Jump to content

Auto trese?


Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

a kaj ak ima negdje lufta na ulasku u diff pa to trese, jel nutra neki lager koji se razloha ili kaj može imat lufta? nisam nikad raskapao pa nemam pojma :drink:

 

aj nađi ti sebi mehaničara koji zna svoj posao to je najpametnije ovako prek foruma moš razglabat u nedogled... :lol:

Link to comment
Share on other sites

pa ti kažem da sam u 2 servisa bio i jedina pametna u oba je bila "ili ovo , ili ovo, ili ovo" ,nitko neće garantirat... ja nek kupim pa da oni zamijene..to svako "ili" košta novaca..pod autom više ništa nigdje nema lufta, šta će mi reć da je otišlo, tolko kolko oni vide vidim ja i znam.

Link to comment
Share on other sites

u kojem će ti to svijetu mehaničar to vratit, platit? :lol:

 

ovo sve što je mijenjano možda nije trebalo mijenjat danas ali za mjesec , dva, tri je sigurno..i onda svi idu metodom eliminacije ..kad auto i dalje trese ide ona " al tak i tak je to trebalo promijenit"

 

nadam se da ću danas saznat kaj je točno..javim

Link to comment
Share on other sites

Probaj ti neku eliminaciju napraviti,

Ima vise problema...recimo meni je kod brava treslo kod kocenja zbog toga jer mi je lezaj krivo sjeo na glavcinu i kad bi stavio disk...disk bi isao u osmicu!! To sam skuzio tako da sam stavio auto na klocne bez guma i auto u brzinu i nisam mogao vjerovati sto sam vidio...

Uglavnom prije toga potokario diskove, izmjenio diskove, potokario te druge, stavio trece i onda stavio na klocnu i vidio u cem je problem!

 

Problem moze biti kod distanci bez prstena ili felge mozda nemaju centralni prsten?

 

Kod odredene brzine hoce tresti i ako je spigana felga ili je mozda balon na gumi? Balansirka dovede na nulu ali i dalje trese...guma koja ima balon, nemoguce je je zbalansirati da ne trese... Mozes probat zamjeniti prednje gume na zadnje...

 

Probaj kad pocne tresti stisnuti kuplung da se motor vrati u ler...da nije mozda do zamasnjaka

Link to comment
Share on other sites

meni sad nikaj nije jasno, pocne mi jako trest na 150km/h, pustim gas i trese sve do 120km/h. stisnem opet gas i npr ne trese na 130? i jedna stvar sta sam primjetio je kao da nesto koci auto. pustim gas na nizbrdici di bi ak nis drugo trebao ostat na pribliznoj brzini, a auto svejedno usporava.

Link to comment
Share on other sites

update

 

usput promijenio nosač motora lijevi koji je bio u banani lagano da ne bi bilo da on ima veze sa simptomima

 

 

 

KOČENJE

 

jučer se vozim , a kak nakon promjene diskova nije prestala ni trešnja na kočenju, dignem ja ručnu na 100 kmh a auto drma..stisem kočnicu , pakne se još jače rašire i i drma jače..

 

promijenim ja danas tromble, stavim sa auta na kojem nisu tresle, pakne sam mijenjao prije 6 mjeseci..kad dignem ručnu na 100 više ne drma,ali uglavnom sa novim diskovima, pločicama, , drugim tromblama, auto i dalje TRESE na kočenju nožnom kočnicom...

 

UBRZANJE

 

stavio jučer 2 felge druge napred, 14" daewoo 56,6 centralna, koje mi nisu tresle na esperu..auto se ponaša identično kao sa 15" alu ljetnim, i 15" čeličnim zimskim

 

 

gdje u gradu mogu otić nekome da mi skine felge i provjeri dal se disk vrti ravno, tj. da li su glavčine u redu? mislim da se to zove komparator ?

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

e da ..zavrtili smo ga jučer i danas na dizalici ...sa 2 različita seta felgi ..sa oba seta identična stvar, malo skaču oba kotača gore dolje i auto lagano vibrira kad na 80-90 poklopim gas( al nije baš za usporedbu pošto u 5. poklapanje gasa znači 1 sekunda od 80 -130) ..odispod se niš ne vidi, sve izgleda normalno i ne čini se da nešto stvara vibracije, tipa poluosovine ili sl.

 

tak da mi je sad prva stvar to s glavčinama eventualno

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

nitko ga ne bi kupioo dok trese :lol:

 

jell znna netko gdje bi mogao nać komparator? i vidjet dal je do glavčine?

 

2 danijell: nije

 

Digni ga na dizalicu ili klocne i skini felge, stavi u brzinu recimo trecu i gledaj dali disk sece po kljestima...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...