Jump to content

Kvaliteta goriva u Hrvatskoj


Recommended Posts

Pokusavao sam ponovno naci nekakav dokument, kao onaj koji je izasao 2014te o kvaliteti goriva u Hrvatskoj, ali ne nalazim.

Slao sam i mailove INInom laboratoriju i na jos par adresa i nisam nikad nikakve odgovore dobio.

Uglavnom, zanima me posjeduje li netko neka mjerenja oktanskih vrijednosti benzina na različitim pumpama u Hrvatskoj?

Tuneri, s kojim gorivom imate najkonzistentije i najbolje rezultate? 

 

Osobno točim na croduxu 100tku i pratim u logovima paljenje itd., ali imam osjecaj da mi zna biti različito od pumpe do pumpe

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BaGy said:

Kad dolje natočim bilo koji "100" oktana, uvijek mi skida par stupnjeva paljenja. U svabiji s Aral 102 Ultimate nikad nikakvih problema. 

 

 

toci apios to je cisti omv 100 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za veći dio zainteresiranih dizel nije ono što toče, no ako je ipak još netko zapeo u prošlom desetljeću ( :D ) moglo bi biti zanimljivo:
Inače točim u svojoj vukojebinici na Ininoj pumpi. Gorivo je okej, nemam problema, a ni ljudi oko mene se ne žale.
Danas sam bio na Tifonu u Horvaćanskoj i natočio njihov Premium ili tako nekako - dizel. Nakon parsto metara sam bacio pogled dolje na tipke da vidim jesam li kojim slučajem ugasio klimu na bone stock PD100 Golfu. Takav sam dojam imao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zerowaf said:

Za veći dio zainteresiranih dizel nije ono što toče, no ako je ipak još netko zapeo u prošlom desetljeću ( :D ) moglo bi biti zanimljivo:
Inače točim u svojoj vukojebinici na Ininoj pumpi. Gorivo je okej, nemam problema, a ni ljudi oko mene se ne žale.
Danas sam bio na Tifonu u Horvaćanskoj i natočio njihov Premium ili tako nekako - dizel. Nakon parsto metara sam bacio pogled dolje na tipke da vidim jesam li kojim slučajem ugasio klimu na bone stock PD100 Golfu. Takav sam dojam imao.

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti da li postuju cetanski minimum, sumporski minimum itd., svi u EU bi morali postovati ove limite:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/EN_590

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...