Jump to content

Kako eliminirati ECU?


Recommended Posts

Ima li razvodnik?

 

Ako ima, znam da nema frke. Meni je tako sada u e21 (motor je iz e30, 318i).

 

Ako nema razvodnik, ne znam da li radi paljenje kad su sve ostale funkcije eliminirane. Ako ne radi, imaš uvijek kombinaciju megajolt i fordov edis (300-400 eur troska).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bubi said:

jednostavno pitanje: mogu li na auto s injektorima zavidati "dva dupla" i da to vozi?

Meni je frend imao na Golfu slovima 2 gti 16 v. Duple Webere 45 mm, bregaste svašta nešto i pazi ovo paljenje od Fiata nekog su iskominirali.
Za ono vrijeme auto je išao strašno.....trošio je kao tenk doslovno.Dečko je imao normalne i "vikend" dizne heheheh

Link to comment
Share on other sites

rekao bi da nema razvodnik.

a ovo s kemijama ne znam šta bi rekao....još malo će biti 2 godine da stoji jer je majstor precvikao sve žice koje idu od ecu-a do motora, pa tražim neko prihvatljivo rješenje, kako financijsko, tako i "vozno", jer ako bude trošio 17l/100km umjesto 10, onda jebeš sve

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bubi said:

rekao bi da nema razvodnik.

a ovo s kemijama ne znam šta bi rekao....još malo će biti 2 godine da stoji jer je majstor precvikao sve žice koje idu od ecu-a do motora, pa tražim neko prihvatljivo rješenje, kako financijsko, tako i "vozno", jer ako bude trošio 17l/100km umjesto 10, onda jebeš sve

 

Ako imaš ''majstora'' onda traži original instalaciju i ECU.

I da, dva dupla traže usisnu za dva dupla (200 eur ako postoji za tvoj motor, ili ručni rad koji te isto toliko ispadne). Dva dupla (40tke) će bit oko 500 eur i one su OK za taj motor (45 bi bile bolje, one su oko 700 eur). Trošit će (u ganjačini) sigurno više od injectiona, al bi trebao imati bolji odaziv i nešto više snage, ako je dobro složen. Uz to, računaj da ćeš se morati igrati s diznama (to isto košta), prilagodba sajle od gasa, pumpa goriva (električna za karbove ili vakuumska). Računaj oko 1000 eur plus ruke. I to ako imaš majstora koji zna što radi s njima. Rezultat može biti i loš ako se ne odradi kako spada. Da moj auto nije ''star'' i nekako su mi karbovi period correct, već odavno bi išao na standalone. 

 

Ako je to auto koji planiraš dosta voziti kao daily, traži instalaciju negdje. Ili presloži svoju. Ili idi na standalone (isto te košta).

 

Edit: Ima instalacija na ebayu, npr:

 

https://www.ebay.com/itm/Nissan-Silvia-CA18-Engine-Loom-Harness/264587925339?hash=item3d9aab575b:g:R0MAAOSwk1hc1RFJ

 

Stvarno dobro razmisli o svemu :)

 

Edited by Nero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sav ''custom'' rad na autima košta. Mislim da za ove ''prizemne'' projekte kakve slažemo ti i ja nema isplativosti dati ikom drugom da ti slaže.

 

Mislim, možeš platiti sve, al će te koštati koliko je malo tko spreman platiti. Vrijeme je samo pitanje novca :D:D:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

----------------------------------

 

Edit: Ima instalacija na ebayu, npr:

 

https://www.ebay.com/itm/Nissan-Silvia-CA18-Engine-Loom-Harness/264587925339?hash=item3d9aab575b:g:R0MAAOSwk1hc1RFJ

 

 

----------------------------------

 

 

i oko kutija s relejima je sve izrezano

 

 

nije tu toliko stvar cijene (je, ali...) bio bi ja to probao lemiti i motati s izolirkom, ali ako nešto spržim? lako dati 100-150€ za nešto s ebaya, ali šta kad ebay napiše 0 results found? 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Neznam za DE, ali DET ima bobine za svaki cil, pa ti se ne isplati raditi karb varijantu. Mislim da ti je najjednostavnije sam polemiti zice, po bojama su tak da nemres fulat. Ova varijanta sa novim harnessom je ok, ali opet moras pol auta rastaviti da to sve sprovedes. Samo hrabro i pomalo. 

Link to comment
Share on other sites

svaki cilindar ima svoju bobinu. a boje žica su različite na ulazu i izlazu kutije s relejima. tajmegajolt treba opet netko programirati da radi, tako da to više nema smisla. mislim da ću odustati od svega, pošlajfati i ofarbati sam  doma s 3-4 spreja slijedeći upute na youtubeu i pozicionirati ga u vrt kao skulpturu u sjećanje na neke sretnije dane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Je, Riker, Bubiju S16 je mama prodala nekoliko ormara i neznamčegasvene da bi on kupio karburatore.
Bio sam i ja tada na Brtonigli, nije se baš proslavio.

 

O onda je još u Auto Klubu bio članak o njegovom P306 S16 sa naslovom: "Izvana vau, iznutra mijau" ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...