Jump to content

Moja svakodnevnica


Recommended Posts

  • Replies 794
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pitanje:

 

Došao bi kod tebe na poliranje strojno, to mi je jasno....

 

ALi sada što je bolje:

 

# Strojno poliranje - 530kn (srednje abrazivna pasta+vosak Meguiars)

# Strojno poliranje - 650kn(gruba pasta+fina pasta+vosak Meguiars)

 

koja pasta treba ćeš odrediti kada vidiš auto, to mi je jasno, ali sada:

 

vosak Mequiars

Premaz voskom - 200kn

# Premaz teflonom - 250kn

# Premaz 100% carnuba voskom - 300kn

 

Što sad od ovoga uz poliranje uzeti?

 

100% Carnuba zvuči dobro, ali mi nije jasan teflon...

Link to comment
Share on other sites

Pitanje:

 

Došao bi kod tebe na poliranje strojno, to mi je jasno....

 

ALi sada što je bolje:

 

# Strojno poliranje - 530kn (srednje abrazivna pasta+vosak Meguiars)

# Strojno poliranje - 650kn(gruba pasta+fina pasta+vosak Meguiars)

 

koja pasta treba ćeš odrediti kada vidiš auto, to mi je jasno, ali sada:

 

vosak Mequiars

Premaz voskom - 200kn

# Premaz teflonom - 250kn

# Premaz 100% carnuba voskom - 300kn

 

Što sad od ovoga uz poliranje uzeti?

 

100% Carnuba zvuči dobro, ali mi nije jasan teflon...

 

teflon ti najduze drzi. bio sam kod Sase prosli vikend i posao je odradjen vise nego savrseno. Imas slike koju stranicu ranije od crvenog leona pa vidi dal' je dobro napravljeno. Takodjer sam i Arosu odveo na poliranje i ispalo je prva liga...Nikad nikakvih primjedbi. uvijek korektan, napavi posao vrhunski i definitivno prvi covijek koji pere moje aute a da to nisam ja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bliži nam se vrijeme blagdana i darivanja te sam i ja odlučio ponuditi neke svoje usluge po "blagdanskim cijenama"

 

 

Dubinsko kemijsko pranje-299kn

Premaz svim vrstama voskova-149kn

Pranje P&S 79kn

 

Cijena vrijede od 1.12 do 31.12.09

 

Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

koliko ti vremenski treba za kemijsko tj koliko auto treba biti kod tebe (dan ili dva sad po zimi) i koliko se naprijed moram najaviti?

 

 

računaj nekih 6-7h,ujutro mi ga ostaviš popodne ga podigneš

 

par dana prije mi se javi pa ti rezerviram termin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pruzas li mozda ovakvav tip usluga kao s linka:

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=79859&highlight=leather+conditioner+smell

 

S naglaskom na njegu laka i toliko detaljan pristup. Pranje felgi četkicom radim sam ovako i onako, motornog prostora također.

 

Koliko sam čitao onaj cjenik s prve stranice nisam nasao ili nisam dovoljno pazljivo gledao kada sam trazio među hrpom usluga.

 

Ako pruzas ovako nesto koliko bi to kostalo ?

 

Da li svoje usluge klasificiras kao autopraonu s malo modernijim uslugama njege laka i unutrasnjosti ili baš isključivo kao profi detailer kao primjerice ovi britanci? Pitam iz razloga što dosta ovih profica iz britanije recimo ima svoje prostore gdje rade detailing i prakticki u 80% slucajeva im ljudi dolaze isključivo i samo zbog tog full programa ( kao s gore navedenog linka ) dok klasična pranja unutarnja i vanjska nisu na takvom naglasku.

 

Čini mi se da je kod nas ovaj postotak totalno u obrnutom omjeru tako da 80% otpada na klasična pranja i čišćenje dok svega manji broj ljudi se odlučuje na tretman kao s ovim Lambom..

 

Ekipa spominje da za neke full programe uzimaju 3-5 dana posla a čak za neke skroz posebne ovisno o skupoći auta ili zahtjevnosti stanki daju objasnjenje kako za takeve projekte uzimaju za pravo reci da postoji no time limit pa mi je stoga malo čudno kad ljudi kazu ''dovezi ujutro i navečer je gotov'' . Tako je recimo meni bilo kod Bobe kad sam isao s maminim autom...nije da pljujem al daleko je on od detailera a u jednu ruku se klasificira kao takav..

 

 

 

@Drake pitao si za krpu...

 

Evo moje: Meguiars Lambswool Wash Mitt

 

dsc04606_1307a.jpg

 

dsc04607_d7001.jpg

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

Svig če ti navečer odgovoriti, ali u kratko, najviše vremena treba za poliranje, pogotovo ako je auto jako zagreban, pa treba s grubom, pa finom polirkom, te treba dugo za kemijsko čiščenje...ovo sa detailingworld-a Svig radi....samo di je problem, takav tretman košta i do 100 eura, a ko će to kod nas platiti....i velika stvar je opreme i kemija, Svig je u zadnje vrijeme puno uložio i vjeruj mi to košta...pa ga moraš shvatiti, on bi htio biti profi detailer, ali nema toliko klijantele kod nas, pa čovjek ima i normalne programe pranja...ali on to radi i dobro je opremljen, samo se treba dogovoriti s njim...i ovaj Mitt i nije baš nešto..

Link to comment
Share on other sites

Svig če ti navečer odgovoriti, ali u kratko, najviše vremena treba za poliranje, pogotovo ako je auto jako zagreban, pa treba s grubom, pa finom polirkom, te treba dugo za kemijsko čiščenje...ovo sa detailingworld-a Svig radi....samo di je problem, takav tretman košta i do 100 eura, a ko će to kod nas platiti....i velika stvar je opreme i kemija, Svig je u zadnje vrijeme puno uložio i vjeruj mi to košta...pa ga moraš shvatiti, on bi htio biti profi detailer, ali nema toliko klijantele kod nas, pa čovjek ima i normalne programe pranja...ali on to radi i dobro je opremljen, samo se treba dogovoriti s njim...i ovaj Mitt i nije baš nešto..

 

E pa to me zapravo najviše zanima da mi čovjek iz prve ruke kaze. Najviše me se dojmila njega laka i znanje koje ima taj sta je Lamba radio!

 

Ja sam za takav tretman spreman dati i 200€ ako ne i više a vidim da i sam kuzis da je kod nas problem dati i 100€ za slično. Odatle i moja pretpostavka kod nas nazalost nema klijentele koja bi tražila isključivo samo to pa praktički glavni kruh moraju odrađivat klasična vanjska i unutarnja pranja dok ovakve šminke su u drugom planu.

 

Sta se tiče krpe malo sam istrazivao i sve je to prakticki tu negdje. razlika u boji obliku i veličini. Ok postoje i skuplje i jeftinije, ja sam uzo ovu Meguiarsovu i za mene kao amatera je dobra jer je u svakom slučaju bolja od obične tvrde spužve!

 

Dao sam za nu 8 funti. IStina je da je bilo i onih za 20 ali koja je razlika neznam..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...