Jump to content

Formula 1 2021


Gabre

Recommended Posts

Onda je i Hamilton rupa kad nije Maxa zadrzao iza sebe.

Bottasa je zajebalo to sto njegov tim samo zanima da on bude zid izmedju Hamiltona i ostalih. Da je dobio strategiju koju je htio bio bi Hamilton P3, a Bottas P2 ili P1 (vjerojatnije P2).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na mrtvim gumama? Jedno kočenje ili greskica ne znači da je kriv za današnji rezultat.
Perez je danas odvezao vrhunsku trku isto kao i prošlu. Na kraju je imao drugo najbrže vrijeme kruga iza Maxa za 2 desetine, a Maks je to napravio na novom setu guma. Checo rastura.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gabre said:

Na mrtvim gumama? Jedno kočenje ili greskica ne znači da je kriv za današnji rezultat.
Perez je danas odvezao vrhunsku trku isto kao i prošlu. Na kraju je imao drugo najbrže vrijeme kruga iza Maxa za 2 desetine, a Maks je to napravio na novom setu guma. Checo rastura.

Nikad on nije kriv....  uvijek je neko/nesto drugo krivo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas nije mogao puno napraviti, budimo realni. Nije ni Hamilton ništa napravio, kojeg je Maks uz dva zaustavljanja prestigao dva puta na stazi.
RB je danas na onom pravcu nadoknadjivao pola sekunde, sinoć gledao analize kvalifikacija.
Sve u svemu najnapetija sezona do sada od doba hibrida. Samo šteta što nema apsolutno nikoga da se kao treća momčad ubaci u igru. Sad smo ostali na samo dva top tima.
Ferrari danas nigdje. Rasulo.

Srećom pa nam je režiser dao tako puno uvida u ostale momčadi danas na stazi pa smo sve vidjeli.

90% vremena je bio Max ili ham u kadru kako se ko vlakić voze. Kao da ostatak grida ne postoji.
Doslovno nisu nijednom pokazali Williams koji je btw, 12i završio Russel.
Haas kao da nije bio u utrci. Mogli su barem pit malo pokazati ili nešto.
Ne znam jel uvijek isti redatelj, ali su jako velike razlike u prijenosu od trke do trke.

Link to comment
Share on other sites

Na mrtvim gumama? Jedno kočenje ili greskica ne znači da je kriv za današnji rezultat.
Perez je danas odvezao vrhunsku trku isto kao i prošlu. Na kraju je imao drugo najbrže vrijeme kruga iza Maxa za 2 desetine, a Maks je to napravio na novom setu guma. Checo rastura.
E kad smo vec kod.toga, Perez ga obisao sa 1 stop strategijom. Jedini razlog zasto Bottas nije u borbi za P17 je što vozi premocan bolid u teamu sa 1000 zaposlenih koji sve do detalja naprave kako treba
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bacim opet oko na formulu rezulatte i sad vidim nekakv raun kvalifikacije? Jel to sad besto samo za ovo stazu ili se od sada na dalhe orimjenjuje taj tip kvalifikacija. I kakve su tu opce kvalifikacije. Vidim da voze cca 25min ar je takvo vrijeme. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marek1 said:

Bacim opet oko na formulu rezulatte i sad vidim nekakv raun kvalifikacije? Jel to sad besto samo za ovo stazu ili se od sada na dalhe orimjenjuje taj tip kvalifikacija. I kakve su tu opce kvalifikacije. Vidim da voze cca 25min ar je takvo vrijeme. 

 

1 off ove sezone

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ogavno.

Skoro ubio dečka.

Dobio 10 sekundi u redovnom boksu.
Da su rekli, 10 sekundi odraditi u sljedeća tri kruga, bez mijenjanja guma. Pa završi na kraju poretka, već nekako. Ovako. Ma baš me nazivciralo strava ovo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bubi said:

ne kužim? nije mu uletio u putanju nego je držao svoju, a ovaj mad max je valjda mislio da ga se treba propustiti? mislim, mogao je, ali zašto? ne uletavaš ako nema mjesta

Koja to putanja ide posred zavoja a ne kroz apex?

 

Da je bio ispred, uzeti sredinu zavoja je OK kao defanzivnu liniju... ali nije bio ispred... 

 

Vozač koji napada po unutarnjoj strani mora uzeti najužu moguću liniju tj. sami apex, ovaj koji brani po vanjskoj mu mora ostaviti širinu auta na unutarnjoj strani, na izlazu isto tako mora ostati širina auta. Da se nisu pogodili na ulazu, pogodili bi se na izlazu jel je Lewis iša pre široko...

 

Uostalom, jasno su i experti puno veći od nas svih tu rekli da je Lewis izazvao nesreću i dobio je kaznu za to.  Sad o kazni se da raspravljat, ali što je tu je...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam. mislim da ne možeš ganjati apex i braniti/napadati poziciju u isto vrijeme, nego se prilagođavaš. a sva ta pravila danas su mi pičkasta koliko i nogomet/košarka. da su ih imali u touring serijama prije 30-40 godina, vjerojatno ta prvenstva ne bi ni postojala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo kako je dobar pace imao Ferrari jučer. Interesantno.

Očito imaju onu boljku što su i ali prije, da u prljavom zraku jako gube performanse, jučer je Ferrari izgledao kao 2017-2018-e

Obećavajuće. Samo što naravno talijanski slamperaj mora trokirati i pojesti hard gume

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bubi said:

ne znam. mislim da ne možeš ganjati apex i braniti/napadati poziciju u isto vrijeme, nego se prilagođavaš. a sva ta pravila danas su mi pičkasta koliko i nogomet/košarka. da su ih imali u touring serijama prije 30-40 godina, vjerojatno ta prvenstva ne bi ni postojala

 

Lewis je ovdje kriv ko kuća, pitanje je samo dal namjerno ili slučajno. Meni više izgleda kao da je htio što više Maxu otežat ulazak u zavoj, i mrvu zakasnio sa puštanjem... Jer to je Maxova linija all the fucking way. 

 

Primjetiti razliku u odnosu na Leclerca... Koji je otprilike na istoj liniji kao Max, ako ne i bliže apexu... 

 

218851662-252589969677816-91648613641558

 

Najodvratnije od svega je kazna za koju znaju, bez Maxa, da baš ništa ne znači (dapače vjerujem da su se ukenjali kad su vidli da je Charles onako dobar) te poslije proslava i veličanje maestralne vožnje Hamiltona kao da sve to skupa nije rezultat nokautiranja glavnog rivala kažnjivim manverom... F1 account na Twitteru i Instagramu se ponašao kao da je Hamilton fan club, a ne službeni account. Jesu oni svi britanci, razumijem, ali u najmanju ruku neprofesionalno. 

 

Pogotovo što je njihovom dragom za pobjedu trebalo samo da skrivljenim sudarom eliminira glavnog rivala, da se proglasi crvena zastava da mu poprave bolid bez gubitka vremena, da mu daju daleko premalu kaznu, da mu se timski kolega makne tako da maltene stane dok je 2 sek ispred, da drugom rivalu motor par puta ode u cut mode... I onda on nonšalantno kaže da je to pravi 'Proud moment' 

 

BTW, ta veličina od sedmerostrukog svjetskog prvaka je pitala kako je Max tek nakon gotovo 3 kruga iza safety cara, prilikom ulaska u boks kad je trka već red flagged. Prije toga je 2 puta prošao kraj slupanog bolida, vidi medical car dolje (na F1 TV se sve lijepo vidi), i taj egotriper samo sa inženjerom raspravlja o šteti na svom bolidu, ponavlja da nije kriv i da je njegova linija bila (poruka za suce naravno, ne radi chatanja sa inženjerom). I prije su se ovakve stvari dešavale, pa bi rivali čak i stali odmah da provjere jel čovjek OK, ili bar na radio odmah pitali jel čovjek ok... 

 

Apropo onog o F1 social media, oni na instagram i twitter, kad su vidjeli koliko ekipa hejta Lewisa zbog izbacivanja Maxa i proslave dok je ovaj još u bolnici, stavljaju video kako prolazi kraj mjesta nesreće i stave audio gdje pita jel Max ok, da se dobije dojam da je odmah pitao... fuj fuj fuj.

 

49 minutes ago, Gabre said:


Obećavajuće. Samo što naravno talijanski slamperaj mora trokirati i pojesti hard gume

 

 

Nije pojeo gume, nego ih nikad nije uspio dobiti na optimalnu radnu temp. Obratno od Merca, koji je pregrijavao Mediumke a na hardicama bio taman.  Ali svakako je Ferrari uspio poboljšati tyre management od Francuske, tamo su ih baš mljeli. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da nije popularno misljenje i ja stvarno ne volim Hamiltona, ali mislim da nije kriv osim sto je supak koji nije ni pitao za Maxa.

Gledajuci cijelu situaciju, od ravnice prije Lewis je imao inner line i Max nije morao na unutarnju liniju. Taj zavoj je širok i dapače da je isao vanjskom imao bi unutarnju liniju za slijedeći zavoj. Ali ne, on je isao "zalupiti vrata" tik pred Hamiltonom jer je znao da ce tako Hamilton ostati bez aero gripa sto je za taj zavoj kriticno i morao bi pustiti gas, te na taj nacin bi otvorio gap.

Napravio je situaciju u kojoj je Hamilton trebao ili se maknuti ili je sudar, no to mu se obilo o glavu. Btw Senna je bio poznat po tome da je radio identično.

Racing incident, Hamilton po meni čist, ali i dalje ga ne volim. Poštujem 7 naslova, ali ne volim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledaj Maxov i pogledaj Charlesov onboard. Max ide čak više van nego Charles, dakle ostavlja mu mjesta. Šire od toga bi morao ići ozbiljno sporije ili izaći ko Charles. 

 

Razlika između Charlesa i Max iz Lewisove perspektive? To što Hamilton zna da će Charlesa obići dva zavoja dalje ako ne sada... Pa si može dopustit da ovaj ostaje ispred. Sa Maxom, Hamilton je namjerno išao šire, vidi se na slici, Max je samo slijedio racing line jer je ispred i to je njegovo pravo. 

 

Pogledao sam Maxov onboard valjda 30 puta, nemrem naći baš ništa da je on kriv ili da je namjerno zatvarao... Pa on iz te pozicije i pri toj brzini, da je i htio nije mogao nešto pretjerano skrenut unutra i zatvorit vrata.... 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nije ostavio mjesta Hamiltonu namjerno i da ga je htio staviti u dirty air poziciju, a realno mogao je jel taj zavoj ima širinu plus slijedeci je lijevi pa ionako bi imao unutarnju liniju na kočenju.

Sta je Hamilton mogao, ili pustiti gas ili drzati se sto blize i probati s vanjske na kocenju jer n+2 zavoj je opet desni i ako bi iz n+1 bolje izasao imao bi ga tamo.

Ponavljam - racing incident za koji Hamiltona ne krivim.

Velim ti, Max je izveo tipican Senna move gdje protivnik ili pusta gas ili je sudar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...