Jump to content

Moja svakodnevnica


Recommended Posts

Mislim da nikakva spuzva pa cak ta non siliconized nemoze biti bolja od mitt-a cisto zbog svoje konstrukcije i čvrstoče. Poanta mitt-a je da se prljavstina doslovce zabada u krpu dok ju spuzva uspješno gura tj trlja po njoj..

 

sad da rezimiramo, ovo je vec filozofiranje. Kupio sam krpu jer je bila 8 funti i zato sta mi se moja spuzva raspala nedavno. Daleko od tog da ovo gore navedeno nije točno ali..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 794
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

sada samo SVIG pere, a na tim praonama ću samo ispirati auto kada sa mnegdje na putu....

 

Sve Pohvale za SVIG-a... cijena je odlična za uslugu... dolazim opet kada zatopli:)(I kada asfaltiraš ulicu jel mi je 15min trebalo da izađem od tamo:D)

 

Joj nemoj mi spominjat tu ulicu,pričao sam ti kakvih sve problema imam zbog toga,nadam se da će je ubrzo popravit

Link to comment
Share on other sites

E pa to me zapravo najviše zanima da mi čovjek iz prve ruke kaze. Najviše me se dojmila njega laka i znanje koje ima taj sta je Lamba radio!

 

Ja sam za takav tretman spreman dati i 200€ ako ne i više a vidim da i sam kuzis da je kod nas problem dati i 100€ za slično. Odatle i moja pretpostavka kod nas nazalost nema klijentele koja bi tražila isključivo samo to pa praktički glavni kruh moraju odrađivat klasična vanjska i unutarnja pranja dok ovakve šminke su u drugom planu.

 

Sta se tiče krpe malo sam istrazivao i sve je to prakticki tu negdje. razlika u boji obliku i veličini. Ok postoje i skuplje i jeftinije, ja sam uzo ovu Meguiarsovu i za mene kao amatera je dobra jer je u svakom slučaju bolja od obične tvrde spužve!

 

Dao sam za nu 8 funti. IStina je da je bilo i onih za 20 ali koja je razlika neznam..

 

 

Sam si sve rekao,nažalost kod nas nije ni približno slična situacija kao kod engleza ili amerikanaca koji su spremni za zakav tretman platit 500$ i više.

Večinu vremena mi uzima klasično pranje koji i ljudi najviše traže ali nadam se da če se i to promjenit te da če biti više tih detailing paketa .

Sve ovo kaj rade profi detaileri mogu ti i ja napravit samo nemam tako veliki izbor kozmetike i profi opreme (imam sve kaj treba imat), pošto većinu toga se treba naručivat izvana.

Link to comment
Share on other sites

A šta se tiće cijene to se dogovara kada Vi dođete do mene,kažete mi što toćno želite i onda možemo prićat o cijeni ,ovako bubat napamet neke cijene i nije baš pametno ali u svakom slučaju ne padaju mi na pamet neke astronomske cifre,trebate Vi bit zadovoljni s cijenom i ja

Link to comment
Share on other sites

Hm znaci kod nas ce tako nesto pričekat jos sigurno 2-3 godine..a i to je upitno

 

Vidjet čemo nadam se da če biti toga sve više, zato sam se ja pokušao prilagodit svim klijentima znači onima s R4 i onima s M3

Link to comment
Share on other sites

Da..

 

ma problem je sto ljudi to kod nas neznaju cijeniti. Vani se takav posao gleda skroz drugim očima. Vani je vrijeme najbitnije a to je ono cega ljudi nemaju dovoljno. I onda kad ti on doveze auto i ti mu u 24/48h napravis ovakvo čudo onda samo mozes zamisliti koliko je on spreman platiti za takav posao. A kod nas ekipa sjedi i drka kurac po cijele dane i nepada mu napamet nekom za tako sto platiti koliko to zaista vrijedi.

 

A i bojim se da kod nas tako sto nece nikada doseci onaj nivo kao vani...( cjenovno gledajuci )

Link to comment
Share on other sites

Da..

 

ma problem je sto ljudi to kod nas neznaju cijeniti. Vani se takav posao gleda skroz drugim očima. Vani je vrijeme najbitnije a to je ono cega ljudi nemaju dovoljno. I onda kad ti on doveze auto i ti mu u 24/48h napravis ovakvo čudo onda samo mozes zamisliti koliko je on spreman platiti za takav posao. A kod nas ekipa sjedi i drka kurac po cijele dane i nepada mu napamet nekom za tako sto platiti koliko to zaista vrijedi.

 

A i bojim se da kod nas tako sto nece nikada doseci onaj nivo kao vani...( cjenovno gledajuci )

 

Baš tako.

 

Kada sam bio u Mađarskoj tamo sam se našao s čovjekom koji je imao svoj detailing servis u SAD-u a sada to radi u Mađarskoj pa sam ga pitao da malo usporedi te dvije zemlje kaj se tiće tog posla.Kaže dok je bio u americi živio je od toga kao car i ljudi su ga gledali i cijenili kao vrhunskog stručnaka a sada ga nitko ne cijeni i gledaju na njega kao da čisti javne wc-e. Još kaže da je prošlu zimu jedva uspio izgurat da ne bankrotira,samo ga je prodaja te kozmetike održalana životu.On se bavi isključivo detailingom ne radi klasična pranja a čovjek je fakat vrhunski ekspert kaj se tiče svog posla.

Tak da nije samo kod nas takva situacija.

Link to comment
Share on other sites

A šta se tiće cijene to se dogovara kada Vi dođete do mene,kažete mi što toćno želite i onda možemo prićat o cijeni ,ovako bubat napamet neke cijene i nije baš pametno ali u svakom slučaju ne padaju mi na pamet neke astronomske cifre,trebate Vi bit zadovoljni s cijenom i ja

 

Čišćenje kontaminata, grubo poliranje, fino poliranje, sintetički vosak, polusintetički i na kraju prirodni.

 

kn?

Link to comment
Share on other sites

Čišćenje kontaminata, grubo poliranje, fino poliranje, sintetički vosak, polusintetički i na kraju prirodni.

 

kn?

 

Računaj nekih 600kn s tim da sealant(sintetika) treba bar nekih 17-18h stajat na autu da bi stavljao carnubu(prirodni)

znači auto bi trebao bit kod mene 2 dana ili da drugi dan dođeš ponovo do mene na završno voskanje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

svig...malo mi se prolio danas onaj jebeni omv miris neki...po sicu...ja sam odmah pobrisao kao s necim...ali mi je ostala ogromna mrlja na tkanini...:doh: sutra cu bolje vidjet bas po danu...

 

daj mi reci...jel to mozes s necim isprat ili nes?:huh:

Link to comment
Share on other sites

svig...malo mi se prolio danas onaj jebeni omv miris neki...po sicu...ja sam odmah pobrisao kao s necim...ali mi je ostala ogromna mrlja na tkanini...:doh: sutra cu bolje vidjet bas po danu...

 

daj mi reci...jel to mozes s necim isprat ili nes?:huh:

 

Navrati do mene pa čemo to riješit:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Kemijsko i poliranje Audia,nažalost slike samo poslje tretmana pošta nisam imao fotić kod sebe kada sam ga počeo raditi

Za sve to mi je trebalo nekih 10-11h rada

 

dsc05088g.jpg

dsc05102sj.jpg

dsc05106f.jpg

dsc05109oy.jpg

dsc05095q.jpg

dsc05094v.jpg

dsc05087r.jpg

 

 

Murano je trebao samo malo kvalitetnije klasično pranje,ništa posebno nisam radio na njemu

 

dsc05112h.jpg

dsc05114z.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja bi još jedno poliranje i voskanje:o

 

Odkad sam otišao od tebe auto je u garaži.. jedino je izašao 2 dana poslije na pranje :)

 

Tak i treba!!!:thumbsup:

 

Vani vrijeme za ubit se,katastrofa!

 

Na proljeće možemo još jedan sloj voska bubnut da zablista u punom sjaju.he he

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...