Jump to content

CitiuS per4manceCHIPtuning - JAPAN tuning


CitiuS

Recommended Posts

moguce je, ako ne koristis advance mapu, nego ju postavis u 0, a u base mapi radis normalno, kao da advance ne postoji.

 

kad zavrsis, smanjis base a razliku dodas u advance i stvoris si security offset.

ako to nisi znao....a vjeruje da jesi i samo provociras....onda nemam rijeci.

 

a ako si znao...zasto provociras?

 

samo pokazujes do ne znas ili da provociras, a kao fol, postavljas se s visoka i pitas glupa pitanja.

 

opca javnost ne mora znati kako tko radi, vazno je da li dobiju vrijednost za svoj novac.

 

nauci se da pljuvanje ne donosi rezultate, niti prozivanje po forumima, s cime se vecina bavi vec godinama, nego rezultati sa trka, koje SAM postignes.

 

SAM znaci kada nesto napravis od NULE. Svaka cast podesavanjima gotovog automobila, te razumijevanju telemetrije koja vecini ne bi bila jasni ni da 100 godina u nju gledaju, ali razlika izmedju SAMOSTALNOG POSLA i ODGOVORNOSTI kojuona nosi, i rada u timu od XX ljudi je nebo i zemlja.

 

kod mene je jednostavno, ja kad mi nesto nije jasno, ne znam, PITAM i nije me sramota

 

tak je, rezultati s trka, od Formule student do WTCC-a a ti HIC ????

 

a sta ti to radis,osim sto kupujes gotove dijelove i slazes, gdje je tu 0 ... sta ti onda ne podesis WTCC pa budes brzi od 15-tak SVJETSKIH vozaca,kad je to luk i voda

 

Hic kratko i jasno

 

koliko si puta bio kod sudca zbog nekakve greske u bilo kakvom FIA automobilistickom natjecanju ( na to ti ide vozac i team manager ako ne znas - a ja sam ove godine bio sve u teamu,od team managera,race engineera,dadilje,psihologa,novinara ...... )?

 

na koliko si briefinga sudjelovao ?

 

na koliko si uopce staza bio aktivno,znaci na pit wallu ?

 

koliko si puta rekao vozacu,pusti gas, pazi gume, stisni i ne daj ......

 

i onda nesto pricaj meni ili bilo kome o trkama OK ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ne znas ti kaj je trka ni da te pogazi f1...pusti te price i kuhaj kavu i dalje colaku. a njemci mu slazu elektroniku ;)

 

zato, kad SAM nesto napravis....onda imas pravo glasa...a kuhaci kave i ostala ekipa, samo kuha dobru kavu.

Link to comment
Share on other sites

ne znas ti kaj je trka ni da te pogazi f1...pusti te price i kuhaj kavu i dalje colaku. a njemci mu slazu elektroniku ;)

 

zato, kad SAM nesto napravis....onda imas pravo glasa...a kuhaci kave i ostala ekipa, samo kuha dobru kavu.

 

:lol::lol::lol:,ne doci cu kod tebe da mu slazes ELEKTRONIKU, 10 puta bolji chiperu od svih u galaksiji :lol::lol:, Dart Lord Hic ,kad ono 50kg balavac !

 

a tko si ti da nekom dajes ili oduzims pravo glasa,pa ti niti gume na znas napumpati ....

 

a SAM si napravio ...... sta ? osim 20 topica o 1000+Hp projektima,od kojih su ALI BAS SVI propali , nevjerovatno

 

a da probas s nekim ?:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Da nas trojica se znamo već preko 15 godina... :naughty::thumbsup:

 

 

 

eeee...

 

 

a kaj tak puno:D:D

 

 

 

 

 

moraju ljudi znati da su ovo kvalitetna prepucavanja ljudi koji se znaju u zivo i koji se poznaju, a ne da misle da se 2 frajera svadaju koji ne poznaju rad jednoga i drugoga...

 

kuis, pusa:rofl:

Link to comment
Share on other sites

ja ne gledam trke kosilica, sam wrc. to voze pravi muskarci, a dececi po krugu zuje sa kosilicama.

 

to je za nas balavce od 50kg ultimativni sport, ove kosilice su za debele stare krmke.

 

http://i34.tinypic.com/2ymhrpf.jpg evo ti i tu....skoro ko 2 i pol kosilice. skoro, a?

 

BRAVO, HIC ,BRAVO napokon dobar odgovor,a kljucni naglasak na ovo GLEDAM

 

vis ja SUDJELUJEM u utrci WTCC-a i to SAM, ja , sam,nitko me ne drzi za ruku, samostalno stojim na zidu,kuzis, ....:lol::lol::lol: i najgore vicem vozacu, gas,kocnica,lijevo,desno ..... a posto tamo samo dececi voze onda mora slusati

 

znaci HIC kad budes u WRC-momcadi onda smo RAVNOPRAVNI - do tada :lol::lol::lol::lol:... nemas pravo glasa vise :lol::lol:,

 

probaj ti u Beckim djecacima,tam primaju ove koji jos nisu u pubertetu :lol::lol: a imaju glas :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zasto je moment tako cudan(raste stalno do blokade)? Boost creep ili los boost controler ili los odabir turbine ili nesto trece?

 

 

jer sam boost podigao tek iza 6000, ako prije otvorim turbo, proklizu kotaci, zato je moment cudan. a i motor se nije vrtio dokle je mogao, samo do 7500. snaga raste i dalje!

Link to comment
Share on other sites

ha?

LOS?

zasto?

ja bi volio kad bi mi bio ovakav moment.

(e sad bezzajebancije molio bi meni neukom da se objasni zasto je ovo los meoment)

 

moja pretpostavka je da je vjerojatno vlasnikova zelja bila da se auto ponasa ko da ima kompresor tj da moment raste kako stisces papucicu gasa tj sa okretajima

Link to comment
Share on other sites

jer sam boost podigao tek iza 6000, ako prije otvorim turbo, proklizu kotaci, zato je moment cudan. a i motor se nije vrtio dokle je mogao, samo do 7500. snaga raste i dalje!

 

Jel ima opasnosti za motor kada moment i dalje raste u tako visokim okretajima? Pogotovo mislim na klipnjace, lezajeve radilice itd?

 

Klip će izdrzati sve osim ako ne knockne ili poraste EGT

Link to comment
Share on other sites

ovaj auto inace na cesti ima drugaciju krivulju, jer turbo odmah ima tlak koji je potreban, ovo je sam za dyno, kako bi se izmjerila snaga.

 

jer, vlasniku je bio vazniji broj, a ne sto pobjedjuje konkurenciju ko od sale....

 

najzanimljivije je sljedece:

 

DRUGI DAN je skinuo bregaste i vratio serijske, te se cudio kako mu auto odjednom nejde. I htio je da dodjem HITNO u Ljubljanu, jer on ima trku u petak!!!

 

Kako naravno to nije bilo moguce, radi ostalih stranaka koje su cekale kod mene u redu, odbio sam, rekavsi neka vozi sa ovim bregastima, a u ponedjeljak cu mu doci u Lj i sloziti na druge bregaste.

 

I to mi je sada bivsa stranka :):):):)) nakon psovki, poklopio sam slusalicu usred njegovog monologa i nikad mu se vise nisam javio.

 

Poanta: ne kupujete covjeka, kupujete proizvod. Pazite kako se dogovarate i STO zelite. Sve drugo kasnije, kostat ce vas i vaseg tunera ZIVACA, VREMENA i NOVACA. Zato, pamet u glavu, jer svi njegovi novci nisu mu mogli kupiti vrijeme koje mi treba da mu tako nesto napravim, dok me ceka troje drugih ljudi, koji su strpljivo cekali da zavrsim upravo NJEGA.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

E to se događa.. Zato ja u taj posao nebi ni u ludilu ušao... :)

 

2josey: Moment mora biti što je moguće ravniji kroz što šire područje okretaja... Tada imaš konstantan udarac u leđu i lako se kontrolira auto...

 

 

moment morao padati pod 45st.,to bi valjda nas WRC samostalni tuner morao znati :lol: al cuva za sebe , jel onda i samo onda se vozis s konstantnom snagom :) i tako se i rade WRC-auti :cheer: sto je nas WRC one man team uvidio u prodriveu kad im je davao instrukcije :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

moment morao padati pod 45st.,to bi valjda nas WRC samostalni tuner morao znati :lol: al cuva za sebe , jel onda i samo onda se vozis s konstantnom snagom :) i tako se i rade WRC-auti :cheer: sto je nas WRC one man team uvidio u prodriveu kad im je davao instrukcije :lol::lol:

 

Šta to znači da bi boost pri dnu trebao biti veći a poslije padati? Ali tako ne dobiješ neku veliku snagu za SR, a ubijaš momentom getribu i motor svaki dan...

 

Ja sam kod sebe složio tako da nakon 4000rpm boost poraste na 0.9bar i bude konstantan do blokade...

 

Sad vjerovatno moment pada iako je boost konstantan zbog blabla ali neznam pod kojim kutem..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...