Jump to content

Objašnjenje specifikacija ulja i preporuke


Gabre

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

znam da me naveslao, ali bude čuo za to, ali vlasnik koji je ok lik. ovo mi je njegov zet/poslovođa tutnuo u pak.

 

ne pali mi se nikakva lampica na tabli... na dijagnostici izbaci regulator tlaka punjenja... već sam napisao što može biti.. u drugom topicu :D

 

P.S. ajmo na kavu Luky, idem sad do grada :) trzni na 098/754-015

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

znam da me naveslao, ali bude čuo za to, ali vlasnik koji je ok lik. ovo mi je njegov zet/poslovođa tutnuo u pak.

 

ne pali mi se nikakva lampica na tabli... na dijagnostici izbaci regulator tlaka punjenja... već sam napisao što može biti.. u drugom topicu :D

 

P.S. ajmo na kavu Luky, idem sad do grada :) trzni na 098/754-015

 

ne mogu sad jos, mozda za 15-20 min.. zvrcnem te ja.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

imam ja još pola na to u Fuchsu ali ELF mi zastupa sponzor dakle ide po 100% popusta pa ti vidi.

zato mi treba info.

oni mogu i Fuchs sredit ali ako ima neka alternativa za "Silkolene Pro-S 10W-50 Racing" od "ELF"-a zašto ne?

Link to comment
Share on other sites

imam neku kombinaciju, pa ako vam nije problem napisati mi realne cijene za ova ulja (vi koji se s time bavite):

 

SHELL HELIX DIESEL HX7 VA 5W-30 505.01 - pakiranje od litre

SHELL HELIX HX7 5W-40 - pakiranje od litre

SHELL RIMULA R3X 15W-40 - pakiranje od 20 litara

CASTROL EDGE 5W-30 - pakiranje od litre

CASTROL EDGE TD 5W-40 505.01 - pakiranje od litre

 

;)

Link to comment
Share on other sites

molim pomoc vas koji se kuzite u ulja!!

sta mi preporucate za ulit u mini cooper s i trebalo bi mi ulje za kocnice!

i di to sve kupit?

 

za ulje ne bih znao, pročitaj spec u uputstvima pa da bar znaš koja ulja gledati, a što se tiče tekućine za kočnice - ATE super blue racing, litra je oko 100 kn, imaš ga u TAS-u recimo..

Link to comment
Share on other sites

Mali off-topic, možda netko zna odgovor...

 

Treba mi mast za podmazat 9mm ball bearinge (kuglične ležajeve) te zupčanike koji se vrte vrlo brzo. Ulje ne pomaže jer je prerijetko pa se slije na dno tj. u elektromotor koji se nalazi na dnu.

 

http://www.jiadyi.com/product/internals/gear%20box/at%20box/gearbox-%20motor_450.png

 

Obišao sam par dućana auto opremom u okolici i našao sve neke no name masti, samo u jednoj shell hdx2 i kupio ga jer nisam mogao nać ništa drugo.. što kažete za tu mast (hoće li mi blokirat gearbox) na temelju specifikacije?

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio fuchs titan pro-s racing 10w-50, i sad se podizači ujutro čuju 5s, i znaju se ponekad na sekundu čuti u vožnji kad dugo i polako kočim motorom sa 3500 rpm...

prije se nisu čuli ili su se čuli duže/ jače?

Silkolene je jako "rijetko" ulje.

po ljeti kad ga sipam izlazi van iz pakiranja kao voda, doslovno.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...