Jump to content

Big brake kit


Recommended Posts

4 hours ago, qwertzjeR said:

Zašto ne d2? Keramika su znam dosta ljudi pokazale su se odlicne? 354 idealne za 18"? Prednje zadnje taman?

 

Ja kad sam istrazivao, te D2 su "all show no go". Znaci ako te privlaci ljudima reci da imas 8 klipova i keramiku, ok su, ali inace bolje i jeftnije prodjes sa provjerenim Brembom tipa GT Z17/Z18 kakve sam ja stavio. Kocnice ubijaju, ali nisam vozio D2 da bi mogao usporediti.

 

Bilo bi zanimljivo usporediti kocenje nakon 5. puta 250 na 150 km/h kocenja. Serijske kocnice na Ru se nakon 5 takvih kocenja doslovno skuhaju, plocica se samo se stvrdne i popuca.

 

Svaka kocnica je ok za zakociti povremeno, ovakvu treba probati na stazi, nakon 10tak krugova izivljavanja da bi opravdala specifikacije.

 

https://www.sau.com.au/forums/index.php?/topic/167104-G4-/-D2-8-Piston-Brakes---The-Diffinitive-Review (uprati Checkbuzz).

 

Sve skupa ne znaci da je kocnica losa za cestu, ali "8 klipova + keramika" ima da ubija krug za krugom na stazi, a izgleda da to nije slucaj - ponavljam, ne znaci da nisu vrhunske za cestu, nisam probao, samo sam istrazivao temu.

Edited by YellowBellow
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, YellowBellow said:

 

Ja kad sam istrazivao, te D2 su "all show no go". Znaci ako te privlaci ljudima reci da imas 8 klipova i keramiku, ok su, ali inace bolje i jeftnije prodjes sa provjerenim Brembom tipa GT Z17/Z18 kakve sam ja stavio. Kocnice ubijaju, ali nisam vozio D2 da bi mogao usporediti.

 

Bilo bi zanimljivo usporediti kocenje nakon 5. puta 250 na 150 km/h kocenja. Serijske kocnice na Ru se nakon 5 takvih kocenja doslovno skuhaju, plocica se samo se stvrdne i popuca.

 

Svaka kocnica je ok za zakociti povremeno, ovakvu treba probati na stazi, nakon 10tak krugova izivljavanja da bi opravdala specifikacije.

 

https://www.sau.com.au/forums/index.php?/topic/167104-G4-/-D2-8-Piston-Brakes---The-Diffinitive-Review (uprati Checkbuzz).

 

Sve skupa ne znaci da je kocnica losa za cestu, ali "8 klipova + keramika" ima da ubija krug za krugom na stazi, a izgleda da to nije slucaj - ponavljam, ne znaci da nisu vrhunske za cestu, nisam probao, samo sam istrazivao temu.

 

Ti si imao pregrijavanje prvenstveno zbog neadekvatnih plocica...

 

Ovo sa linka je post iz 2007. godine, dakle prije 11 godina... D2 je od tada redizajnirao xy proizvoda xy puta... Najnovije D2 kocnice su navodno OK, ali ja bi svejedno nesto provjereno tipa Alcon, AP Racing, Brembo, Endless, Stoptech, Mov'it, Project Mu, Tarox, Wilwood, itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ti si imao pregrijavanje prvenstveno zbog neadekvatnih plocica...
 
Ovo sa linka je post iz 2007. godine, dakle prije 11 godina... D2 je od tada redizajnirao xy proizvoda xy puta... Najnovije D2 kocnice su navodno OK, ali ja bi svejedno nesto provjereno tipa Alcon, AP Racing, Brembo, Endless, Stoptech, Mov'it, Project Mu, Tarox, Wilwood, itd...
Prvenstveno je zagrijavanje zbog 1 klipa, iste plocice na 4 klipa i vecoj povrsini diska bi bolje disipirale toplinu. Agresivnija smjesa ne bi kocila dobro do do radne temperature. Nema sanse od te kocnice napraviti dobar setup za 350+ ks, potrosio sam vremena istraziti tu temu.

Mislim da ta pretjerivanja tipa 8 klipova na keramici za 500 USD dovoljno govore o kocnici.

Ima svoju publiku, samo mislim da je bolja budget opcija rabljena brend kocnica sa nekog jaceg modela, tipa Brembo 17Z sa Cayenna/Q7. Plocice (400kn) i diskovi (1000kn) su bagatela, pa se na duze mozda i vise isplati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, YellowBellow said:

Prvenstveno je zagrijavanje zbog 1 klipa, iste plocice na 4 klipa i vecoj povrsini diska bi bolje disipirale toplinu. Agresivnija smjesa ne bi kocila dobro do do radne temperature. Nema sanse od te kocnice napraviti dobar setup za 350+ ks, potrosio sam vremena istraziti tu temu.

Mislim da ta pretjerivanja tipa 8 klipova na keramici za 500 USD dovoljno govore o kocnici.

Ima svoju publiku, samo mislim da je bolja budget opcija rabljena brend kocnica sa nekog jaceg modela, tipa Brembo 17Z sa Cayenna/Q7. Plocice (400kn) i diskovi (1000kn) su bagatela, pa se na duze mozda i vise isplati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Sa plocicom od 400kn i diskovima od 1000kn sigurno neces imati pouzdane kocnice koje koce u svakom trenutku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa plocicom od 400kn i diskovima od 1000kn sigurno neces imati pouzdane kocnice koje koce u svakom trenutku.
To od cayenne je super kombinacija , ako zaustavlja taj dzip , onda ce i golfa.
I nisu neke pare
Samo plocice trebaju biti neke dobre ili ferodo ds2500

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rallye VR6 said:

To od cayenne je super kombinacija , ako zaustavlja taj dzip , onda ce i golfa.
I nisu neke pare
Samo plocice trebaju biti neke dobre ili ferodo ds2500

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

Nisam vjerovao dok nisam probao. Na svojim brembo od alfe 159ti sam imao kombinaciju veceg promjera diska sa zimmerman busenim diskvoima+ate plocice i to nije kocilo uopce 'kako treba'. 
Uzeo nakon toga DS2500 i tek tada je grizlo kako treba. Kad dodu na radnu temp,onda su čudo . 

Link to comment
Share on other sites

Ove Brembo 17z ili 18z - koje su razlike?

 

koliko mm i koji diskovi se stavljaju a da sve skupa stane pod 18"?

 

Hvala

 

 

EDIT: admin može i preseliti u novu temu o big brake kit-ovima pa da se tamo raspravlja.

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

tko dila  s tim ds2500 da ih probam drugi putP sad baš prije par dana kupio ATE. al moram priznat da mi kočnica ne propada makar nisam baš neki trkač da kočim 10 puta za redom 200-0, a i da to radim predugo mi treba do 200 pa se stignu i ohladit u međuvremenu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KIMI_1.8T said:

Sa plocicom od 400kn i diskovima od 1000kn sigurno neces imati pouzdane kocnice koje koce u svakom trenutku.

 

Diskovi na 17Z koji idu u DIY kit su sa ML350, samoventilirajuci, 350mm. Mislim da su diskovi dobri i za stazu, eventualno busenu verziju istog diska potraziti. Ove plocice su za cestu ok, brzo se zagriju, slabo trose, ali nisu za stazu slazem se. Cijeli kit je bio 6000kn i ukljucivao je plocice, ne treba cuda ocekivati na stazi.

23 minutes ago, IgoRR said:

Ove Brembo 17z ili 18z - koje su razlike?

 

koliko mm i koji diskovi se stavljaju a da sve skupa stane pod 18"?

 

Hvala

 

 

EDIT: admin može i preseliti u novu temu o big brake kit-ovima pa da se tamo raspravlja.

 

Razlika je u kocionoj sili po cilindru, 17Z su bolje prilagodjenje master break cylindru na 6Ru, pa navodno daju bolji osjecaj na pedali. 18Z atraktivnije izgledaju i sa drugim master cylindrom vjerujem da i bolje koce i moze se 380mm disk staviti na njih. 

 

Za 18ke, mozes i 18Z, one su u uduznom profilu cak i kompaktnije 2 mm, bitno je samo da vertikalno (po visini) stanu u "bubanj" felge. U svakom slucaju nista konkavno od felgi ne prolazi na Golfa (min. ET40).

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dario said:

ja na oem diskovima od ttrsa i brembo celjustima imam ATE plocice 4 jaca kocenja i pedala je u podu dok se ne ohlade , sad uzeo ds2500 pa cemo vidit 

 

Ako ti je problem hladjenje probaj max. velicinu diska koja ide na tu celjust staviti.

 

Nisam siguran koliko ce druga smjesa plocice pomoci za disipacijom topline, a da ne uzrokuje skripanje ili treba dosta vremena da se zagrije. Sve to vuce jedno drugo, treba isprobavati...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dario said:

ja na oem diskovima od ttrsa i brembo celjustima imam ATE plocice 4 jaca kocenja i pedala je u podu dok se ne ohlade , sad uzeo ds2500 pa cemo vidit 

Preporodit ces se. 

 

S time da na radnu temp neces doc normalnom voznjom groz grad,nego malo jacom voznjom.  Nakon par km imaj par kocenja boljih pa onda probaj . :)


I da,procitaj si manual kako ih prilagodit s obzirom da su track day & race use 'only. Isto tako prilagodi ih da ti nebi cvilile brutalno. 

 

http://www.ferodoracing.com/products/car-racing/racing-brake-pads/ds2500/

 

Average friction coefficient of 0.42 over working temperature range of 20°-500°C

23 minutes ago, IgoRR said:

na burazovoj 147 3,2 je DS2500, pa to dok se ne zgrije, blagi užas......

 

Pa nebi rekao da je bas tako,barem u mom iskustvu. Nije je drama,ali slabije koci tj,ne grize kao kada su u zagrijane kak treba. 

Edited by drahic
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, YellowBellow said:

 

Diskovi na 17Z koji idu u DIY kit su sa ML350, samoventilirajuci, 350mm. Mislim da su diskovi dobri i za stazu, eventualno busenu verziju istog diska potraziti. Ove plocice su za cestu ok, brzo se zagriju, slabo trose, ali nisu za stazu slazem se. Cijeli kit je bio 6000kn i ukljucivao je plocice, ne treba cuda ocekivati na stazi.

 

Razlika je u kocionoj sili po cilindru, 17Z su bolje prilagodjenje master break cylindru na 6Ru, pa navodno daju bolji osjecaj na pedali. 18Z atraktivnije izgledaju i sa drugim master cylindrom vjerujem da i bolje koce i moze se 380mm disk staviti na njih. 

 

Za 18ke, mozes i 18Z, one su u uduznom profilu cak i kompaktnije 2 mm, bitno je samo da vertikalno (po visini) stanu u "bubanj" felge. U svakom slucaju nista konkavno od felgi ne prolazi na Golfa (min. ET40).

 

Koje debljine diskovi ferceraju na 17z a koje na 18z? Ne kužim ovo da je čeljust više/manje prilagođena kočionom cilindru. Jesu li klipovi različiti u njima? I koja kombinacija još klješta i diskova provjereno ide sa tim brembom?

 

Za felge - jasno

 

 

9 minutes ago, drahic said:

Pa nebi rekao da je bas tako,barem u mom iskustvu. Nije je drama,ali slabije koci tj,ne grize kao kada su u zagrijane kak treba. 

 

Meni je to na granici opasnog, kad se ide po hladnom vremenu na otvorenoj/autoputu, nije mi baš......

 

Link to comment
Share on other sites

Zbilja nikad nisam imao problema,a znao sam sad i preko zime,upalit auto i preko obilaznice i vozit se 130-140km/h i imat kocenja naglija i nikad nisam imao osjecaj da je drama,da necu stat ili slicno. Koce,ali ne kao kad se zagriju i da grizu da ti oci hoce ispast. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, IgoRR said:

 

Koje debljine diskovi ferceraju na 17z a koje na 18z? Ne kužim ovo da je čeljust više/manje prilagođena kočionom cilindru. Jesu li klipovi različiti u njima? I koja kombinacija još klješta i diskova provjereno ide sa tim brembom?

 

 

Ne znam napamet debljine, ML350 disk ide na 17Z, sa prstenom na 56.1mm glavcinu. Ista kolicina ulja ostaje u master cylindru, kad stavis 18Z, ista kolicina popunjava veci prostor, pa treba dublji stisak papucice na 18Z za istu kocionu silu.

 

17Z koliko sam citao imaju bolji osjecaj na pedali zbog toga, ali nisam probao 18Z, da mogu tvrditi. Meni je performance/$ mjera odabira, pa su mi se jeftnije 17Z, koje navodno bolje koce, cinile kao bolji izbor. 

Link to comment
Share on other sites

Pobrkao si to za z18 i z17

Golf mk5 / mk6 ide z17 na 330 disk z18 na 350mm disk od ML-a

Celjusti su na oko iste , razlika je u duzini usiju za prihvat na rukavac jer nisu za istu velicinu diskova

Z 17 (manja celjust ) ima veci promker klipica nego Z18



Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni treba isključivo za stazu brembo nebi stavljao. D2 su mi se činilo idealne 354mm 8pot keramike ili zeisberg corse također 354mm... budžet mi nije bitna stavka , bitno mi je samo uzet dobar proizvod da nemam problema sa njim. Sad po svemu sta ste rekli d2 neću uzimati , a kakve su zeisberg corse po vama?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...