Jump to content

Izmjena zupčastog remena - savjeti


Recommended Posts

Spremam se promijeniti zupčasti remen na svojoj Nubiri, i normalno prizdarijice poput španera, vodene pumpe... Malo sam googlao i ne bi trebalo biti komplicirano, da li netko ima kakav poseban savjet? Da li postoji kakav poseban način za odzračivanje sistema hlađenja? U autu imam crveni Polar antifriz, zna li netko gdje ga nabaviti, ili mogu staviti neki drugi crveni (brijem da da)? I tako, posavjetujte me:lol: Za ići k mehi se nema para:dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

Spremam se promijeniti zupčasti remen na svojoj Nubiri, i normalno prizdarijice poput španera, vodene pumpe... Malo sam googlao i ne bi trebalo biti komplicirano, da li netko ima kakav poseban savjet? Da li postoji kakav poseban način za odzračivanje sistema hlađenja? U autu imam crveni Polar antifriz, zna li netko gdje ga nabaviti, ili mogu staviti neki drugi crveni (brijem da da)? I tako, posavjetujte me:lol: Za ići k mehi se nema para:dance3vs1:

 

Jedini savjet koji ti mogu dati je , .....otidji kod mehanicara da ti to napravi, jer se s distribucijom, ako to nisi nikad radio, .......nije za igrati.

Mogao bi te popravak u eventualnom problemu nakon nestrucne promjene deseterostruko kostati.

Link to comment
Share on other sites

mogu staviti neki drugi crveni (brijem da da)? I tako, posavjetujte me

 

Možeš, nema brige.

 

Jedini savjet koji ti mogu dati je , .....otidji kod mehanicara da ti to napravi, jer se s distribucijom, ako to nisi nikad radio, .......nije za igrati.

Mogao bi te popravak u eventualnom problemu nakon nestrucne promjene deseterostruko kostati.

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Kimi, a što da ti kažem, jedva sam skupio za dijelove, a moram kupiti i barem 2 zimske gume da me opet ne vrijeđaju na forumu:lol: Našao sam opisanu proceduru, ne treba neke specijalne alate ni blokade, osim za za zakrenuti vodenu pumpu, a to će ići papigama. Mijenjao sam nekad na Kadettu, ali tamo je bilo duplo manje bregastih i španera:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

uzmi korektor i samo si zacrtaj remenice bregastih i donju remenicu na kuciste negdje PRIJE skidanja remena, i samo trati nazad

 

 

jedino moras pazit da ne pretegnes ili ne ostavis prelabavim zubcasti remen... a to i je tricky part.. pogotovo sto se na nekim autima motor kad se zagrije remen se sam od sebe naspana i bude pretegnut i lako pukne

Link to comment
Share on other sites

jedino moras pazit da ne pretegnes ili ne ostavis prelabavim zubcasti remen... a to i je tricky part.. pogotovo sto se na nekim autima motor kad se zagrije remen se sam od sebe naspana i bude pretegnut i lako pukne

 

Pa kaj nije španer na feder pa sam zateže kolko treba? :huh:

Link to comment
Share on other sites

kako koje auto, neki imaju automatski zatezac kojeg treba ustimati da tocno nateze koliko treba, a neki imaju fiksno, pa koliko nategnes nategnes :)

 

btw na novijim autima se ne sjecam ako sam ikad vidio fiksni natezac, to stariji auti imaju

Edited by the-rider
Link to comment
Share on other sites

Da ne misliš ti na klinasti

 

oooooo sad ćemo se i vrijeđat? :P

 

znam ja dobro razliku između klinastog i zupčastog....

 

i btw. većina dizela na bosch pumpu ima 2 zupčasta, jedan vrti ventile a drugi bosch pumpu

 

i da, 300kn za klinasti? lol! i da, Primera ima 3komada klinastih :) (sad će opet da krivo pričam)

Edited by SvenDaMan
Link to comment
Share on other sites

oooooo sad ćemo se i vrijeđat? :P

 

znam ja dobro razliku između klinastog i zupčastog....

 

i btw. većina dizela na bosch pumpu ima 2 zupčasta, jedan vrti ventile a drugi bosch pumpu

 

i da, 300kn za klinasti? lol! i da, Primera ima 3komada klinastih :) (sad će opet da krivo pričam)

 

Nesto si krivo napisao.

Koliko ja znam, niti jedan motor nema na bosch pumpi 2 remena.

Moze imati pogon bosch pumpe sa bregaste ( VW-i pet i sest cilindara, Nissan, Volvo, ...), ili direktno zasebnim remenom s radilice ( Ford )

Link to comment
Share on other sites

vw t4 2.5 tdi ima zasebni zupčasti za bosch pumpu.

 

a di je sven napisao da na pumpi ima dva remena? ti krivo čitaš ;)

 

Jbg, sad sam skuzio sta je htio reci.:) Ja bi napisao: vecina dizela koji imaju bosch pumpu.... umjesto "vecina dizela na bosch pumpu imaju...."

Malo je cudno napisano.:)

Ali, sve pet:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...