Jump to content

TURBO- FAQ


Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Proizvođač deklarira taj turbo za raspon motora od 1.8-3.0. Donja granica raspona je, što se tiče spoola, prilično dalje od optimuma koji bi taj turbo dao na gornjoj trećini raspona (2.5 - 3.0).

 

Što se tiče vožnje - ne moram se voziti u tvom autu da znam kak ide kad vidim tvoju krivulju momenta, a to potvtrđuju i tvoji filmići.

 

Ako je to to kaj ti želiš onda to postaje stvar ukusa a ne više stvar tehnike, pa daljnja rasprava nema smisla. :D

 

Da ne velim da se na ovom forumu drukčija mišljenja dočekuju ili vrijeđanjem ili uvrijeđenošću, tako da bolje da ovdje stanemo.. :D

Ti i ja se sada dovoljno dobro znamo da bi se našli u teškom konfliktu, a i nadam se da smo davno završili sa takvim oblikom komunikacije jednom zauvijek :D. Barem što se mene tiče :).

 

Što se tiče preporučenog deklariranog raspona volumena motora za taj turbo, identičan je kao i kod mog ex. GT307r. Pa ako je GT3071r bio prevelik, onda je i ovaj. Po meni je taman kako treba biti, a nešto je i u tuningu, navodno ;).

 

Pusti filmiće, oni su za show. Kad se auto vozi po zavojima, ponekad se drži gas i između 0 i 100% TPS-a :lol:.

Link to comment
Share on other sites

2 fire> Kaj će meni drugi ventil kad ga ne mogu upravljati preko stock ECUa ... Mogu staviti jedino eboost2 od greddya ali ne znam jel bi išta dobio s tim

 

ide taj na tvoj ecu. Samo steta sto ga nisi uzeo sa sobom prije rempa tako da ovi dobro podese overboost mapu.

Link to comment
Share on other sites

2kova: ti i dalje misliš da je moment niže u okretajima bolji za "relativno" lagan auto na prednjem pogonu?

 

Imao sam ja predeklu od KKK16 na autu, pa auto nije išao smjesta na 1bar... Ova velika pojede onaj isti lanos is prošlosti ko beba zvečku na 0.65bar...

 

Auto je sa KKK16 palio prve tri brzine na mjestu, a motor ostajao bez daha na 6000rpm... Dok bih ja došao do 4-te brzine (, 5-te, 6-te jer jedino u njima je bila ok), svi bi mi otišli 500 metara naprijed... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ti i ja se sada dovoljno dobro znamo da bi se našli u teškom konfliktu, a i nadam se da smo davno završili sa takvim oblikom komunikacije jednom zauvijek :D. Barem što se mene tiče :).

 

Same here.. :) :thumbsup:

 

Što se tiče preporučenog deklariranog raspona volumena motora za taj turbo, identičan je kao i kod mog ex. GT307r. Pa ako je GT3071r bio prevelik, onda je i ovaj. Po meni je taman kako treba biti, a nešto je i u tuningu, navodno ;).

 

Pusti filmiće, oni su za show. Kad se auto vozi po zavojima, ponekad se drži gas i između 0 i 100% TPS-a :lol:.

 

Slažem se, po meni je i GT3071R bio prevelik tj. s preuskim powerbandom. Po meni je idealni powerband za FWD max 430Nm potpuno flat u rasponu od 2750 - 6500 RPM (tj. do 7000, ako ide). Sve iznad tog momenta mislim da u relanoj vožnji stvara više problema nego koristi.

 

P.S. naravno, za 1. i 2. bi trebalo podesiti drukčiju krivulju momenta tako da se tih 430 dosegne kasnije (npr. na 5500 za prvu i 4500 za drugu) tako da ne bude "burn, baby, burn.." :D

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

a sto je realna voznja s 430Nm? :D

 

Mogu se sjetiti nekoga tko je s autom teškim oko 1525 kg i flat momentom od 340 Nm u rasponu od 2750 - 6200 RPM (270 Nm na 8000 RPM) na Gorbniku napravio vrijeme od 1:43 ili tak nekak.. :D

 

S druge strane, npr. stock Focus RS dolazi s 440Nm ali tjuniran na uži power band (2250-4500). Međutim, s dobrim tuningom bez problema ide i do 6500 RPM s tim momentom.

Link to comment
Share on other sites

Nist, morat ces spustiti volva na 1.1bara i onda ce biti idealni moment. A pred blokadu se digne boost da drzi 430Nm do 8000rpm.

 

Pa da - vjerujem da tak nekaj ima smisla namjestiti pa probati.

 

Lako vrati na staro ak mu se ne svidi.. :D

 

Edit: i naravno, obzirom na tako moćan motor (kočnice vjerujem da je već sredio), mislim da treba razmišljati o custom KW gevindama umjesto ovih V1, u kombinaciji s "najbjesnijim" gumama koje novčanik može podnijeti. Jer, kako je i sam mudro rekao, takav auto sve teže podnosi kompromise. S tim da bih osobno umjesto "sve teže" rekao "nikako" .. ;)

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Mogu se sjetiti nekoga tko je s autom teškim oko 1525 kg i flat momentom od 340 Nm u rasponu od 2750 - 6200 RPM (270 Nm na 8000 RPM) na Gorbniku napravio vrijeme od 1:43 ili tak nekak.. :D

 

S druge strane, npr. stock Focus RS dolazi s 440Nm ali tjuniran na uži power band (2250-4500). Međutim, s dobrim tuningom bez problema ide i do 6500 RPM s tim momentom.

A pazi onda ovaj scenarij. 350Nm imam na 4000 okretaja, reguliram boost tako da držim 350Nm sve do 8000 okretaja. I imam powerband od 4000 okretaja. Da li je i to usko :huh:?

Link to comment
Share on other sites

Mogu se sjetiti nekoga tko je s autom teškim oko 1525 kg i flat momentom od 340 Nm u rasponu od 2750 - 6200 RPM (270 Nm na 8000 RPM) na Gorbniku napravio vrijeme od 1:43 ili tak nekak.. :D

 

S druge strane, npr. stock Focus RS dolazi s 440Nm ali tjuniran na uži power band (2250-4500). Međutim, s dobrim tuningom bez problema ide i do 6500 RPM s tim momentom.

 

malo te matematika hebe...koliko ce ks imat sa 440 nm na 6500.....da ti olaksam i da ne racunas ..onoliko koliko nikad nece imat

ti tjuneri imaju stvarno dobar tuning onda ako ce na stock focusu rs napunit debelo preko 500 ks ;)

 

priznaj sebi da si star i da je vrijeme da kupis dizela nekog jaceg i kanis se ovih gluparija :)

Link to comment
Share on other sites

malo te matematika hebe...koliko ce ks imat sa 440 nm na 6500.....da ti olaksam i da ne racunas ..onoliko koliko nikad nece imat

ti tjuneri imaju stvarno dobar tuning onda ako ce na stock focusu rs napunit debelo preko 500 ks ;)

 

priznaj sebi da si star i da je vrijeme da kupis dizela nekog jaceg i kanis se ovih gluparija :)

 

440 Nm na 6500 RPM je oko 402 KS. Švedi bez problema postižu toliko sa stock turbinom na RS-u.

 

P.S. kaj tebe muči u životu da se po (ne)kulturi komunikacije natječeš s ona 2 pajaca? :doh:

I kaj sad da ti ja velim? Da ćeš i ti uskoro doći u moje godine, ali ćeš i tada ostati nekulturna seljačina?

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

pa tak mali tlak je probam i sucks :). Lako je spustati tlak, teze je dizati. Ali znam da to cudno zvuci, auto ide bolje s vecim tlakom :).

 

Pa da. Da je malo manja turbina trebao bi joj i nešto veći tlak za taj moment, plus kaj bi isti taj moment dobio ranije.. :D

Link to comment
Share on other sites

je ja sam zabrijao ...pomijesao sam Nm i lbs/ft....

 

na ovo drugo ne znam sta da ti kazem nego da si preosjetljiv tako da sad znam za ubuduce da si mimoza i da moram pripazit ( valjda ces ovaj put skuzit :huh: )

Link to comment
Share on other sites

je ja sam zabrijao ...pomijesao sam Nm i lbs/ft....

 

Skužio sam, ali nisam htio komentirati, desi se svakom.

 

na ovo drugo ne znam sta da ti kazem nego da si preosjetljiv tako da sad znam za ubuduce da si mimoza i da moram pripazit ( valjda ces ovaj put skuzit :huh: )

 

Nemam niš protiv da se tak razgovaramo, niti uživo niti preko foruma, ali trebali bi se upoznati i barem par puta popiti pivo da se tak pričamo. :) :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A pazi onda ovaj scenarij. 350Nm imam na 4000 okretaja, reguliram boost tako da držim 350Nm sve do 8000 okretaja. I imam powerband od 4000 okretaja. Da li je i to usko :huh:?

 

Ajd ne zajebavaj.. :D

 

ovo kaj je fire rekao mi se čini optimalnim za to tvoje mega puhalo. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...