Jump to content

Ulje za kocnice - iskustva/preporuke


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

ekipa, upravo se vratio sa tehničkog koji sam pao jer mi ej kočiono ulje u kurcu, i sad moram hitno mijenjati ulje, danas mi istekla rega,

 

ajmo brzinski preporuka ulja za mog traktora, TDI 110ks, neću neko smeće stayvljat unutra, ali mi ne treba ni "trkaće" ulje i odmah da pitam, da li znate tko bi mi to mogao zamijeniti sad za vikend, doma možda netko, jer u ponedjeljak radim do 5 i svi majstori kod kojih znam otić ne rade više... ili znate da radi netko subotom do 3-4?

Link to comment
Share on other sites

pa kako ću kočit?!

 

nego, koje ulje da uzmem? ATE?

 

rene javi seeeeeeeeeeee :)

 

1. A jbga, krenuo sam pisat ATE Blue Racing 90kn, a onda sam pročitao da nećeš trkaće. :D

Imaš i ATE DOT4 "običnu" za 42,50kn/L, tebi sasvim dovoljna. ;)

 

2. Radimo do 13h tako da ti i tu ne mogu puno pomoći, jedino ako stari nije ostao na cugi u Samoboru pa mu javim da se vrati u firmu. ;)

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

uzmi original ;)

 

znaš možda gdje osim u ovlaštenom VW servisu? nisu mi baš usput.

 

 

1. A jbga, krenuo sam pisat ATE Blue Racing 90kn, a onda sam pročitao da nećeš trkaće. :D

 

2. Radimo do 13h tako da ti i tu ne mogu puno pomoći, jedino ako stari nije ostao na cugi u Samoboru pa mu javim da se vrati u firmu. ;)

 

ako je ate ok za moj auto i neću imati problema sa lajtunzima i inim sranjima o kojima sam čitao, može.

 

ništa, onda za ponedjeljak ostavljam, pa ću iza posla rješavat.

Link to comment
Share on other sites

za proc samo tehnicki - izvuci ulje iz posudice i uli novo

a poslje kad imas vremena rjesavaj dalje ...

 

pa kako ću kočit?!

 

nego, koje ulje da uzmem? ATE?

 

rene javi seeeeeeeeeeee :)

 

Mislia je da izliješ 2dcl iz posude i nadoliješ 2dcl nove tekucine, kočit ćeš kao i dosad... čitaj malo...

Link to comment
Share on other sites

svejedno ti je kaj je nutra, možeš stavit i textar za 40 kn ili ate za 90 kn.. paše ti DOT 4 ili DOT 5.1, nema tu neke filozofije..

 

ja sam na ateu blue racing već godinama i nema greške nikakve..

 

a taj original sigurno nije seat/vw već je samo u ambalaži onoj srebrnoj sivoj, kaj već..

Link to comment
Share on other sites

Od najboljeg prema best buyu

 

Castrol SRF - preskup - toliko da me je uopće sram napisat (ali nekoliko puta skuplji od Motula) :D

Motul RBF660 - preporuka (ja ga koristim) - 122,40 kn/0,5L

ATE Blue Racing - best buy - 89,25kn/L

 

2 god

 

Cijene su s popustom i PDVom.

 

sve rečeno:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

e vi golfaši i octaviaši :D, da li zante mjere za lajtunge, da odem zovnem VEP hidrauliku da mi aprave teflonske, jel tko radio slučajno za golfa/octaviu pa da zna mjere i koliko je platio?

 

tnx..

 

idem sad prosetat do OMV-a i vidjet je li imaju kakvog ulja za kočnice pa da promijenim na špricaljku 2 dcl, valjda ću proć tehnički :D

 

ujedno, jel ima neko koristan link za objasnit razliku između DOT4, DOT5, ili recimo ATE blue racing ulje, čisto da vidim o čemu se radi i informiram se.

 

ajde, dok se vratim da to vidim tu, jeste čuli :P

Link to comment
Share on other sites

 

ujedno, jel ima neko koristan link za objasnit razliku između DOT4, DOT5, ili recimo ATE blue racing ulje, čisto da vidim o čemu se radi i informiram se.

 

ajde, dok se vratim da to vidim tu, jeste čuli :P

 

 

DOT5 se ne stavlja u automobile, to bi ti "pojelo" lajtunge, DOT5.1 je druga stvar, evo dolje link pa citaj :)

 

 

http://www.stoptech.com/tech_info/wp_brakefluid_1a.shtml

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

to ti je za prolaz "dovoljno" iako se po kolicini vlage vidi dali je komplet mjenjano ili samo iz posude...

problem je ta vlaga koja se skuplja na spojevima lajtunga i kljesta, pa je zato bitno zamjenit komplet ulje:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...