Jump to content

Skinut DPF, šugav zvuk iz auspuha


Recommended Posts

Pozdrav, tražio sam ali nisam našao konkreta odgovor.

 

BMW 318D F31, nisam mogao nikako riješiti začepljeni DPF pa sam ga skinuo, ostalo je prazno kučište, zatvoren EGR i stavljena mapa.

Auto ne dimi, ide super, ali se čuje u leru na auspuhu čugavo, šušti, kao da ima neki lim po kojem fućka, kod gašenja se čuje lupanje.

Kad se malo dignu okretaju, sve je normalo osim šta na punom gasu zvuči kao avion.

Kako to riješiti, dali u DPF dodati samo cijev ili?

Smeta me to šuštanje ako me negdje zaustave jer ne zvuči normalno i privlači pažnju.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DiscoVolante said:

Imam 1.6 JTD kojem je DPF na 75% začepljenosti.

Kome u splitsko dalmatinskoj županiji odnijeti ga na čišćenje a da radi i skidanje i vraćanje na auto?

Svejedno ti je, jer ciscenje ne pomaze ako se ne ukloni uzrok cepljenja. Ali u 90% slucajeva je to 2-5kE pa svi odma odustanu od toga.

Link to comment
Share on other sites

Svejedno ti je, jer ciscenje ne pomaze ako se ne ukloni uzrok cepljenja. Ali u 90% slucajeva je to 2-5kE pa svi odma odustanu od toga.
Auto se zadnjih par godina vozio isključivo na kratke relacije, mislim da je to osnovni problem.

Nije upalio lampicu začepljenog DPFa, ali dijagnostika pokazuje da je na 75 posto.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DiscoVolante said:
6 hours ago, Varga said:
Preko dijagnostike mozes pokrenuti i proces ciscenja pa prvo to probaj i vidi koliko ce pomoci

Pokušali smo, i dalje javlja isti postotak.

Potpuno jasno, kada se regenracija dpf odvija svakih 100-300km. Sada je potpuno svejedno dal ima 1000 ili 1001 regenaraciju.

 

Kod zacepljenosti dpf je uvijek problem u kvaru motora. Ali kod nas ako klipnjaca ne izleti nije kvar motora.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno jasno, kada se regenracija dpf odvija svakih 100-300km. Sada je potpuno svejedno dal ima 1000 ili 1001 regenaraciju.
 
Kod zacepljenosti dpf je uvijek problem u kvaru motora. Ali kod nas ako klipnjaca ne izleti nije kvar motora.
Koji su mogući uzroci?

Bio je jedan grijač neispravan, to je promijenjeno, i jedno crijevo intercoolera je imalo mikropukotinu, i to je rješeno.

Auto je zadnjih 30t km svakodnevno pravilo relacije od 6-7 km dnevno gdje je uglavnom prekidana regeneracija.
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2023 at 11:53 AM, Willy said:

Na koliko km ti je dpf počeo raditi probleme?

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 

 

 

Kupio sam tako auto, ali na 250000.

Provjerio sam na car vertical i na tehničkom i km je ok.

 

A opet, imao sam Forda sa motorom 1,6 hdi, sad je na 320 i ima i dalje dpf i nije začepljen.

On 10/19/2023 at 12:13 AM, fire said:

Ili naci katalizator ili dodati lonac(on ce rijesti zvuk, nece dim).

 

Jel to mogu riješiti zamjenski katalizatori ili će oni izgoriti=

Edited by Kas
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DiscoVolante said:

Koji su mogući uzroci?

Bio je jedan grijač neispravan, to je promijenjeno, i jedno crijevo intercoolera je imalo mikropukotinu, i to je rješeno.

Auto je zadnjih 30t km svakodnevno pravilo relacije od 6-7 km dnevno gdje je uglavnom prekidana regeneracija.

Vjerovatno dizne vise nisu 100%, pa stvaraju vise dima. To obicno ljudi vide kada skinu dpf, jer do onda taj dim ostaje u dpf-u pa se ne vidi na mjestu.

Onda egr nije kako treba. Pa kada pogledas usisnu granu, ima dosta naslaga. Nekad treba i generalka da se sve vrati u top stanje. I tako to krene. A problem su ovi novi auti(nakon 2015 godine) koji imaju dva egr pa treba popraviti turbo, chargecooler, 2 lambda sonde, 1 PM sonda, 2 NoX sonde, 3 katalizatora i tu dodes do cifre za koje nitko nema.

I to nitko ne radi, jer cijena popravka je prevelika. 99% dpf van i gotovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno dizne vise nisu 100%, pa stvaraju vise dima. To obicno ljudi vide kada skinu dpf, jer do onda taj dim ostaje u dpf-u pa se ne vidi na mjestu.
Onda egr nije kako treba. Pa kada pogledas usisnu granu, ima dosta naslaga. Nekad treba i generalka da se sve vrati u top stanje. I tako to krene. A problem su ovi novi auti(nakon 2015 godine) koji imaju dva egr pa treba popraviti turbo, chargecooler, 2 lambda sonde, 1 PM sonda, 2 NoX sonde, 3 katalizatora i tu dodes do cifre za koje nitko nema.
I to nitko ne radi, jer cijena popravka je prevelika. 99% dpf van i gotovo.
Tri dizne su oko 0.5 korekcije, jedna je na 1.5.

Kad doÄ'e auto kod mene, odvest ću ga na čišćenje pa ćemo vidjeti.

Imaju i neke kemije/aditivi bez skidanja DPFa (Tunap), isplati li se ili fizičko skidanje i čišćenje?
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DiscoVolante said:

Tri dizne su oko 0.5 korekcije, jedna je na 1.5.

Kad doÄ'e auto kod mene, odvest Äu ga na ÄiÅ¡Äenje pa Äemo vidjeti.

Imaju i neke kemije/aditivi bez skidanja DPFa (Tunap), isplati li se ili fiziÄko skidanje i ÄiÅ¡Äenje?

Potpuno svjedno je kako cistis dpf, ucinak je isti. 

Prosjecno gasim barem 3 dpf dnevno, u zadnje 4 godine nisam vidio ni jedna slucaj da je bio problem u dpf-u. Dok je motor ispravan dpf ce raditi 1 000 000km, a kada nije nece. I ciscenje nece pomici jer je to isto kao regneracija,

 

To je isto da kazes da novi auto nesmijes voziti 300km po gradu.

 

btw eto kazes gledao dzine korekciju. A to uopce nije korekcija dizni, nego cijelog sustava da se smiri ler. Za to se zove idle stabilisation, jer cilj sustava je smiriti ler. Istia da on to radi preko dizni, ali ustvari ti uopce nemas podatak kakve su dizne. Npr da stavis 4 dizne koje jedno cure i dime, taj ce podatak biti ravno 0. I onda sljedi krivi zakljucak dijagnostika kaze da su sve dizne dobre. Ne dijagnostika kaze da za isto otvorenost dizni je ler miran. Nista vise ne kaze.

A posto dizne u auto se kvare slicno(i kompresija motora), onda taj podatak ostaje slican, tj. ljudi koji ne kuze sto to zapravo mjeru kazu da su dizne dobre. Tek dok jedna cilindar uopce ne radi kako treba taj podatak skoci. Ali onda je vec kasno za popravak.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Potpuno svjedno je kako cistis dpf, ucinak je isti. 
Prosjecno gasim barem 3 dpf dnevno, u zadnje 4 godine nisam vidio ni jedna slucaj da je bio problem u dpf-u. Dok je motor ispravan dpf ce raditi 1 000 000km, a kada nije nece. I ciscenje nece pomici jer je to isto kao regneracija,
 
To je isto da kazes da novi auto nesmijes voziti 300km po gradu.
 
btw eto kazes gledao dzine korekciju. A to uopce nije korekcija dizni, nego cijelog sustava da se smiri ler. Za to se zove idle stabilisation, jer cilj sustava je smiriti ler. Istia da on to radi preko dizni, ali ustvari ti uopce nemas podatak kakve su dizne. Npr da stavis 4 dizne koje jedno cure i dime, taj ce podatak biti ravno 0. I onda sljedi krivi zakljucak dijagnostika kaze da su sve dizne dobre. Ne dijagnostika kaze da za isto otvorenost dizni je ler miran. Nista vise ne kaze.
A posto dizne u auto se kvare slicno(i kompresija motora), onda taj podatak ostaje slican, tj. ljudi koji ne kuze sto to zapravo mjeru kazu da su dizne dobre. Tek dok jedna cilindar uopce ne radi kako treba taj podatak skoci. Ali onda je vec kasno za popravak.
Hvala svakako, vidjeti ću nakon čišćenja DPFa kakva će biti situacija pa ako ne bude bolje, mogu na DPF off ići.
Link to comment
Share on other sites

Ako samo ocistis dpf i vratis, taj postotak se uopce ne menja.

Zato je vrlo cesta pojava da se s dijagnostikom prijavi novi dpf(onda taj postotak pada) i uzmu se novci bez ikavog pranja. To je vrlo popularno kod svercera za ove koji krivo koriste dijagnostiku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino dodati lonac.
Ili kat od kakvog dizela ubacit.
Zbog ovih razloga meni samo jedan "majstor" skida dpf. Kat uvik ostavi i ne pila sve ko divljak. I da, nevidi se posli da je išta pilano, vareno.

Poslano sa mog 22101316G koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...