Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

709e02ca841948a8ca7fa99a9539b982.jpg

 

Vidit cemo jesam fulao... nije mi se davalo 1200 kuna za gumu (Conti SC5/SC6) koja traje 15kkm pa idemo probati sa Nexen 8000. Dimenzija 235/35/19 za par kuna ispod 700. DOT je takav da su još "vruće" od kalupa.

 

Bit ces zadovoljan, ja ju na Mondeu imam u 235/40-19, prošle godine kupio nove... nemam nikakvih zamjerki, istinabog bebimobil se vozi 'normalno' iako sam testirao par solidnih zavoja kad sam Eibach stavio i bio na Nexenu, drži super.

Link to comment
Share on other sites

A kakva je trajnost guma kod nexena? Ima netko iskustva?

 

Ja sam sezonu i po odvozio na Conti CS5 i bogme nisam primjetio nikakvo to famozno specijalno trošenje a kamoli ga je guma gotova za/na 15k km (prodao ju jer bila kriva dimenzija). Pred dva tjeda uzeo također Conti ali PC6 gdje garantiraju da je još trajnija od prošloga modela.

Link to comment
Share on other sites

Bit ces zadovoljan, ja ju na Mondeu imam u 235/40-19, prošle godine kupio nove... nemam nikakvih zamjerki, istinabog bebimobil se vozi 'normalno' iako sam testirao par solidnih zavoja kad sam Eibach stavio i bio na Nexenu, drži super.

 

I ja se vozim normalno odnosno ne grizem sad luđački svaki zavoj. Bitno mi je da se ok ponaša po mokrom odnosno da ne pliva...a po suhom ni ja ni cura nebi trebali dovesti do limita nijednu gumu ove dimenzije. Cijena odnosno omjer ulozeno/dobiveno je bilo presudno ovaj put. Istrošio se ovaj mjesec...felge skoro 5 soma i sad jos gume...pa ajmo probati s Nexenom.

 

A kakva je trajnost guma kod nexena? Ima netko iskustva?

 

Ja sam sezonu i po odvozio na Conti CS5 i bogme nisam primjetio nikakvo to famozno specijalno trošenje a kamoli ga je guma gotova za/na 15k km (prodao ju jer bila kriva dimenzija). Pred dva tjeda uzeo također Conti ali PC6 gdje garantiraju da je još trajnija od prošloga modela.

 

A nek se potrose kao i Conti...ali su mi 700kn pa im je oprošteno. A šta se Contija SC tiče - auto ima 1550kg i ako se malo življe vozi kažu da si u 15-ak kkm na markerima.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, treba ću uskoro 195 55 R15 gume kao što su R888... Da li su one i dalje aktualne, ili je došlo nekaj bolje u istom rangu cijena?

 

R888R je nasljednik, tako da to gledaj. Ostali poluslickovi su ili puno skuplji ili nisu u rangu rekao bih...

Link to comment
Share on other sites

Jedno totalno newbie pitanje :D...

Dakle, OEM dimenzija je 215/45/17, ali po defaultu na jacem motoru dolazi i 225/45/17... E sad, sto bum tocno dobio, odnosno izgubio s promjenom dimenzije... ako se odlucim za vecu, jer je veca jeftinija od manje....

Znam da bum dobio na udobnosti, jer je visa bocnica, e sad, i ovak i onak je u igri 90ks, tak da niti ne vidim neki "veliki" gubitak na performansama, kad ih i nema :D... jedino sto se tice potrosnje... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Joe said:

Jedno totalno newbie pitanje :D...

Dakle, OEM dimenzija je 215/45/17, ali po defaultu na jacem motoru dolazi i 225/45/17... E sad, sto bum tocno dobio, odnosno izgubio s promjenom dimenzije... ako se odlucim za vecu, jer je veca jeftinija od manje....

Znam da bum dobio na udobnosti, jer je visa bocnica, e sad, i ovak i onak je u igri 90ks, tak da niti ne vidim neki "veliki" gubitak na performansama, kad ih i nema :D... jedino sto se tice potrosnje... 

ne bus nis osjetio osim razliku u cijeni + sto vise nisi legalan ako to ne rijesis papirnato

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...