Jump to content

K04 turbo i TFSI tuning


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 01/02/2018 at 6:09 PM, Ruske said:

imam samo srednji lonac, od downpipa do kraja, decat, usis forge twintake i mapu

 

Iz ovoga sto sam ja do sad slagao, fali ti prvenstveno intercooler i downpipe (to je st2 na generickoj mapi), a onda i HPFP (jaci djelovi pumpe goriva) za St2+ (350+ ks, ovisno tko i kako mjeri). 

 

Izmedju st2 i st2+ imas masu sitnih stvari koje mozes raditi, ali nisu nuzne za snagu, npr. PCV delete, R8 bobine i sl. 

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ruscic said:

Tte je rjesenje svih problema vasih :)

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

 

Ili G25-660 ako je istina da ce kit biti 2000 Eur, to cekam za odluku sta sljedece raditi. 

 

TTE, bez slanja turba, je 2500 Eur za 420 i 2800 za 480, direktno od TTE, mada ima jeftinije od tunera.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ruske said:

e bas sam jucer pricao sa frendom...sta dobijem sa R8 bobinama?

 

Nista za tune do 350ks, crvene detalje u motornom prostoru :)

 

Na jacem tuneu, odu navodno serijske bobine relativno brzo.

 

Ideja je da su ove od R8 ionako jeftinije od stock bobina, a navodno daju jacu iskru svjecice, sto pogoduje svjecicama sa sirim razmakom, za koje neki kazu da su obavezne na jacem tuneu.

 

Ja stavljam i druge svjecice i R8 bobine, ne skodi osvjeziti taj dio, pogotovo na mojim km.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Ruske said:

e bas sam jucer pricao sa frendom...sta dobijem sa R8 bobinama?

 

r8 i ngk bkr7eix puno puno mirnije radio auto u leru, imao sam jace nosace motora i znam koja je razlika bila, ostalo nisam skuzio neki dobitak sa bobinama 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Coupe VD said:

Da li isto vrijedi i za 1.8tsi (CDAA, BZB) 118kW...mislim na bobine i svjećice? Ima stage1 remap +20-ak konja cca...koju svjećicu bi bilo dobro staviti?

 

Ne trebas to za st1 na 1.8TSI. Pazi na kvacilo upareno sa tim motorom, meni je na Passatu brzo pocelo patiti.

Edited by YellowBellow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne trebas to za st1 na 1.8TSI. Pazi na kvacilo upareno sa tim motorom, meni je na Passatu brzo pocelo patiti.


Svjećice bih ionako promjenio sad, napravio sam skoro 30000km s autom, kad budem mjenjao ulje sad mislio sam i njih. Jel ok NGK 7 iridijske..? Dalmacija...temperature od 0 zimi do 35 ljeti.

Bobine ostaju ove, nema smisla skidat nešto što radi.

Kvačilo se drži ok zasad, nije neki "jak" remap unutra čim se može vozit na bilokojoj 95-ici (za nuždu) bez da vraća paljenje itd...
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Coupe VD said:

emoji106.png

Svjećice bih ionako promjenio sad, napravio sam skoro 30000km s autom, kad budem mjenjao ulje sad mislio sam i njih. Jel ok NGK 7 iridijske..? Dalmacija...temperature od 0 zimi do 35 ljeti.

Bobine ostaju ove, nema smisla skidat nešto što radi.

Kvačilo se drži ok zasad, nije neki "jak" remap unutra čim se može vozit na bilokojoj 95-ici (za nuždu) bez da vraća paljenje itd...

 

Vidi na ECS web shopu, odes pod motor i Ignition pa ti da coils i sparks za serijsku i mapiranu verziju. Ako nema nista, onda po serijali idi. Nemam iskustva s time da ti bolji savjet dam :)

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Coupe VD said:

Da li isto vrijedi i za 1.8tsi (CDAA, BZB) 118kW...mislim na bobine i svjećice? Ima stage1 remap +20-ak konja cca...koju svjećicu bi bilo dobro staviti?

 

orginal specifikacija ako vozis 95icu, a i s obzirom da je sve serijala i ako ne stuca ili ne stepava se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...