Jump to content

Motor se gasi kada je vani 0°c


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Svječice promjeni, ja sam imao slične probleme kad sam imao 2st hladnije svječice, auto je radio na 3 cilindra na 0st prvih 30sec ...

 

I stavi si BKR7EIX (ili 6EIX ak ti je auto stock), s njima nemam nikakvih problema, već 8000 na ovoj mapi i rade super. Denso je krepao nakon doslovno 3000km lol

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Mario > hvala, provjerit cu u kakvom su stanju

 

2slow > gljiva, ali bez problema prolazi eko test, dakle smjesa je dobra. Doduse, registracije je u proljece.

 

444IN > senzor je po ljeti OK, tj prikazuje ispravno preko obd-a, a i sumnjam da se u 30sekundi voda moze dići za 1 celzijev stupanj :-(

Edited by francuz
Link to comment
Share on other sites

mario ti je odgovorio, za razliku od strucnjaka kod kojih si isao i koji pojma nemaju nista ni ispitati s opremom koju imaju

 

auto ti ne radi na 4 cilinda tih prvih 10tak sec. i normalno da ne ocitava nikakvu gresku

 

svjecice, bobine ... nesto drugo ... tesko

 

za pocetak stavi nove svjecice

Link to comment
Share on other sites

Da bi motor ujutro na hladno radio, treba vise goriva za ler nego dok je topli. Da bi dobio vise goriva treba nesto racunalu to i reci, a to je senzor temp. vode/motora.. Nadalje, ...da bi radio na povisenim okretajima treba racunalo klapnu gasa (ventil ler gasa, ...... ti imas DBW) malo otvoriti. Ukoliko je klapna prljava (a vjerovatno je), treba ju ocistiti pa napraviti adaptaciju klapne, i .........mislim da bi to bilo to.

Ovo sa svjecicama, ne bi rekao obzirom da auto normalno upali i ugasi se nakon 10 sek. Da i ne radi jedan cilindar, nesmije se ugasiti, posto racunalo nastoji odrzati broj okretaja bez obzira koliko cilindara radilo.

Mogla bi biti i lambda sonda ukoliko joj je otisao grijac (ili krepao osigurac), posto lambda ne radi dok se ne ugrije na radnu temperaturu, a ispusnim plinovima treba vremena da to naprave, ali to je manje vjerovatno

Pada mi jos na pamet eventualna voda u filteru goriva , ili kondenzat u auspuhu koji se zbog niskih temperatura smrznu pa ometaju i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Moj novac je na usisu, odnosno prljavoj klapni gasa.

 

Imao sam iste simptome, koji su vremenom postajali sve gori i gori, dapače - kastrofalni, dok se nije očistio leptir. Na prvom sljedećem paljenju auto ko da je došao iz salona. Totalni preobražaj. Na dijagnostici ništa, a auto se gušio nakon paljenja.

Edited by Mramor
Link to comment
Share on other sites

imao sam slične simptome na bivšem autu, bravu, i bilo je do kablova. tako da pokušaj za probu od nekoga tko ima isti auto posuditi kablove i tako ga upali na hladno... svjećice je uvijek poželjno pregledati prije zamjene, te na kraju ostaje bobina (za što se nadam da nije do nje)

-netko vidim da piše da bi bilo do leptira, tako se sumnjalo i kod mene pa smo ga skidali, čistili i bilo je malo, ali neznatno bolje, sve dok nisam promijenio kablove.

Link to comment
Share on other sites

Evo, Dario upravo otišao od mene s dijagnostikom > hvala :notworthy:

 

Spojili smo ga na dijagnostiku, resetirali greške i upalili ga opet (toplog) i nije izbacio nikakve greške uz motor.

 

Ono što je vidljivo od prijašnjih grešaka je grijač lambda sonde - kao što je spomenuo Kimi 1.8T, ali greška se nije ponovila, vjerovatno zato što je auto vruć. Auto ne počne raditi na 3 cilindra, već se kompletan počne gušiti. Kao da okretaji padnu na 500 okretaja i onda to ne može održavati i ugasi se. Osim ako se igram papučicom gasa pa kao "pumpam" i održavam okretaje na 1000 okretaja. To ako radim 30 sekundi - auto će nastaviti raditi normalno.

 

Svakako bih volio prije toga pregledati svjećice i naravno - klapnu gasa.

Edited by francuz
Link to comment
Share on other sites

Evo, Dario upravo otišao od mene s dijagnostikom > hvala :notworthy:

 

Spojili smo ga na dijagnostiku, resetirali greške i upalili ga opet (toplog) i nije izbacio nikakve greške uz motor.

 

Ono što je vidljivo od prijašnjih grešaka je grijač lambda sonde - kao što je spomenuo Kimi 1.8T, ali greška se nije ponovila, vjerovatno zato što je auto vruć. Auto ne počne raditi na 3 cilindra, već se kompletan počne gušiti. Kao da okretaji padnu na 500 okretaja i onda to ne može održavati i ugasi se. Osim ako se igram papučicom gasa pa kao "pumpam" i održavam okretaje na 1000 okretaja. To ako radim 30 sekundi - auto će nastaviti raditi normalno.

 

Svakako bih volio prije toga pregledati svjećice i naravno - klapnu gasa.

 

Klapna gasa prljava ...u Zubak da ti to očiste ...200kn cca...:D

Link to comment
Share on other sites

Meni je doduše 1.6 u Audiju na hladno kao ovih dana se htio ugasiti a kad sam mu tako gas se zabijao u blokadu i trokirao dok se ne zgrije...u Zubaku mi jedino znali riješiti problem a to je bio motorić ler gasa koji su očistili zajedno sa klapnom i to je bilo 200kn na moje čuđenje...

 

 

EDIT: i da i ja sam promijenio svječice i lambdu i bilo je jako kratkotrajno riješenje...:D

Edited by J.J
Link to comment
Share on other sites

Skini gljivu i stavi original filter sa kučištem preko zime... pa vidi jel ima promjene... često se zna dogodit da zimi kroz gljivu ulazi previše hladan zrak... to ne smeta kad je motor topao ali dok je hladan zna imati problema i trokira dok se ne ugrije... ako imaš original kučište filtera i filter stavi ga, niš te ne košta... skuplja solucija je mjenjat svječice...

Link to comment
Share on other sites

2slow, Vlado206 > evo napravim to kada dođem doma, pa se javim u nedjelju ujutro.

 

Ako to ne pomogne - mehaničar, pregled svjećica, pregled klapne gasa i pregled grijača lambda sonde.

 

Hvala svima na savjetima. Da ponovim, dijagnostika ništa ne izbacuje kao engine fault.

Link to comment
Share on other sites

senzor temperature vode,neradi ti dobro automatski čok,meni se to nekidan desilo,samo što meni nije bilo do sezora ,nego su se žice šta dolaze na senzor ogulile i dodirivale,valjda od starosti popucala izolacija na žicama.meni nebi htio upaliti kad je hladno,ma uglavnom isti simptomi

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...