Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

Ko kaže da se AD08R ne može nabaviti?

Koja dimenzija je u pitanju?

Može se nabaviti ali koliko sam razumio prestaju s proizvodnjom zbog regulacije o buci ili tako nešto nažalost

 

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Namontirane danas

10a69e92e9c8d631b058458e9c721b98.jpg

 

Prvi dojam - osjetno tise od run flat na kojima sam se kotrljao i drze do jaja, namjerno sam ko sivonja uletio u zavoj na spustanju s obilaznice i ocekivao da ce odsklizat al ko po tracnicama.

Link to comment
Share on other sites

Pregrijale su se brzo, vozio sam se po magistrali od karlobaga prema trogiru i bio sam jako razocaran jer auto nisam mogao vozit u fullu. Znam da sam pitao u Furlan i rekli su da nema i ne mogu ih narucit kod njih pa sam uzeo Super Sport po preporuci.

 

Slazem se totalno razocarenje od gume....

Radi samo u jako uskom range-u temperature jako lako ih pregrijes a tesko dolaze na radnu temperaturu osim po ljeti ali tad je u banani nakon 10-15 km peglanja....

Vozio ih na 2 kom 308 gti i svaki put me razocarale.....

Imao i GY ass 2 na istom autu i bolja guma od super sporta overall od hladnog drzi i nije toliko ljepljiva kao supersport kad je u onom idealnom range-u ali je guka za svaki dan i sve uvjete.

Za bolje kupis poluslick i to je to....

 

I da Supersport mi je trajao na jednom autu 7.000 km prije bacanja u smece, doslovno :D

 

@tolt

Toyo R1R imam na 205, najbolja guma koju sam ikad vozio....

Cca 900 kg i 160 ks....

Suho, mokro od hladnog drze ne zuje a kad se zgriju zivo ljepilo :)

Link to comment
Share on other sites

Meni najgora guma ikad.

 

Radije bih CSC3 koje sam 3 seta imao.

 

OK, ali ovo je na Grobniku, a te gume nisu za track day... A bome nije ni CSC3... Vjerujem da ti je GY ASY2 bio sasvim dobar u svakodnevnoj voznji...

 

A trojka je izasla isto jel? Kakva je ona?

 

Da, jos prosle ili cak pretprosle godine... Mozes slobodno i njih (cak mislim da se ASY2 vise ne proizvodi)...

 

Može se nabaviti ali koliko sam razumio prestaju s proizvodnjom zbog regulacije o buci ili tako nešto nažalost

 

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

 

Ma gdje si to cuo? To nije tocno... BTW taj AD08 i AD08R im je trenutno najprodavanija performance guma, uz pravi poluslick A050R (nasljednik A048)...

 

@tolt

Toyo R1R imam na 205, najbolja guma koju sam ikad vozio....

Cca 900 kg i 160 ks....

Suho, mokro od hladnog drze ne zuje a kad se zgriju zivo ljepilo :)

 

R1R je super, ali kratko traje... Pogotovo ako je neki tezi auto...

Link to comment
Share on other sites

OK, ali ovo je na Grobniku, a te gume nisu za track day... A bome nije ni CSC3... Vjerujem da ti je GY ASY2 bio sasvim dobar u svakodnevnoj voznji...

 

Da, po ravnom super.

 

Čim se malo jače po zavojima propeljaš, drama. "Juriš" i guma drži i onda odjednom osjećaj kao da imaš AWD i da su pustile gume i onda u djeliću sekunde poslije kao da su opet dobile grip. Jako ružan osjećaj.

Link to comment
Share on other sites

Da, po ravnom super.

 

Čim se malo jače po zavojima propeljaš, drama. "Juriš" i guma drži i onda odjednom osjećaj kao da imaš AWD i da su pustile gume i onda u djeliću sekunde poslije kao da su opet dobile grip. Jako ružan osjećaj.

 

Rekao bih da je to zbog te mekane bocnice...

Link to comment
Share on other sites

Ma gdje si to cuo? To nije tocno... BTW taj AD08 i AD08R im je trenutno najprodavanija performance guma, uz pravi poluslick A050R (nasljednik A048)...

 

 

 

Na UK forumu u thread-u o gumama. Neko je napisao da zbog nekih novih regulacija o buki koje su donesene i koje ova guma ne zadovoljava prestaje proizvodnja.

 

Još bolje ako to nije istina

 

 

 

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

225/40/18 ?

Pilot super sport sam imao do sada ali se trosi dosta brzo,ali da,i drzi. Sto uzet da izdrzi jos tih 20t km cca?

 

Ne mogu ti dati točan primjer ali gledaj performance gume sa što većim treadwearom. Sve iznad 200 će ti izdržat dosta km.

Link to comment
Share on other sites

Jel itko probao Pirelli Pzerro?

 

Ja ih htjeo uzet ali dok sam odlucio na lageru bile samo Conti 6, Falken 453 i Vredestein Vorti. Conti niaam htjeo jer svi pisu da se 5ica brzo trosi a evo neki i tu spominju da 6ica u sezoni odlazi...

 

Ugl po testovima je Pzero jako dobar.

Link to comment
Share on other sites

225/40/18 ?

Pilot super sport sam imao do sada ali se trosi dosta brzo,ali da,i drzi. Sto uzet da izdrzi jos tih 20t km cca?

 

Ne mozes imati gumu koja super drzi, a da se ne trosi :) Tako da ne znam sto bi ti preporucio :)

 

Ovo kaj je Hawkeye napisao, gledaj UTQG na gumama, ako imaju, sto je veci, to ce duze trajati...

 

https://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=48

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Uniform_Tire_Quality_Grading

 

Ja ih htjeo uzet ali dok sam odlucio na lageru bile samo Conti 6, Falken 453 i Vredestein Vorti. Conti niaam htjeo jer svi pisu da se 5ica brzo trosi a evo neki i tu spominju da 6ica u sezoni odlazi...

 

Ugl po testovima je Pzero jako dobar.

 

Conti je opcenito poznat da se brzo trosi... Ali zato i jesu odlicne gume... PZero je odlican...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...