Jump to content

Pojačavanje korpe


Recommended Posts

Ja sam to radio na bijelom (vidi u temi jer tipkam s moba pa da ne trazim) i fino sam se zajebo. Na kraju kupio trkaci kuplung.

 

Al kolko sam skuzio svi ostali koji su to radili (mitja, mzic itd) im je normalno radio. Nitko nije na bmwu ko za vraga, pa sam ja morao biti testno magare :)

 

Ugl nabavis jos jednu korpu, to se prenita i to je to. Mitja ti ima covjeka koji uzme ja mislim 100eura ako se dobro sjecam za to slozit, novi nitanci itd. Izgleda kao da je tvornicki.

 

I to sto ti decki kazu, dosta je teze stisnut kuplung, nije bas za svakodnevnu voznju..

Link to comment
Share on other sites

pitaj mileta. i ne usporedjuj aute koji vozite na trci i u prometu. mile je najebao nakon 2000km. o hondi koju sam radio i koristi ACT, unistila je aksijalni nakon 100km, od te super americke korpe.

 

mozda pretjerujem, ali ne sjebem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pa aksijalni lezaj je tu da drzi radilicu na mjestu, i na njega se naslanja radilica kad stisnes kuplung.

Na zalost fiat nema 360 aksijalni nego samo 180 stupnjeva..

 

 

na mom autu je bio slozen kuplung sa duplom korpom, nije imalo onog preklopa kad ga do kraja stisnes i nakon mjesec dana voznje i divljanja radilica je dobila aksijalni luft da je zamasnjak grebao po serafima od poklopca vode. rastavio sam sve i aksijalni je bio pojeden do metalnog dijela a dosjed radilice poderan za cca 2mm.

 

Onda sam slozio na isti nacin korpu ali sa manjim perima tj smanjio sam sesir za pola (nesto između tvoje 2 slike sto si stavio), i pojavio se taj preklop i nije vise kuplung bio toliko žilav i evo nakon 8 mjeseci voznje sve je bilo oke, a kako izgleda ne znam nisam jos motor otvorio.

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

ajd sad ovo objasnite, frend ima valeo jednomaseni set na ibizi cupri i dao je pojacat korpu u srbiji gdje sam i ja planirao, kao na 25 bara je pojacan pritisak, pojma nemam koliko je originalno, on je malo km napravio s tim, ali ivan vulovic ibiza tdi 130 sa stretracea sa cca 300ks vozi s takvim istim setom dvije godine bez problema ikakvih, a ono sto zelim rec je to da je kvacilo mekse nego originalno (papučica)?? kak to?? a korpa pojacana?

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Helix set sa jednom lamelom i pojačanom korpom. Papučica je tvrda i svakako nije pogodna za everyday car, pogotovo ne ako živite u gradu sa hrpom semafora (kao što je ZG). Meni to toliko nije smetalo jer mi je to drugi auto, ali da se tako vozim svaki dan, mislim da bi mi lijeva noga bila duplo deblja od desne.

 

Sad imam Helix sa duplim lamelama, mekano je kao OEM, a drži jednako ako ne i bolje.

 

Vrlo lako moguće da tako "umjetno" pojačane korpe vrši konstantno pritisak na radilicu i pojedu nju i aksijalni ležaj.

Link to comment
Share on other sites

Vrsi pritisak na radilicu jedino kad stisnes kuplung a ne konstantno.

Zato sam i pitao kako to alfa misli da je "stalno opterecan lezaj ako nema preklopa".

Pojacana korpa jace pritisce radilicu aksijalno sto je i logocno, ali samo u trenutku pritiskanja kuplunga prilikom mijenjanja brzina. Dok nema mijenjanja, nema ni pritiska na radilicu.

Ovaj "preklop" koji se spominje i dalje ne kuzim na sta se misli. Kuplung ne moze biti jaci a da je sila na lamelu slabija,

a sila na lamelu iskljucivo ovisi o debljini lamele , tj. polozaju dijafragme s otpustenom pedalom. Korpa najjace drzi kad su pera dijafragme u horizontalnom polozaju u odnosu na zamasnjak ako je u pitanju tlacni sistem kuplunga (neki auti imaju vlacni sistem tj. potisni lezaj vuce pera dijafragme).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...