Jump to content

Objašnjenje specifikacija ulja i preporuke


Gabre

Recommended Posts

Ovo.

 

Izmjena ulja u solo aranžmanu košta 300-400kn, a motor će dugotrajno puno bolje raditi, manje goriva trošit i ukupni vijek će mu bit duži. Ne isplati se štedit na ulju.

 

Ja bih još osim ulja dodao i svjež filter za zrak kad god je to moguće. Također jeftina sitnica, a radi veliku razliku.

 

Pojasni, hoćeš reć da ulje + ruke (naše jer si rekao solo aranžman koštaju 300-400kn) ili hoćeš reć da netko uzme 300-400kn za izmjenu ulja? :)

 

Btw ja i dalje nemislim da na najobičnijim cestovnim vozilima koja nas voze od točke A do točke B uz normalnu vožnju i nekih 1400-1600ccm i 100tinjak konja treba mjenjat ulje svakih 5t km (jer i to ulje košta cca 112kn/l u mom slučaju npr), ako se varam...:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Zavisi koje ulje, cijena varira, ali mi recimo naplacujemo pola sata izmjenu ulja i filtera, s time da sad imamo zimsku akciju i sve je na -20%, a tak i onak poznatima i sa foruma ekipi dajemo popust pa na kraju i nije skupo.

 

relativan je pojam skupo, nekome je skupo dati 500kn, a nekome nije, sve to ovisi od mogucnosti

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koje ulje, cijena varira, ali mi recimo naplacujemo pola sata izmjenu ulja i filtera, s time da sad imamo zimsku akciju i sve je na -20%, a tak i onak poznatima i sa foruma ekipi dajemo popust pa na kraju i nije skupo.

relativan je pojam skupo, nekome je skupo dati 500kn, a nekome nije, sve to ovisi od mogucnosti

 

Slažem se, što opet ide od onog, nemožeš vozit audo od xxx k eura ako nemaš za gume/gorivo/servise, sve to stoji.

 

Ali mene zanima ČEMU mjenjat tako rano ulje, ako nemjenja boju, netroši ga, motor je SERIJSKI potpuno itd.

 

Mislim, bez obzira na odgovor ja ulje nemislim mjenjat bar prije 15k km...

Link to comment
Share on other sites

Upravo zbog hladnih starteva. Ulje neke normalne gradacije treba izmedju 15 do 18 km da se zagrije. Ulje koje ja koristim treba nekih 5 km da dostigne zagrijanost. Problem je sto ovo ulje poslije 7k km je ko voda I to je jedini razlog tako cestom mjenjanju ulja.

Link to comment
Share on other sites

Pojasni, hoćeš reć da ulje + ruke (naše jer si rekao solo aranžman koštaju 300-400kn) ili hoćeš reć da netko uzme 300-400kn za izmjenu ulja? :)

 

Btw ja i dalje nemislim da na najobičnijim cestovnim vozilima koja nas voze od točke A do točke B uz normalnu vožnju i nekih 1400-1600ccm i 100tinjak konja treba mjenjat ulje svakih 5t km (jer i to ulje košta cca 112kn/l u mom slučaju npr), ako se varam...:doh:

 

Mislio sam kako mene košta - 6l x 40-50kn ulje, + filter i naravno, moje ruke ništa ne koštaju osim za vikend potrošit pol sata to napravit i pogledat u kakvom stanju je motor. Za posao koji se obavi max 2x godišnje, to nije nikakav problem.

 

Također, 5k km interval smatram čestim, dakle ne za auto poput mog ili tvog, nego za sportski auto. Na svojem autu mijenjam ulje kad mi boardcomp kaže da treba izmjena, to obično bude između 11 i 12k km. Ono na što sam se ja osvrnuo su novi automobili koji dolaze s (po meni) glupim intervalim izmjena ulja od 15 ili 20 k km :-/ ne ulijeva mi to baš povjerenje, radije bih promijenio ulje koje ne košta puno, a dugotrajno može značit veliku razliku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo ja mijenjao ulje u četvrtak, i konj od fucking majstora mi jekao prvo natpčio 4.5L u auto, i sad ga imam preko max u motoru... da li to šteti?

 

drugo, nije mi jasno da je ulje ODMAH nakon 200 odvoženih metara crno kao da nije ni mijenjano?

Link to comment
Share on other sites

evo ja mijenjao ulje u četvrtak, i konj od fucking majstora mi jekao prvo natpčio 4.5L u auto, i sad ga imam preko max u motoru... da li to šteti?

 

drugo, nije mi jasno da je ulje ODMAH nakon 200 odvoženih metara crno kao da nije ni mijenjano?

 

AFAIK:

 

1. Nije preporučljivo, ali nije ni pretjerano štetno.

2. Nemoguće, jedino ako nije neko šugavo ulje...

Link to comment
Share on other sites

mrg - aj nemoj uletavat sa mutavim komentarima u svaki topic :thumbsup:

 

i ne, on NE DRŽI nikakva ulja, niti ima veze s njima, on mi može samo zamijeniti ulje koja ja donesem, a o mehanici i motorima zna više nego 99% foruma.

 

back on topic sad, odjebite sa glupostima, NHF

 

 

 

 

evo ja mijenjao ulje u četvrtak, i konj od fucking majstora mi jekao prvo natpčio 4.5L u auto, i sad ga imam preko max u motoru... da li to šteti?

 

drugo, nije mi jasno da je ulje ODMAH nakon 200 odvoženih metara crno kao da nije ni mijenjano?

 

vjerodostojnost 0

i da višak nije dobar

Link to comment
Share on other sites

ono što sam napisao stoji, ali je problem u tome što ima dva balavca koja rade među njima...

 

u ponedjeljak idem jebat sve po spisku, jer:

1. kreten mi je natočio previše ulja

2. bočicu ulja koju mi je vratio u bunker nije dobro zatvorio i prolilo se po bunkeru

3. pitanje za crno ulje, jer imam osjećaj da kreten nije stavio novi filter, ili neki kurac, jer se ulje crni ko noć

4. platio sam jebenu izmjenu ulja i spajanje na dijagnostiku (iako mi nije rečeno o naplati dotične) 393kn.

 

ulje sam donio svoje, castrol edge 5W40, a jesu li ulili to ulje ili neko drugo, to ne znam. jer sam morao na posao. Iako stvarno sumnjam da bi točili nešto drugo. toliko ipak imam povjerenja u tu radnju.

 

ukratko, uzrujan sam maximalno, i ne trebate mi sad još tu pamtovat trebao si ovako trebao si onako.

Link to comment
Share on other sites

Kod ispuštanja ulja uvijek ostane neki mali dio u motoru koji ne izađe van. Kada se pomješa sa novim uljem zacrni ga. Plus ovo sto je fire napomenuo također.

 

Kada donisis svoju robu označi ju ( bočice s uljem ) i trazi da ti vrate prazne pa ces vidjeti sto je i kako je. Mada ni to nije garancija.

 

Oznacis filter ulja pa vidis da li je tvoj na autu ili neki tokić edition. Ima toga jos..

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

Drugi puta sam promijeni svoje ulje. Barem je to jednostavno. Pa si onda najsigurniji....

 

Ja uredno već više od 2 godine sam mijenjam ulje.. A ako ne mogu, onda stojim pored onoga koji mijenja...

 

Toliko o pametovanju drugima, a sam najebeš.. :)

Link to comment
Share on other sites

mijenjao bih ga sam kao prije, no:

nemam dizalice ni grabe u zg, a ispod motora imam onu usranu zaštitu koju moraš skinut da bi došao do čepa kartera

 

P.S. ne znam kome ja to pametujem , niti zašto to ubacivaš u temu, no nećemo ić na tu stranu. OFF TOPIC off

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

filter ulja - 50kn

rad - 120kn

dijagnostika - 150kn

ukupno 320

+PDV

= 393kn

 

ja sam pitao da mi pogledaju jesu sva vakum crijeva dobra, na pto je momčić odgovorio, ma budemo pogledali na dijagnostici... da sam znao da ću tu dijagnostiku morat platit, rekao bih, ne dijagnosticiraj.

pošto sam dijagnostiku radio kod jednog dečka unazad 2 tjedna..

 

ali eto, ovo mi je škola da ubuduće moram sve tražit unaprijed crno na bijelom.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...