Jump to content

WON vs. NOS


Recommended Posts

Nisam našao topic na forumu, a zaintrigirala me cijela priča u Perinom topicu s Lupom. Može netko od meštara objasniti razlike i osnove funkcioniranja, montaže i ostalog što se tiče Nitro sustava? Ne mislim stavljat, čista znatiželja.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pulsoidi služe tome da možeš progresivno isporučiti nitro, znači u prvoj i drugoj brzini recimo sporije, kako nebi stavio previše momenta (progresivno, znači ne odmah 100% povećanje snage definirano prema injektorima, nego u postotcima 20% do 100% kroz recimo cijelu prvu brzinu)... Ovo je čak i neophodno kod većih količina nitra jer udarac na klipnjače nije trenutan, nego se postupno povećava...

 

Dalje pulsoidi imaju doživotnu garanciju. Nema ostajanja nitro solenoida otvorenog što se znalo događati kod NX, NOS, itd, pri čemu ili odleti hauba u zrak ili samo sjebeš motor...

 

Dalje, lajtunzi kod WONa su od najlona, manjeg promjera (tj. točno onoga koji treba biti), čime plin iz boce prelaskom u lajtunge neće preći u plinovito agregatno stanje, nego će ostati u tekućem stanju (iako će uvijek dio preći u plinovito stanje no u puno manjem omjeru nego kod NOS sustava sa debelim opletenim lajtunzima).

 

Dalje, dizne koje određuju količinu se nalaze odmah u solenoidima, čime "mjere" nitro još u tekućoj fazi i time su precizniji u isporuci. NX i NOS imaju dizne u samim injektorima, čime em što moraš imati brdo dizni (ako je direkt port) time još mjere pogrešno, jer će sigurno nitro preći u plinovito agregatno stanje nakon solenoida...

 

Kod Wizarda shodno tome nemaš one purge ventile jer nisu potrebni...

 

Kod wizarda iskoristivost boce je veća, tj. za istu količinu dobivenih konja (recimo 50), boca punjena nitrom kod wizarda će dulje trajati.

 

Wizardove boce imaju sigurnosne ventile koje lagano ispuštaju višak tlaka a ne eruptiraju (eksplodiraju) kao kod NX i NOS koje imaju eruptivni disk koji ispusti cijeli sadržaj boce nakon određenog pritiska, što ti može ugroziti život i još gubiš sadržaj boce.

 

Wizard ima bolje crosfire injektore koji bolje miješaju benzin i nitro.

 

Wizard ima najlonske lajtunge koji ne zadržavaju toplinu i time manje plin isparava u plinovito stanje prilikom prolaska kroz iste.

 

Wizard ima dobre kontrolere za progresivno špricanje (iako sam ja sam radio sebi kontroler za wizarda).

 

Wizard ima lijepe grijače boce sa zaštitnim slojem silikona da te ne opeku kad ih dodirneš i ima prekidače koji automatski održavaju tlak boce na određenom nivou (dok NOS i ostali sustavi reguliraju toplinu boce što nije direktno u vezi sa tlakom)...

 

Wizard je "digao" korištenje nitra nekoliko stepenica. Svi sustavi koriste generičke kineske injektore, dizne, solenoide, boce, ventile na bocama, dok wizard proizvodi svoje, koje su mahom od finotokarenih aluminijskih dijelova, ručnog rada i djeluju kvalitetnije i na sam pogled..

 

ZAKLJUČAK: Znači svi će sustavi dignuti snagu motora. wizard to radi ekonomičnije, isporuči deklariranu snagu sigurno (kod turbo motora i više nego je deklarirano) i manje potroši nitra u isto vrijeme, te je sigurniji za motor jer je AFR stabilniji zbog pozicije dizni u sustavu, te manjih najlonskih lajtunga. Isto tako je sigurniji jer se neće dogoditi da solenoid nitra zašteka, ostane otvoren i napuni usis sa nitrom. Sljedeće paljenje i hauba u zrak. Ili ako zašteka u vožnji, spaljivanje motora 100%. Isto tako, nemoraš zatvarati ventil na boci kad auto stoji dok kod ostalih moraš, upravo radi zaštekavanja solenoida..

 

I na kraju, wizard razvija novi sustav koji više neće uopće imati solenoide nego ventile sličnije pipama gdje će servo motor moći potpuno točno reći koliko konja hoćeš u određenom trenutku..

 

Wizard ima jako dobar forum, i dobru podršku za sve probleme oko instalacije i korištenja sustava... Ja bih uvijek, čak i nakon razlike u cijeni uzeo wizarda...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zex ti je suhi nitro koji ima elektroniku (piggyback) koja produžuje impuls injektora prilikom špricanja... Po meni po pouzdanosti iza WON-a i NOS-a i NXexpressa...

 

I naravno vrlo male shoot će podnijeti većina motora koja već ima benzinske injektore na knap...

Link to comment
Share on other sites

@mr.g

 

ajde kad vec imas volje pisat, napisi malo i o financijskoj strani.....npr. meni sad padne napamet da idem stavit nitro, koliko bi me ta igra izisla?? novo, polovno, sta sve triba i to??

 

naravno, isto pitan cisto informativno:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

WON ti je dosta skup. Recimo najjeftiniji je negdje od 600EU nadalje...

NOS i NX se nađu đabe po ebay, no regularna cijena im nije daleko manja od WON-a iako su daleko lošiji...

 

ZEX nije na cijeni možda polovni, noisto bar 400EU ti treba za tu igru...

 

No WON će ti novi biti bliže 1000EU nego 600EU ovisno o opcijama.. A sa nekim kontrolerom i grijačem i blabla ode to i dalje...

 

Moraš pitati Hica, jel još uvijek zastupnik za WON. I upiši na ebay NOS pa gledaj...

Link to comment
Share on other sites

lol, skupo jel?

a novi motor je 15 000e

600e u odnosu na 15 000e nije bas nesto

 

...pretjeruješ s ciframa...kakvih fakin' 15 tisuća eura...za 15 tisuća eura se složi čudovište od motora a ne kupi original serijski u ovlaštenog koncesionara koji radi s 300% maržama...

Link to comment
Share on other sites

Ako si ti gledao won što je totalno nevjerovatno, znaš kolika je vjerovatnost da se isto dogodi na NOS solenoidu? NOS solenoidi čak imaju reapiring kit i solenoid se mora reparirati svake godine da se to ne dogodi... WON nema repair kit...

 

Imaš li slike ili nešto o tome događaju da to nabijem na nos wizardu.. :lol: Točne podatke sa činjenicama, koji auto, koji vlasnik, koja boca, koji lajtunzi, koji kit? Jer ako mu dođem sa haha, zašteko ti kit će me odjebati..

Link to comment
Share on other sites

Ti si STVARNO tvrdoglav.

 

SR Žminj. Vicetog Golf 2 VR6 T 4motion. WON mokri nitro. Ventil je ostajao otvoren. Već sam ti napisao u jednom topicu.

 

Nema veze kolika je vjerojatnost jel se to može dogoditi NOS-u ,nego je stvar u tome da ništa, ali baš ništa na ovome svijetu nije savršeno...

Link to comment
Share on other sites

Ti si STVARNO tvrdoglav.

 

SR Žminj. Vicetog Golf 2 VR6 T 4motion. WON mokri nitro. Ventil je ostajao otvoren. Već sam ti napisao u jednom topicu.

 

Nema veze kolika je vjerojatnost jel se to može dogoditi NOS-u ,nego je stvar u tome da ništa, ali baš ništa na ovome svijetu nije savršeno...

lanos je savrsen :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ti si STVARNO tvrdoglav.

 

SR Žminj. Vicetog Golf 2 VR6 T 4motion. WON mokri nitro. Ventil je ostajao otvoren. Već sam ti napisao u jednom topicu.

 

Nema veze kolika je vjerojatnost jel se to može dogoditi NOS-u ,nego je stvar u tome da ništa, ali baš ništa na ovome svijetu nije savršeno...

 

OK. Jel direkt port, i jel cijeli kit wizardov ili je neznam prelazak sa NOS, boca NOS-a, lajtunzi od NOS-a itd...

 

I fakat ću ga pitati. Jer on garantira za njih. Pa da vidimo jel još kome zaštekao pulsoid. Jel Vice reklamirao? Jesu mu zamijenili?

Link to comment
Share on other sites

a da sada do kraja zaflejmam topic, koliko to cudo plinsko kosta za dizela? :hihi:

 

Mislim da je za dizela najbolje resenje staviti plin(lpg). Kolko do sada vidio povecanje snage je vece nego s nitrom, a litra plina je dosta jeftinija od litre nitra:)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...