Jump to content

Ulje za kocnice - iskustva/preporuke


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ah gle, gledam da čovjek ima Imprezu i mislim da se ne vozi baš kao što bi se vozila neka žena s Puntom.

 

A vjerojatno ni ne pita na forumu jer bi onda mogao doći bilo gdje i uzeti DOT4 koč.tekućinu i to je to...

 

Ali to je samo moja pretpostavka (nemojte mi sad s onim: majka svih zajeba :D).

 

TRW, DOT4:

 

1L = 51,85kn

0,5L = 28,05kn

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Ma ja pitam, jer zadnji track day, nakon samo 3 kruga koji nisam ni forsirao pedala mi je postala jako mekana.

Kociono ulje u posudi je bilo jako vruce. Nakon cca pola sata i laganog djira do avionske piste, kad se sve pohladilo opet je sve bilo OK. na stazu vise nisam isao, jer nisam htio nista riskirat.

Diskovi i plocice ne tresu. Plocice su Ferodo Performance DS2500 i imaju cca 2000km.

Tako da sumnjam da je u ulju problem.

Preporuka Subaru-a je da se kociono ulje mijenja nakon 4 god. Koliko je sada auto star.

 

Sad cekam Goodridgeove lajtunge, pa cu odmah zamijenit lajtunge i ulje.

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

sjećam se BMI testova Impreze; nakon par krugova na Tsakubi kočnica mu je postala ko žele :)

 

Zadnja 2 track day-a nisam imao taj problem, a vozio sam puno vise krugova. Imao sam po nekoliko izlazaka na stazu po 4-5 krugova.

Nadam se da ce crijeva i ulje rijesit problem.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja pitam, jer zadnji track day, nakon samo 3 kruga koji nisam ni forsirao pedala mi je postala jako mekana.

Kociono ulje u posudi je bilo jako vruce.

Diskovi i plocice ne tresu. Plocice su Ferodo Performance DS2500 i imaju cca 2000km.

Tako da sumnjam da je u ulju problem.

 

Sad cekam Goodridgeove lajtunge, pa cu odmah zamijenit lajtunge i ulje.

 

Ja sam imao isti problem sa "normalnim" uljem i lajtunzima.

U 3. brzom krugu auto više nije imao veze sa kočenjem, pedala mekana, a auto samo ideeeee.. :sweatdrop:

 

Nakon toga sam stavio Motul RBF 660 i Goodridge lajtunge, to je sasvim druga priča. Takođe sam stavio DS2500 naprijed i otraga.

Link to comment
Share on other sites

Pločice, crijeva i ulje za kočnice su tuning koji najmanje košta a uvjerljivo najviše donosi.

Moja preporuka za Motul RBF660 - stavio u M-a i Clio i super je. Prije sam na E36 koristio Castrol SRF i nije ništa ni bolje ni lošije, ali košta da ti se krv sledi (ak se dobro sjećam oko 600 kn/litra).

 

U principu promijenim ulje nakon godinu dana upravo radi navlačenja vlage...

Link to comment
Share on other sites

Po cemu to?

Takvog je kemijskog sastava da još brže od "obične" kočione tekućine navlači vlagu na sebe. A voda u kočionom sustavu nije poželjna tekućina. Ima bolja svojstva i višu točku vrelišta, ali ga se mora mijenjati vrlo često zbog te hidroskopne osobine.

Link to comment
Share on other sites

Takvog je kemijskog sastava da još brže od "obične" kočione tekućine navlači vlagu na sebe. A voda u kočionom sustavu nije poželjna tekućina. Ima bolja svojstva i višu točku vrelišta, ali ga se mora mijenjati vrlo često zbog te hidroskopne osobine.

 

Radio si analizu? Ostalo navedeno stoji. I nakupiti ce vise vlage ako si na stazi, pozeljno je cesce (kod jacih i tezih automobila svaki trackday) bar iz celjusti izvaditi i nadoliti novo. Za cestovnu upotrebu nema smisla, promjena jednom u godinu ili dvije je sasvim dovoljna, a i razlika izmedju obicnog DOT 4 ili DOT 5.1 i racimo bas Motula RBF600/660 je nekih 50 kn sto nije neka cifra... btw u Toledu je Motul RBF600 vec cetvrtu godinu, na tehnickom kazu da je kao novo, a na Cliu mijenjam svake godine...

 

I da se slozim s Alfom, ni ja nisam neke velike razlike osjetio, najbitnije su plocice.

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

@Kimi 1,8T

Koja je svrha? Neznam kako je kod tebe al kod mene se uvijek pokazalo bolje i to osjetno. Pogotovo kod brzih teskih limuzina. Vec kod serijske kocnice uz izmjenu kocionog sporskog ulja i pletenih lajtunga je razlika u kocenju osjetna.

Edited by avanti
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...