Jump to content

Presvlačenje siceva, volana, mjenjača i interijera u kožu thread


Recommended Posts

Moje "ugodno" iskustvo,kak mi je auto na lakiranju reko ajde da odnesem krov,stupove i volan na taprciranje.

Sjedala od pasata mi je u auto uspio stavit samo jedan lik od 4 koja sam pitao i ponukan tim pozitivnim iskustvom ajde da covjeku napravim malo prometa jos kad vec dobro radi svoj posao.odnio sam krov prije skoro 4 tjedna na tapeciranje i rekao mu da mi nije jako hitno da bolje napravi polako pa kak treba i da odstoji kod njega par dana da se posusi ljepilo nego da se zuri bezveze.krov je stajao na mjestu 3 tjedna jer sam dva put banuo provjerit kak ide i ga nije bilo u radioni al vidio sam da krov stoji kak sam ga ostavio.za cijenu nisam ni pitao iskreno jer mi je bilo bitno da bude napravljeno kak treba kad se vec cijeli suto slaze da bi lik to zaljepio u jedno jutro jer kao cekao je materijal tri i pol tjedna lol i naravno da krov prakticki na svakom pregibu ima nabor.nisam isao po krov jer sam bolestan nego sam frenda zamolio da ode po to,kad sam vidio par dana kasnije kak to izgleda pao mi mrak na oci,naravno da on prek telefona mene uvjerava da to tak mora bit ubiti nabori na pregibima lol

Materijel je bas za to,znaci rastezljiv i sa spuzvicom tako da nije do toga jer sam ja htio krov u alcantaru al me lik odgovorio od toga vjerojatno jer mu se nije dalo to radit..

Volan je isto sfusao to je frend mu prigovorio odma kad je dosao po to i popravio ga je odma,cijena za krov je bila 1000kn i za volan 400kn (s time da sam morao odma ostavit 800kn za sigurnost kao jer on ima puno nenaplacenog posla) kaj je po meni ok al onda je mogo rec vecu cijenu da napravi kvalitetnije ovak ce imat dupli posao htio ili ne..

Lik ima radionu u resniku,odma sa slavonske desno i 300m dalje je restoran na ciji se parking ude i tamo je on sa straznje strane neznam opce kak se zove radiona jer nigdje ne pise tako da znate ga izbjegavat..

Edited by mario84
Link to comment
Share on other sites

a jebemu samo krov 1000kn ? ?

 

to je puno previše, blizu bj uzima oko 400kn ako je bez šibera i ispaden BEZ I JEDNOG NABORA ! imam i sliku negdje krova svog

 

Sad je kasno,sad je krov u autu i odpelat cu mu ga pa nek sam vadi krov van ak mu nije bilo lakse kad sam mu donio skinut krov mozda ce mu bit lakse da sam sve izvadi i napravi..

Link to comment
Share on other sites

zato sam si ja krov sam tapecirao u crno i jesam se napatio, ali nema ni jednog nabora, ima jedna greška koja se ne vidi i samo ja znam za nju.. :D

 

ali zato više ne bih to nikome radio pa ni za soma kuna.. :D

 

ja sam Berakoviću nosio trokraki Nardi i to kaj je prvi put napravio - kriminal, reko gospon Boris najte se ljutit, ja znam da možete bolje, jer sam vidio vaše uradke, pa ja bi bio jako nesretan da to gledam svaki dan u autu, bla bla.. :D i čovjek si isti dan dao truda i napravio 9/10.. uzmimo u obzir da je prva verzija bila valjda 2,5/10.. dvije godine je prošlo, koža je odlična, sad je taman zategnuta koliko treba nakon x ciklusa stezanja i širenja..

Link to comment
Share on other sites

Krov je najlakše napraviti. Jedan dan posla ako se čeka sušenje.

 

Istina, ja sebi složio krov u Golfu II. Malo zajebancije, natezanja, ali je ispalo odlično.

 

Samo treba paziti na to koje lijepilo i koliko ga se koristi. Više se ne sjećam, to sam prije 10god radio valjda. :)

Link to comment
Share on other sites

Krov je najlakše napraviti. Jedan dan posla ako se čeka sušenje.

 

sad bi ti dao krov iz mazde i materijal s kojim sam ja radio da vidim kakve ćeš početničke greške napravit i onda ću ti reć nije teško.. a dam ruku rezat da će ti krov biti grbav jer ne znaš što te čeka s materijalom koji ima spužvu.. s alkantarom i materijalima koji nemaju spužvu je x puta lakše..

 

a i da je tako lako onda bi tapetarima to bio pičkin dim.. vidio sam krovove iz vitruma, matusa i od Berakovića i to bi moja kćer u prvom razredu osnovne bolje napravila..

Link to comment
Share on other sites

a jebemu samo krov 1000kn ? ?

 

to je puno previše, blizu bj uzima oko 400kn ako je bez šibera i ispaden BEZ I JEDNOG NABORA ! imam i sliku negdje krova svog

 

Moze slika i neki kontakt?

 

kako to ispada na krovu koji ima mekano platno? Ili još bolje..di ima za kupiti alkantara da pa probam sam to na Octavii napraviti?

Link to comment
Share on other sites

@Mario NIKAD, NIKAD NEMOJ VISE NIKOME RECI DA TI SE NE ZURI, SAMO DA DOBRO ISPADNE DOBRO- NIKAD.

 

jedino kaj tad oni cuju u glavi je ne zuri mu se=baci na stranu i radi drugo.

Cijena je debelo prenapuhana, al nazalost na greskama se uci.

Ovaj moj tapetar presvlaci krov za 400-500kn ovisi kakav je i vidio sam 2 uradka kad sam bio tamo i pitao ga da izgledaju ko novi zasto ih tapeciraju, na sto mi je on odgovorio da su to gotovi koje je tapecirao :D

Edited by KA2001MR
Link to comment
Share on other sites

A kaj sad na greskama se uci,ja sam isao tamo jer mi je vec jednu stvar dobro napravio pa nema razloga da drugu sfusa al eto uspjelo mu je,sad za par dana kad preuzmem auto odpelat cu mu ga pa nek se igra dok ne napravi dobro ko mu je kriv kad iz prve nije uspio..

Link to comment
Share on other sites

ak me dobro sjećanje služi mattas je davno stavljao slike di je sam presvlačio krov i sudeći po slikama ispalo mu je vrhunski.....

 

ma i meni nešto slično u glavi, ali htio sam reći da nije tak jednostavno kak se čini, a to ovisi o x faktora, za početak linijama krova, podlozi, materijalu, ljepilu, temperaturi zraka, položaju venere u jupiteru i tak.. :)

 

spužva je najzajebanija i ako na nju vršiš koncentrirani pritisak nakon što ju zalijepiš, a ljepilo se nije posušilo spužva ga popije i ne vrati se - i najčešće zbog toga bude sve grbavo i puno "rupa"..

 

nagledao sam se uradaka majstora po zg i hvala lepa, svi koji su vidjeli moj krov misle da sam ga platio barem 100 eura i pitaju di sam to radio..

Link to comment
Share on other sites

osobno ne shvacam kako si jedan profesionalni tapetar moze dopustit da mu se desi ijedan nabor! to je samo dokaz njegove povrsnosti i(li) nesposoebnosti. Evo par slika sto sam ja radio za jednog decka, krov je od Audija a3, jako zahtjevan...i naravno predao sam ga bez ijednog nabora..kako i treba biti. ispricavam se zbog kvaliteta slika, nadam se da ce se ipak nesto vidit

 

PC220103.jpg

PC220104.jpg

PC220107.jpg

PC230110.jpg

PC230115.jpg

Link to comment
Share on other sites

Istina, ja sebi složio krov u Golfu II. Malo zajebancije, natezanja, ali je ispalo odlično.

 

Samo treba paziti na to koje lijepilo i koliko ga se koristi. Više se ne sjećam, to sam prije 10god radio valjda. :)

Metapren ili Neostik. Ovaj prvi je bolji.

 

sad bi ti dao krov iz mazde i materijal s kojim sam ja radio da vidim kakve ćeš početničke greške napravit i onda ću ti reć nije teško.. a dam ruku rezat da će ti krov biti grbav jer ne znaš što te čeka s materijalom koji ima spužvu.. s alkantarom i materijalima koji nemaju spužvu je x puta lakše..

 

a i da je tako lako onda bi tapetarima to bio pičkin dim.. vidio sam krovove iz vitruma, matusa i od Berakovića i to bi moja kćer u prvom razredu osnovne bolje napravila..

Pretpostavka je majka svih zajeba...osobno bi si i sjedala tapecirao da znam i imam šivaću mašinu.

 

Dobro vas sjećanje služi...

Link to comment
Share on other sites

ne znam što te mučilo, ja sam radio s bisonom, eto krov je isti kakav je bio i prvi dan, a bio je na temperaturama od -15 do +50..

 

 

 

pa nije da me mucilo kod postavljanja, nego me muci sad jel mi se ta polovica krova koja je ljepljena sa bisonom objesila, dok polovica koja je bila napravljena sa tesa ljepilom drzi ko kad sam ju zaljepio :lol:

Link to comment
Share on other sites

ne znam, ja sam prvo podlogu impregnirao ljepilom i tek kad se to malo skrutilo sam počeo ljepit, potrošio sam tri velike kantice jer mi je krov dosta popio i evo baš uzeo ovaj komadić kad sam testirao ljepljenje i da ga skinem sam ga morao pokidat.. :D ovo tu.. :)

 

fotografija6resedit.jpg

 

Prez, tnx.. :thumbsup:

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Moze malo o materijalima?

Sto si koristio kill?

 

Trebam neki tanji crni materijal. Gdje nabavljate, cijene, iskustva?

Treba mi za krov i sva tri stupa. Ovaj bison drzi i na plastikama i na krovu/tapecirunzima?

 

I da li znate gdje mogu kupiti materijal koji je kao koza, ali ima reljef po sebi (npr vw golf mk3 mk4 kako dodje na vrhu tapecirunga). Mislim da nije koza, iako izgleda tako, gumirana plastika. http://img.photobucket.com/albums/v622/orange_baroon/root/cice/11052012228_800x600.jpg

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...