itd itd. Odnosno kako su ovi drugi puno skuplji, because ima takvih ali za 6500 eura njuskalo. #formuskaFora :)

 

Ajde ove gluposti tipa silikon za relokaciju i konektor iz kineskog kita, ali kad vidim lastovcic ili no name downpipe kako izgleda nakon jedne zime, nije mi dobro, a o zvuku nemoramo ni pricati. :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekx said:

Samo je zalosno sto se takvi auti na kraju prodaju za istu cijenu kao i auti koji su slozeni sa vrhunskim (ajde ne vrhunskim, ali puno boljim) dijelovima i softwareom, pa se svi cude kako isti stage 3 sa noname turbom i nategnutim wg, budget mapom, rabljenim injektorima i lasta auspuhom kosta ko stage 3 slozen sa wagnerom, milltekom, novim oem turbom, provjerenom mapom itd itd. Odnosno kako su ovi drugi puno skuplji, because ima takvih ali za 6500 eura njuskalo. #formuskaFora :)

 

Ajde ove gluposti tipa silikon za relokaciju i konektor iz kineskog kita, ali kad vidim lastovcic ili no name downpipe kako izgleda nakon jedne zime, nije mi dobro, a o zvuku nemoramo ni pricati. :D 

 

 

Dijelom se slažem, dijelom ne....kineski turbo neće na moj auto nikada, ali što se tiče komada cijevi, tu nemam namjeru plaćati x10 cijenu zato jer ima napisano ime.

Jednom sam čuo nekakv Miltek na 1.8T plaćen masne pare, straight pipe ili jedan lonac, nisam siguran i bolje da ga nisam čuo.  Grmljavina je grmljavina, samo što je ova plaćena ko suho zlato. 

 

Sve su te gluposti precijenjene, čak i stranci kažu da je ludilo plaćati po 200-300 dolara turbo outlet i TB pipe. 

Tuning je luksuz i zato te firme poput Forge-a i sličnih to masno naplaćuju, ali dok ima dobrih kopija od mene neće vidjeti ni kune.

 

Da ne kažem da kineski DV+ radi kao i GFB, samo što je 4 puta jeftiniji. 

A taj DV je toliko prosta stvar da ga svatko može iskopirat.

 

 

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

A jebiga, neki kod tunera ostanu zapamceni kao najvece cicije i zatvore si vrata za ubuduce, ima svakakvih. :) 

Obicno ovi koje ti spominjes ne razumiju tematiku i zato placaju ljude koji znaju sta rade uz adekvatnu garanciju, kao i u svakom drugom poslu/bransi. 

Samo je u HR problem sto su svi odjednom preko noci trgovci, inzenjeri i vrsni znalci, doktori za sve i svasta i na brzinu bi okrenuli lovu, a da nemaju znanje iza sebe. Lista takvih ne stane u jedan post.

 

Na kraju price, svako sebi bira sto ce. Netko kupi stan u centru Zg, netko u Svetoj Nedelji. Netko RS6, netko A6. Netko ce kupit Miltek i bit sretan, bolje se osjecati sto ti kazes, a netko ce sa lastom biti na vrh svijeta. Zajebano je samo kad ovi drugi prodaju muda pod bubrege, pa prilikom prodaje dugorocno sjebu i ove prve, kvalitetnije slagane. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Pekx said:

Na kraju price, svako sebi bira sto ce. Netko kupi stan u centru Zg, netko u Svetoj Nedelji. Netko RS6, netko A6. Netko ce kupit Miltek i bit sretan, bolje se osjecati sto ti kazes, a netko ce sa lastom biti na vrh svijeta. Zajebano je samo kad ovi drugi prodaju muda pod bubrege, pa prilikom prodaje dugorocno sjebu i ove prve, kvalitetnije slagane. 

 

Moglo bi se pričati i o tome je li sam Miltek - prodavanje muda po bubrege, odnosno diže li to (opravdano) cijenu auta u odnosu na Lastu.

Meni to iskreno ne bi bila ni najmanja stavka pri kupnji auta, niti auto s Miltekom smatram išta kvalitetnijim i boljim. 

 

Od jeftnijih tuning dijelova prije bi me odbio neki jeftini filter zraka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekx said:

A jebiga, neki kod tunera ostanu zapamceni kao najvece cicije i zatvore si vrata za ubuduce, ima svakakvih. :) 

Obicno ovi koje ti spominjes ne razumiju tematiku i zato placaju ljude koji znaju sta rade uz adekvatnu garanciju, kao i u svakom drugom poslu/bransi. 

Samo je u HR problem sto su svi odjednom preko noci trgovci, inzenjeri i vrsni znalci, doktori za sve i svasta i na brzinu bi okrenuli lovu, a da nemaju znanje iza sebe. Lista takvih ne stane u jedan post.

 

Na kraju price, svako sebi bira sto ce. Netko kupi stan u centru Zg, netko u Svetoj Nedelji. Netko RS6, netko A6. Netko ce kupit Miltek i bit sretan, bolje se osjecati sto ti kazes, a netko ce sa lastom biti na vrh svijeta. Zajebano je samo kad ovi drugi prodaju muda pod bubrege, pa prilikom prodaje dugorocno sjebu i ove prve, kvalitetnije slagane. 

Kod tuninga nema garancije

To se slaže i kupuje da se gazi, lomi i tako u krug...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Deki said:

 

Moglo bi se pričati i o tome je li sam Miltek - prodavanje muda po bubrege, odnosno diže li to (opravdano) cijenu auta u odnosu na Lastu.

Meni to iskreno ne bi bila ni najmanja stavka pri kupnji auta, niti auto s Miltekom smatram išta kvalitetnijim i boljim. 

 

Od jeftnijih tuning dijelova prije bi me odbio neki jeftini filter zraka. 

 

Znam, ali nije isto da li ce netko ugraditi npr. FK gewinde (pretpostavljam, ne znam nijedan taj no name brand) koje nemaju TUV i KW ili Bilstein koji se moze atestirati bez ikakvog problema. Ne moze biti jednako nikad, ista je stvar sa ispusnim sustavima, usisima, felgama, itd itd. Izjednaciti jedno vozilo sa hrpom takvih dijelova i delanac koji je Stef slozio u podrumu za šaku kuna sa njuskalo dijelovima, ne bi trebalo biti isto.

 

17 hours ago, Exfreerider said:

Kod tuninga nema garancije

To se slaže i kupuje da se gazi, lomi i tako u krug...

 

Dobro stari, to mozda ti trgas i lomis. ? Ja cu ipak pripaziti na auto, nisam ga dobio ili nasao na cesti nego zaradio.

Ima garancije, ako ostanes normalan i ne guras granice. Bar po meni. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pekx said:

 

Znam, ali nije isto da li ce netko ugraditi npr. FK gewinde (pretpostavljam, ne znam nijedan taj no name brand) koje nemaju TUV i KW ili Bilstein koji se moze atestirati bez ikakvog problema. Ne moze biti jednako nikad, ista je stvar sa ispusnim sustavima, usisima, felgama, itd itd. Izjednaciti jedno vozilo sa hrpom takvih dijelova i delanac koji je Stef slozio u podrumu za šaku kuna sa njuskalo dijelovima, ne bi trebalo biti isto.

 

Dobro, ali onaj ko zna šta kupuje i kome je to bitno će to i cijenit na kraju krajeva. A nitko ti ne može podvalit FK pod Bilstein, tako da ne znam na koje zajebe si mislio. 

 

Ne vjerujem da FK nema TUV, ne bi se prodavao vani onda. 

 

A naši "atesti" su ionako prodavanje muda pod bubrege i porez na budale, sve je to Švabo već atestirao. 

 

 

Što se tuninga tiče, ja sam za neki kompromis, a ne možeš reći da neki dijelovi nisu stvarno precijenjeni. Znači platit ću turbinu koliko treba, ali jednu cijev od IC-a sigurno neću plaćati 200eura (primjer). Na koje bi cifre došao kad bi kupovao Forge, Miltek, Unitronic, KW.....

Nisam nikad to imao, a vozio sam se brzo i pouzdano. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...