Jump to content

Big brake kit


Recommended Posts

On 20. 02. 2018. at 9:15 PM, qwertzjeR said:

Gledaj cijenu ne gledam uopce jer planiram to jednom kupit naoravit kvalitetan project i da sam miran tako da i ako se stisnem za nesto jace nema problema... a sa brembom na svome z4M sam imao katastrofa iskustva , na alfi su cak okej bili za daily a trenutno ih imam na svojoj trici 335d i ono katastrofa su al dailyam ju pa me nije ni briga. Nije da su loše koliko ih ne želim vidit na automobilu ikad više... jednostavno bjezim od toga... Gledao sam ove sad alcon sta ste rekli nigdje nac webshop sve sam pretresao... a budem bacio oko na te killerbreak meni uglavnom treba keramika 354-370mm i kad se ugriju da grizu bolesno na hladno me nije briga kako koče

 

Moja preporuka prije AP Racing ili Brembo no Alcon.

Za Alcon je dijelove za održavanje / reparaturu brutalno teško naći i cijene su višestruko skuplje od AP ili Brembo.

Imao sam njihova kliješta pa znam.

 

Mogu ti preporučiti Reyland Motorsport.

Uzeo sam od njih AP kit za naprijed i sada će mi složiti i kit za otraga.

http://www.reyland.co.uk/

Vlasnik, Mark, je izrazito susretljiv, pomoći će ti savjetima i složiti prema tvojim željama / potrebama.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 2fast said:

 

Moja preporuka prije AP Racing ili Brembo no Alcon.

Za Alcon je dijelove za održavanje / reparaturu brutalno teško naći i cijene su višestruko skuplje od AP ili Brembo.

Imao sam njihova kliješta pa znam.

 

Mogu ti preporučiti Reyland Motorsport.

Uzeo sam od njih AP kit za naprijed i sada će mi složiti i kit za otraga.

http://www.reyland.co.uk/

Vlasnik, Mark, je izrazito susretljiv, pomoći će ti savjetima i složiti prema tvojim željama / potrebama.

 

 

Meni je dosta komplicirano jer mi je automobil na vaganju bio 819kg znaci omjer mi je 1ks/1kg i kad se zaigram malo na stazi sve sprži pogotovo na brdu katastrofa. Budem se raspitao al za alcona mi garantira par ljudi tako da mi se cini sigurna opcija

Edited by qwertzjeR
Link to comment
Share on other sites

ja sam sebi na daily mecavu koja ima amg paket celjusti/diskova stavljo ate  pločice F/R  auto se ukopava ko blesav ...znacajno bolje.

 

ate diskove i pakne i pleten lajtunge na ibizu 1.2 tsi ista stvar kocio je znacajno bolje...i tako dalje.. moja poanta iz iskustva je ate znacajno bolje od oem

Edited by Miataoldschool
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, qwertzjeR said:

Meni je dosta komplicirano jer mi je automobil na vaganju bio 819kg znaci omjer mi je 1ks/1kg i kad se zaigram malo na stazi sve sprži pogotovo na brdu katastrofa. Budem se raspitao al za alcona mi garantira par ljudi tako da mi se cini sigurna opcija

 

Kakav je max. offset na Alfi? - jel moras sta siriti naprijed da stanu kocnice? Brembo ima dobru foru, da mozes naci i izrezati bocni presjek kocnice, pa vidis na felgi jel ide ispod ili treba siriti i koliko.

 

Ja sam vec spalio lovu na felge koje nisu isle gore zbog celjusti kocnica. :)

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miataoldschool said:

ja sam sebi na daily mecavu koja ima amg paket celjusti/diskova stavljo ate  pločice F/R  auto se ukopava ko blesav ...znacajno bolje.

 

ate diskove i pakne i pleten lajtunge na ibizu 1.2 tsi ista stvar kocio je znacajno bolje...i tako dalje.. moja poanta iz iskustva je ate znacajno bolje od oem

 

kaj je to?

Link to comment
Share on other sites

da se dotaknem malo ebc-a kojeg kolega blatio tolko...ponavaljam za ulozeno /dobiveno najbolja komba

 

evo nedavna tura celjusti šta sam odradio sve preporucio i išli na ebc diskove,plocke te lajtunge..

 

t07luN3.jpg

 

8GT8ZKC.jpg

 

ZeFiakW.jpg

 

25005586_2076640542570149_35936046298263

 

25013000_1814150355264591_22362786952307

 

 

i onda mi je to prejako ekipa sere i kenja to je kurac itd..ja odradio i kocio itd.. i ono tolko su dobre da sam ih i sebi uzeo za zadnji kraj jer s obzirom za tu paru nema bolje ...al bitno da se sere a ni kočio s njima nije :doh1:

9QaKmW8.jpg

 

 

 

10 minutes ago, MeaCulpa said:

kaj je to?

amg paket celjusti ,diskovi ,felge,ovjes dodtano pojacan,nutra jos nes opreme viska ...

Edited by Miataoldschool
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, YellowBellow said:

 

Kakav je max. offset na Alfi? - jel moras sta siriti naprijed da stanu kocnice? Brembo ima dobru foru, da mozes naci i izrezati bocni presjek kocnice, pa vidis na felgi jel ide ispod ili treba siriti i koliko.

 

Ja sam vec spalio lovu na felge koje nisu isle gore zbog celjusti kocnica. :)

hahah e a ja moram po felgama celjusti kupovati tako da mi je teski haos u glavi. Jer jedine felge koje mi odgovaraju su od z4gt3 bbsice sa centerlockom (centralnim sarafom znaci nema kod mene kako je standard u alfe 5x98 i sl nego je samo 1 šaraf tj centralna. I posto imam centerlock sistem na njoj nemam previse izbora kod biranja felgi a vec sam kupio felge tako da nema tu puno biranja.... Sam sebi sam stvorio problem radi toga sta sam se bas zakacio na taj centerlock i sad sam u malim " govnima "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni na imprezi od EBC yellow stuff nije kocio dobro i trajale su 5000km i bile su skroz gotove ni mm na njima, a kostale su me oko 1800kn ovako nesto, auto sam zabio zamalo 4-5 puta zbog njih iliti kako bi forum ekipa rekla pedalu sam mogao stisnut do kraja a slabo koci

To je moje iskustvo disk je bio dobar, kociono ulje rbf660 i jedino kaj sam mogao krivit za lose kocenje su realno plocice

Vjerujem da su tebi super ali naglasak na IMPREZU ja ih vise nikad nebi stavio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, qwertzjeR said:

hahah e a ja moram po felgama celjusti kupovati tako da mi je teski haos u glavi. Jer jedine felge koje mi odgovaraju su od z4gt3 bbsice sa centerlockom (centralnim sarafom znaci nema kod mene kako je standard u alfe 5x98 i sl nego je samo 1 šaraf tj centralna. I posto imam centerlock sistem na njoj nemam previse izbora kod biranja felgi a vec sam kupio felge tako da nema tu puno biranja.... Sam sebi sam stvorio problem radi toga sta sam se bas zakacio na taj centerlock i sad sam u malim " govnima "

 

Kontaktiraj proizvodjaca prije kupnje, moraju imati cad kako celjust nasjeda (na glavcinu?), pa vidi da se ne zaje*bes.

 

Vjerujem da za centerlock staviti distancu da se izbaci felga nije samo tako.

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YellowBellow said:

 

Kontaktiraj proizvodjaca prije kupnje, moraju imati cad kako celjust nasjeda (na glavcinu?), pa vidi da se ne zaje*bes. I

 

Vjerujem da za centerlock staviti distancu da se izbaci felga nije samo tako.

Neznam al mislim da je blizu "nemoguceg" stavit distancu na centerlock. Bar ja nisam vidio niti jedno rjesenje za to jos uvijek a i nebi stavljao nikada distancu na auto.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miataoldschool said:

Stari to bu vrh ;) za kavez neš kaj smo pričali se cujemo uskoro, možda  nekaj cajta se nađe za isfabat prije nego auto ode kod josipa na lakiranje :)

da frende uletio si mi hvala ti puno. Da taj kavez si mislim rijesiti odradio sam pojacanja na karoseriji prednjeg kraja utegnut je sada kao da je viagru popio :P 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hawkeye said:

Vjerujem da su tebi super ali naglasak na IMPREZU ja ih vise nikad nebi stavio

to vec poštujem iz iskustva nije ti bilo ok i to je to ...al kenjat a da ih nisi ni probo je retardo šema ak me kužis ...no za mazge kaj ja slazem do sad sve su dojaja..vjerojatno igra i do težine auta ..pošto su ovo lagane igracke ,smjesa je taman za tu aplikaciju..te su cijenom jako jeftine.. u globali  jako sam zadovoljan sa ebcom na miatama zato ih i preporucam:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, YellowBellow said:

Vjerujem da za centerlock staviti distancu da se izbaci felga nije samo tako.

Ima opcija distanca i konverzija na centerlock ....znaci distancirani dio je samo da se izvuce za duljinu matice znaci tipa 25mm i nakon toga je potokaren dojsed za centrelock felgu i centralni kontra navoj od rotacije felge sa rupom za ziherung. Na taj nacin ostaje ti oem raspored rupa na koji ide konverzija sa razlicitog raspona rupa na centerlock ...samim time dobije malo mjesta za celjust a  i jeftina je opcija od kompletne glavcine sa centralnom pričom.

Čisto moj savjet kako realtivno jeftino  bi ja riješio prvo felgu na ovjes pa onda mjerit i gledat za celjust koja bi išla unutar:)

 

graficki prikaz moje solucije 

 

MG_1834.jpg

 

 

Edited by Miataoldschool
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miataoldschool said:

Ima opcija distanca i konverzija na centerlock ....znaci distancirani dio je samo da se izvuce za duljinu matice znaci tipa 25mm i nakon toga je potokaren dojsed za centrelock felgu i centralni kontra navoj od rotacije felge sa rupom za ziherung. Na taj nacin ostaje ti oem raspored rupa na koji ide konverzija sa razlicitog raspona rupa na centerlock ...samim time dobije malo mjesta za celjust a  i jeftina je opcija od kompletne glavcine sa centralnom pričom.

Čisto moj savjet kako realtivno jeftino  bi ja riješio prvo felgu na ovjes pa onda mjerit i gledat za celjust koja bi išla unutar:)

 

graficki prikaz moje solucije 

 

MG_1834.jpg

 

 

Da kuzim ja sam si uzeo od FORGElinea kit i sve sjeda idealno tako da nemam zivaca i oko toga se pogubit pa budem ravnao celjusti po setupu takav kakav je. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neznam jopa nisam uspoređival tak je na autu/papiru od kak sam ga uzel...znaci bušeno ventilirajuci disk veci od oem sa drugacijom celjusti 

fotkam ti cim se vrati pila  sa boatšoa 

 

2018-E-CLASS-SEDAN-008-MCFO.jpg

 

ovak ti to zgledi..sad je to bas e63 amg setup ili je cisto kao amg paket to ni neznam kao što reko nisam uspoređival,vjerojatnost je da su nesto manje od bas e63amg setupa

Edited by Miataoldschool
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, qwertzjeR said:

Meni je dosta komplicirano jer mi je automobil na vaganju bio 819kg znaci omjer mi je 1ks/1kg i kad se zaigram malo na stazi sve sprži pogotovo na brdu katastrofa. Budem se raspitao al za alcona mi garantira par ljudi tako da mi se cini sigurna opcija

1ks/kg a auto ima 819 kg??

Na kakvom brdu?

 Koji je to auto?

Link to comment
Share on other sites

Just now, KIMI_1.8T said:

1ks/kg a auto ima 819 kg??

Na kakvom brdu?

 Koji je to auto?

Alfa 3.7v6 single turbo...sad kad se izmapira bit ce mozda i vise od 1ks-1kg al ne guram ga do maxa nego trazim stabilnu mapu vidit cemo sve kad se emtron slozi uskoro... Brdu kao voznji okuke uzbrdo nizbrdo uglavnom gdje nema puno vremenskog razmaka izmedu kocenja. Al do sada na autu nije bio niti jedan specialan brake kit tako da nije ni cudo. Sve bi se trebao mapirat do 5tog mjeseca jer nakon toga je pauza do 15.09 jer radi posla necu bit u mogucnosti niti pogledati u njega pa cemo vidit kako ce dalje ic

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, qwertzjeR said:

Alfa 3.7v6 single turbo...sad kad se izmapira bit ce mozda i vise od 1ks-1kg al ne guram ga do maxa nego trazim stabilnu mapu vidit cemo sve kad se emtron slozi uskoro... Brdu kao voznji okuke uzbrdo nizbrdo uglavnom gdje nema puno vremenskog razmaka izmedu kocenja. Al do sada na autu nije bio niti jedan specialan brake kit tako da nije ni cudo. Sve bi se trebao mapirat do 5tog mjeseca jer nakon toga je pauza do 15.09 jer radi posla necu bit u mogucnosti niti pogledati u njega pa cemo vidit kako ce dalje ic

Jel nisi ti neki dan trazio za taj motor turbinu?

Koja je na kraju turbina na tom motoru?

Koliko sam shvatio to ce biti 4 pogon sa 6 cilindara turbo motorom ?

Kako si dosao do tezine od 819 kg??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KIMI_1.8T said:

Jel nisi ti neki dan trazio za taj motor turbinu?

Koja je na kraju turbina na tom motoru?

Koliko sam shvatio to ce biti 4 pogon sa 6 cilindara turbo motorom ?

Kako si dosao do tezine od 819 kg??

Da trazio sam pt6766 nije jos na njemu narucena je tako da putuje put njega. Pogon je vec slozen kad se motor stabilizira ici ce na stelanje ovijesa i TCa jer je zasebni ecu za ovijes. Da v6 6cyl. Stripano , Karbon hauba , branici,pragovi,krov, vrata,portapak, oplate vrata, armatura i sjedala . i stavio sam auto na vagu ( bez goriva i bez vozaca) i dobio sam taj rezultat sad ga nakon farbanja ponovo stavim na vagu pa vam javim konacni rezultat al nece biti mozda 30kg razlike od tog koji sam naveo. Pripremio sam nesto materijala pa uskoro budem objavio neki post o autu da mozete vidit nekakav proces kako je sve to islo i kako izgleda jer vidim da me dosta ljudi to pitalo a inace nemam obicaj radit postove o svome automobilu pa nisam nigdje detalje iznosio i stvari koje su napravljene na njemu. Bude sve uskoro predstvaljeno cim jos ovih par stvari obavim koje sam zacrtao i kad se auto vrati u moje ruke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...