Jump to content

Eibach federi-zvukovi


Recommended Posts

On 12/14/2021 at 11:11 AM, robert said:

Ja znam da mi je mehaničar još prije skoro 20 godina kada sam stavio Eibach na Alfu 147 skratio te udarne gume jer navodno na puno auta počne mlatiti o njih

E da, i onda kad udre posteno ima da mulda leti kroz haubu?

Posao bi bilo narezat osovinu amortizera i onih 2cm otprilike sto vire iz tijela i skratit orig navoj isto toliko...da bi se dobilo malo vise hoda amortizera.

Kemija svakako, al eto...nisko/udobno/vozljivo ne postoji?‍♂️

 

Edited by Top00
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Top00 said:

E da, i onda kad udre posteno ima da mulda leti kroz haubu?

Posao bi bilo narezat osovinu amortizera i onih 2cm otprilike sto vire iz tijela i skratit orig navoj isto toliko...da bi se dobilo malo vise hoda amortizera.

Kemija svakako, al eto...nisko/udobno/vozljivo ne postoji?‍♂️

 

Bome s ovim se ne bi složio.

 

KW to sve ispunjava

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BaGy said:

Bome s ovim se ne bi složio.

 

KW to sve ispunjava

Vozim se na KW V2

Naravno da auto nije kao OEM, kruci je i to znatno. Ne da nabija na rupama, nego opcenito tvrdji i cvrsci na neravninama. Neusporedivo se bolje vozi, bas zato sto je tvrdja i opruga i amortizer. Na udobnosti popusis, ali na necem drugom dobijes.

Da ne bi bilo zabune rebound je na najmekse i auto je nizi mozda 20mm od originala, ako i to, ima hoda i radi kako spada, bez diranja udarnih guma. I sami amortizeri su kraci nego original uostalom.

 

Najgore sto sam probao i to na vise auta je mekana opruga kao Eibach na nekim modelima (valjda kako naprave za koji auto) i standard amortizer. Mekano, udobno dok se vozis lagano na ok cesti, pa kad spicis vecu grbu, drz gace. A da ne pricamo sta je kad se provozas losijom zavojitom cestom malo vecim brzinama. Osim dobrog izgleda, sve drugo je minus?‍♂️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozim se na KW V2
Naravno da auto nije kao OEM, kruci je i to znatno. Ne da nabija na rupama, nego opcenito tvrdji i cvrsci na neravninama. Neusporedivo se bolje vozi, bas zato sto je tvrdja i opruga i amortizer. Na udobnosti popusis, ali na necem drugom dobijes.
Da ne bi bilo zabune rebound je na najmekse i auto je nizi mozda 20mm od originala, ako i to, ima hoda i radi kako spada, bez diranja udarnih guma. I sami amortizeri su kraci nego original uostalom.
 
Najgore sto sam probao i to na vise auta je mekana opruga kao Eibach na nekim modelima (valjda kako naprave za koji auto) i standard amortizer. Mekano, udobno dok se vozis lagano na ok cesti, pa kad spicis vecu grbu, drz gace. A da ne pricamo sta je kad se provozas losijom zavojitom cestom malo vecim brzinama. Osim dobrog izgleda, sve drugo je minus
Ja sam na eibachu prokit, i bilstein B8 amortizerima.

To ne da je stabilno na lošoj cesti, ja ne vjerujem da tako dobro može držati auto u kontroli

Osim što mi klapa prednji kraj kad vozim 10-20kmh, inače super :D
Link to comment
Share on other sites

On 01. 12. 2021. at 23:49, IVAN_VXR said:

Prije nekoliko dana imao stranku s istim problemom. Netko prije kad mu je montirao Eibach opruge nije zamjenio ležajeve na vrhu amortizera. Zamjenili njih, isti zvuk iako su "pod rukom" stvarali sitno hučanje.

Nakon toga skratili skalperom odbojnu gumu točno za 1 cm i nakon toga zvuk se maknuo.

Prije 15 dana smo montirali na VW Passata B8 Eibach i u setu smo dobili kraće odbojne gume..

 

Možda nekome pomogne

 

Evo da javim da sam konačno  riješio misterij!

Nisu bile ni kape amortizera, ni seleni balans štange... @IVAN_VXR , hvala ti na savjetu.....skratio sam gumene odstojnike amortizera i zvuk je iste sekunde nestao...zato i Eibach kod nekih modela auta u kompletu s federima stavlja kraće gume...ja sam kupio rabljene federe pa ih nisam dobio....

Kaj se tiče amortizera, na ovoj visini auta je sad kaj se tiče DCC-a mod Comfort, pa i Normal neupotrebljiv jer su premekani i hod amortizera je prevelik...Sport je sad optimalan....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dar-mar said:

 

Evo da javim da sam konačno  riješio misterij!

Nisu bile ni kape amortizera, ni seleni balans štange... @IVAN_VXR , hvala ti na savjetu.....skratio sam gumene odstojnike amortizera i zvuk je iste sekunde nestao...zato i Eibach kod nekih modela auta u kompletu s federima stavlja kraće gume...ja sam kupio rabljene federe pa ih nisam dobio....

Kaj se tiče amortizera, na ovoj visini auta je sad kaj se tiče DCC-a mod Comfort, pa i Normal neupotrebljiv jer su premekani i hod amortizera je prevelik...Sport je sad optimalan....

Nije mi jasno kako ta guma moze dodirivati tijelo amortizeta i kapu amortizera u isto vrijeme. Kad je auto spusten na cestu UVIJEK ima razmaka izmedju gume i tijela/kape amortizera barem 4-5cm (koliki je "prazan" hod amortizera )jer , ako toga ne bi bilo koja je svrha amortizera obzirom da lezi na gumi. Znaci, u tom slucaju guma amortizira a ona tome ne bi trrbala sluzit. Ona sluzi za extrem kada je veca brzina i veca udubina na cesti da se zastiti ventil u amortizeru da ne lupa o kuciste i time sacuva amortizer od ostecenja.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dar-mar said:

Kaj se tiče amortizera, na ovoj visini auta je sad kaj se tiče DCC-a mod Comfort, pa i Normal neupotrebljiv jer su premekani i hod amortizera je prevelik...Sport je sad optimalan....

 

Jesi odradio rekalibraciju?

 

Imas OEM DCC Monroe amortizere? Meni je na Sport modu uzas, nepotrebno nabija, tako da su mi sve postavke na sport, osim amortizera, oni su na normal.

 

Ovaj je stavio OEM VW Suzuka 8,5x20 ET38 sa 235/35/20, prvo je imao Eibach oprugame na OEM Monroe DCC ovjesu, nakon rekalibracije je bilo bolje, ali nije mu se svidjalo kako rade amortizeri, pa je naknadno stavio Bilstein B6 DampTronic amortizere (nemaju utjecaja na visinu vozila), kaze da je nesto tvrdje, ali da amortizeri puno bolje/ljepse amortiziraju/rade...

 

_10nrkkr.jpg

 

_1017hku6.jpg

 

_102f7jz0.jpg

 

_1033tktn.jpg

 

_104udjeu.jpg

 

_1056yjzw.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KIMI_1.8T said:

Nije mi jasno kako ta guma moze dodirivati tijelo amortizeta i kapu amortizera u isto vrijeme. Kad je auto spusten na cestu UVIJEK ima razmaka izmedju gume i tijela/kape amortizera barem 4-5cm (koliki je "prazan" hod amortizera )jer , ako toga ne bi bilo koja je svrha amortizera obzirom da lezi na gumi. Znaci, u tom slucaju guma amortizira a ona tome ne bi trrbala sluzit. Ona sluzi za extrem kada je veca brzina i veca udubina na cesti da se zastiti ventil u amortizeru da ne lupa o kuciste i time sacuva amortizer od ostecenja.

tak bi trebalo bit...ali ovdje se radi o tome da je ovdje (a vjerujem da je isto kod Passata B8) tvornički hod amortizera prevelik, tj. premekani su plus toga su ti gumeni graničnici dosta dugački...meni je bilo čudno kaj je i na svim serijskim postavkama ovjesa auto bio ko brod na valovima u Normal modu(da još mekaniji Comfort i ne spominjem), previše ljuljuškav...a na ozbiljnim rupama je lupilo ko da nema amortizera...a kaj tek sad kad je spušten...prva sumnja na to da nema lufta na graničnicima se desila kad sam stisnuo na semaforu gas iz nule, kotači su počeli proklizavat, a u istom trenutku dok su kotači vrtili u prazno,  amortizeri su počeli nabijat ko da će mulde ispast...a to se ne bi smjelo dogoditi...

34 minutes ago, ND4SPD said:

 

Jesi odradio rekalibraciju?

 

Imas OEM DCC Monroe amortizere? Meni je na Sport modu uzas, nepotrebno nabija, tako da su mi sve postavke na sport, osim amortizera, oni su na normal.

 

Ovaj je stavio OEM VW Suzuka 8,5x20 ET38 sa 235/35/20, prvo je imao Eibach oprugame na OEM Monroe DCC ovjesu, nakon rekalibracije je bilo bolje, ali nije mu se svidjalo kako rade amortizeri, pa je naknadno stavio Bilstein B6 DampTronic amortizere (nemaju utjecaja na visinu vozila), kaze da je nesto tvrdje, ali da amortizeri puno bolje/ljepse amortiziraju/rade...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nisam još odradio kalibraciju, amortizeri su serijala DCC, da...ali u Sport modu sasvim dobro radi ovjes...krući je osjetno...ali ne nabija niš posebno...dovoljno je udoban, govorim za 19" setup..

Inače imam iskustva s Passatom B8 2.0 TDi koji smo imali službeni...auto je na 16" felgama bio barem 30 % tvrdi i neudobniji od Leona 1.6 TDI takodjer na 16", nisam mogo vjerojat...naš službeni vozač koji je stalno u tim autima je čak vratio jednog Pasatta na Jankomir isti dan nakon što je preuzet...niti 29 km nije imo...bio je neko vrijeme u servisu...i onda su zamijenili amortizere u okviru garancije...na NOVOM autu!!...

Edited by dar-mar
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dar-mar said:

nisam još odradio kalibraciju, amortizeri su serijala DCC, da...ali u Sport modu sasvim dobro radi ovjes...krući je osjetno...ali ne nabija niš posebno...dovoljno je udoban, govorim za 19" setup..

 

Ne mogu se sad tocno sjetiti, ali mislim da ga bez kalibracihe stavi u normal mod, bez obzira sto izaberes sport... Mozda se varam, ali ne da mi se sad kopati po njemackim forumima...

 

9 minutes ago, dar-mar said:

Inače imam iskustva s Passatom B8 2.0 TDi koji smo imali službeni...auto je na 16" felgama bio barem 30 % tvrdi i neudobniji od Leona 1.6 TDI takodjer na 16", nisam mogo vjerojat...naš službeni vozač koji je stalno u tim autima je čak vratio jednog Pasatta na Jankomir isti dan nakon što je preuzet...niti 29 km nije imo...bio je neko vrijeme u servisu...i onda su zamijenili amortizere u okviru garancije...na NOVOM autu!!...

 

Jel bio problem u amortizerima?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ND4SPD said:

 

Ne mogu se sad tocno sjetiti, ali mislim da ga bez kalibracihe stavi u normal mod, bez obzira sto izaberes sport... Mozda se varam, ali ne da mi se sad kopati po njemackim forumima...

 

 

Jel bio problem u amortizerima?

meni ga normalno stavi u Sport, kao što je bio i prije spuštanja....slična tvrdoća, samo manji hod...Normal je i sad mekši, da Comfort ne spominjem..

ak se dobro sjećam, da mi je vozač reko da je stvarno bio u tome problem, al bum ga pito pa javim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dar-mar said:

meni ga normalno stavi u Sport, kao što je bio i prije spuštanja....slična tvrdoća, samo manji hod...Normal je i sad mekši, da Comfort ne spominjem..

ak se dobro sjećam, da mi je vozač reko da je stvarno bio u tome problem, al bum ga pito pa javim

napravi kalibraciju DCC-a. Ako ima netko dijagnostiku.
Auto se jednom digne, pa se spusti....i onda dcc zna sta je "normalna visina". Ovako kad je spusten brije da si u pretovaru i stvrdne ti amortizere (da ne bi "probili")

Edited by BaGy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BaGy said:

napravi kalibraciju DCC-a. Ako ima netko dijagnostiku.
Auto se jednom digne, pa se spusti....i onda dcc zna sta je "normalna visina". Ovako kad je spusten brije da si u pretovaru i stvrdne ti amortizere (da ne bi "probili")

ima moj šogi OBD11, mogu preko njega napravit kalibraciju...ustvari to se službeno zove "adaptacija"....al ak je tak kak si reko, a čini mi se tak, onda će amortizeri "omekšati" nakon adaptacije, a ja to ne bi htio jer si mi ovak dosta mekani

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dar-mar said:

ima moj šogi OBD11, mogu preko njega napravit kalibraciju...ustvari to se službeno zove "adaptacija"....al ak je tak kak si reko, a čini mi se tak, onda će amortizeri "omekšati" nakon adaptacije, a ja to ne bi htio jer si mi ovak dosta mekani

 

Samo napomena, kalibraciju/adaptaciju/resetiranje radis na dizalici, kad je ovjes rasterecen...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 23. 12. 2021. at 14:56, dar-mar said:

 

Evo da javim da sam konačno  riješio misterij!

Nisu bile ni kape amortizera, ni seleni balans štange... @IVAN_VXR , hvala ti na savjetu.....skratio sam gumene odstojnike amortizera i zvuk je iste sekunde nestao...zato i Eibach kod nekih modela auta u kompletu s federima stavlja kraće gume...ja sam kupio rabljene federe pa ih nisam dobio....

Kaj se tiče amortizera, na ovoj visini auta je sad kaj se tiče DCC-a mod Comfort, pa i Normal neupotrebljiv jer su premekani i hod amortizera je prevelik...Sport je sad optimalan....

Drago mi je da sam ti pomogao.

Pozdrav

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, Outlaw said:

Ja u Reneku uzimam

Ja pokušavam isto ako nešto trebam uzeti u Reneku, čovjek vozi Renola po stazama i eto svaka pomoć je dobrodošla

3 hours ago, plastikman said:

Gdje je najbolje kupiti eibach kod nas ili na netu unutar Evrope??

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk


 

Reneko

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...