Jump to content

K20 tuning


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

koliko cca $$$ košta usisna, ispušna 4-2-1, bregaste te honda data i vipec?

 

pretpostavljam da ima hidro podizače, koliki je max rpm bez diranja u valve train?

 

Nešto sam čuo da im glava tvornički nije naj i da se tu da dosta dobiti, ima li istine u tome?

 

Nekakve slabije strane motora?

 

 

EDIT: cijena i dobavljivost motora + getribe?

 

Zahvaljujem hondaši

Edited by Fredy
Link to comment
Share on other sites

Jel to jos ono mjerenje iz Dasteka?

Ako je, nebi mu bas vjerovao.

 

Moj civic kao serijski je imao najmanje konja od svih ostalih civica

tamo mjerenih, još su se smijali kako je neispravan.

Mislim da je imao oko 185 konja prvi put mjereno i to bez katalizatora

Link to comment
Share on other sites

koliko cca $$$ košta usisna, ispušna 4-2-1, bregaste te honda data i vipec?

 

pretpostavljam da ima hidro podizače, koliki je max rpm bez diranja u valve train?

 

Nešto sam čuo da im glava tvornički nije naj i da se tu da dosta dobiti, ima li istine u tome?

 

Nekakve slabije strane motora?

 

 

EDIT: cijena i dobavljivost motora + getribe?

 

Zahvaljujem hondaši

 

4-2-1 je vw i sl shit fora...kod honde je to 4-2-2-1

Usisnu sam već stavio kao i tu granu na prvoj stranici

Za VIPEC PM-aj ili zovi Hica u THP

 

Honda nema hidro od 90-te, valvetrain trpi bez problema okretaje a on se mjenja kada stavljas ekstremno agresivne bregaste ...jedino tada

Tvornički glava je MRAK, ponavljam nesmiješ razmišljati u sferama vw, bmw i sl krampova.

Portanjem glave se dobija dosta. Ionako snaga leži u glavi.

Slabija strana je zatezač lanca koji netrpi velike agresivne bregaste no on košta neku siću tako da je i to riješeno.

Kod velikih prerada se stavlja i "tower oiling mod", no ako dodjes do toga onda pucaš na 700>WHP

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

4-2-1 je vw i sl shit fora...kod honde je to 4-2-2-1

Usisnu sam već stavio kao i tu granu na prvoj stranici

Za VIPEC PM-aj ili zovi Hica u THP

 

Honda nema hidro od 90-te, valvetrain trpi bez problema okretaje a on se mjenja kada stavljas ekstremno agresivne bregaste ...jedino tada

Tvornički glava je MRAK, ponavljam nesmiješ razmišljati u sferama vw, bmw i sl krampova.

Portanjem glave se dobija dosta. Ionako snaga leži u glavi.

Slabija strana je zatezač lanca koji netrpi velike agresivne bregaste no on košta neku siću tako da je i to riješeno.

Kod velikih prerada se stavlja i "tower oiling mod", no ako dodjes do toga onda pucaš na 700>WHP

 

Imaš kakve info o cijenama motora + getribe u SLO npr (pretpostavljam da je tamo povoljnije / dobavljivije) ?

Link to comment
Share on other sites

EX nemo samo padati na vrtoglave cijene dijelova renomiranih marki (mugen, spoon...) jer sto se tiče dijelova tipa ispušna grana, de-cat, CAI replike rade istu stvar za 4 puta manje novaca.....nije se jednom desilo da je na valjcima ekipa dobila bolje rezultate sa kanalizacija cai-em kao kod mene nego sa nekim renomiranim usisima.....kao što većina kaže bregaste+remap su najveći zgoditak.....najbolje bi bilo brege, grana, usis, tb, hondata....sve odjednom i da vidiš veselja, ali to košta kao jedan uredno složen turbo kit...opcija je stotine, para nikad dosta...pa sad ti vidi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa autom FWD/NA od cca 1000 kg ( u što računam vozača i gorivo) sa max. 180 KS vozio 13,817 TT....?! Neznam jel se uklapa taj rezultat u ovu računicu sa CTR (masa/KS)?

 

Pa imao cca isto konja po toni a losije vrijeme. Znaci da honda isla super.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno mehaniku ercu nebih dao raditi..ili brane i vojko po meni kaj slažu jebeno Honde...sve ostalo vrsni majstori a ni jedne za vidjet.

 

Postoje dva slovenca za spuh to zna i extra...ugl

 

Zadnji auto koji je bio rađen kod Damjana u slo jer CTR 7.gen miš sive boje bivši auto od STI-a

Auto je sa injenom imao 201ks i tvorničkim ispuhom, nakon ispuha je mjereno 237ks.

 

Svako svoju kozu dere i priča . za 240 ks na k20 ti treba usis ispuh i remap kao što je extra rekao.. ja idem svoj auto mjerit sljedeći tjedan i svaku stavku ću poslije mjeriti.

Auspuh ću dat raditi tamo di mi se deklarira snaga ako nije to to nema love. Naravno auto će mjeren bit na istim valjcima.

 

U nekoliko navrata Damjan je deklarirao i dao je toliko..

Link to comment
Share on other sites

stavi i opis od denya na ercov rad, slike raspadnutog motora, komentare između njega i erca....slike oil jetova u karteru, kompletno krivo postavljenih karika, nestavljanje karika...

ima na jubitou od crvene integre koja dimi ko da je dizel, do civica koji su se raspali par puta radi tog strucnjaka, a voze se ko parne lokomotive...

stručnjaka koji gura klipove u motor u koji nesmiju ići...

Osobi koja hona i bora FRM košulje na h22 koji se raspada nakon 5km vožnje....

 

 

 

Jel tebi pala cigla na glavu pa moraš ovakve bljuvotine i laži pisat...

 

šta ti živiš u nekom svijetu mašte, pa od tamo vadiš ove idiotarije...

 

Di su ti tvoji auti o kojima ti pričaš? Di su ti ljudi koje ti spominješ? Ne mješaj Deny-a u ovo, nego ostale priće koje ti spominješ?

 

Ja znam 100 hondi koje su mapirane kod Erca, a ni jednu koja se raspala zbog loše mape...

 

Nikad neću reći da radi savršeno, jel ne radi... Ali za elektroniku je kralj kraljeva...

 

Uostalom di je taj auto koji su tvoji tuneri stunirali? Daj da vidimo kako to ne dimi i kako ideeeeeeeeeee....

 

Nabavi si život krelcu, i prestani pisat o ljudima koje ni ne poznaš, i o autima koji ne postoje. Ako ti je do širenja tračeva, ulogiraj se na žena.hr, siguran sam da ćeš tamo s babama podjeliti hrpu ovakvih rekla-kazala idiotarija...

Link to comment
Share on other sites

2 extra moron: nemješaj koga ?? osobu iz zg kojoj sve sve rasulo poslje Erc-a, da nemješam 3-cu frendova kojima auti dime poslje tog ectunshit mapiranja :doh::frusty:

 

smješan si i jadan...a kada treba govoriti istinu onda trabunjaš

 

Moj mehanicar je alfa koji je slozio vise stvari i cudnovatijih i boljih nego svi ti tvoje fantji zajedno, a mapper je Hic kojem erc nije ni di dlake na palcu malog prsta.... Stoga kada sereš seri kvalitetno a izbjegavanjem odgovora nepostižeš ništa

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

2 extra moron: nemješaj koga ?? osobu iz zg kojoj sve sve rasulo poslje Erc-a, da nemješam 3-cu frendova kojima auti dime poslje tog ectunshit mapiranja :doh::frusty:

 

smješan si i jadan...a kada treba govoriti istinu onda trabunjaš

 

Moj mehanicar je alfa koji je slozio vise stvari i cudnovatijih i boljih nego svi ti tvoje fantji zajedno, a mapper je Hic kojem erc nije ni di dlake na palcu malog prsta....

 

Daj ne kenjaj... ti nemaš frendova...

 

Daj auto model, motor unutra, šta je rađeno ćiji je i šta ne valja....

 

Ja ne pljujem tu po ni jednom od tvojih tunera, samo pitam gdje su ti rezultati o kojima ti pričaš naspram ovih o kojima pljuješ...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...